АГ-комплекс Русе

  • 50 657
  • 369
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 10
По повод чуденката как ще оставя бебе и ще тръгна да търся кафе,на никоя сестра няма да й стане нищо да гледа бебето за 5 минути да си купя кафе,нали????Или не им е това работата???Хем уж искат стерилност,а щом по два пъти на ден се носят храна/багаж за Х родилки,далеч съм от мисълта,че е супер стерилно....Не мисля,че е проблем бащата да е при мен,щом могат да го пуснат в родилна зала...Както и да е,получих отговорите,които исках.Благодаря!
Вижте сега, аз казвам, че за мен не ок да се размотавам до магазина. Кафе има и във фоайето, аз също слизах да си взема. Сестрите и цяла нощ могат да Ви гледат бебето. Има детска стая, това им е работата, Вие решавате дали да го оставите.
За стерилно - това си пишем, че явно не е идеално. То и бебето след раждане вече няма как да е в стерилна среда Simple Smile
За постоянно присъствие на бащата - не съм убедена, че изобщо някъде позволяват, но потърсете. За мен не е съвсем ок непознати мъже да се разхождат из отделение където жените ходят полуголи, с нощници насам, натам (хем не съм от срамежливите). А тоя баща няма как да се телепортира до стаята, в която е само жена му... Но това си е мое виждане, вие може да откриете болница, в която е позволено. Леко раждане и спящо бебе Simple Smile Другото минава и заминава.

Ще проуча и въпроса в Медиката,благодаря за отговорите още веднъж !

# 286
  • Мнения: 14 133
Всичко е въпрос на нагласа и разбирания ,няма спор.  Peace
За форсираното раждане и при мен се наложи по медицински показания.
Вдигнах кръвно няколко дни преди термина, а всички знаем, че е опасно и за бебето, а не само за родилката.  Peace
Петя, безпроблемно раждане и да сте здрави и ти и  бебчо на финала.  Praynig  Heart Eyes

# 287
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Имах и проблеми с отношението на сестрите в детското. особено някои се държаха повече от отвратително, а за безумното къпане на бебета в 4 сутринта не искам да си спомням! Нямам идея кой го е измислил...
Аз исках за това да попитам. Моя близка ми го беше споменала измежду другото, когато сподели с мен преживяванията си в АГ-то, но тогава не ми беше на дневен ред. Лятото ми се наложи да бъда три дни в гинекологията. В коридора там имаше качен някакъв дневен график, но също не се задълбочих...
Та, въпросът ми е какъв е режимът? Защо къпане в 4 сутринта, когато най-вероятно тогава и майката, и бебето спят?

# 288
  • Мнения: X
Имах и проблеми с отношението на сестрите в детското. особено някои се държаха повече от отвратително, а за безумното къпане на бебета в 4 сутринта не искам да си спомням! Нямам идея кой го е измислил...
Аз исках за това да попитам. Моя близка ми го беше споменала измежду другото, когато сподели с мен преживяванията си в АГ-то, но тогава не ми беше на дневен ред. Лятото ми се наложи да бъда три дни в гинекологията. В коридора там имаше качен някакъв дневен график, но също не се задълбочих...
Та, въпросът ми е какъв е режимът? Защо къпане в 4 сутринта, когато най-вероятно тогава и майката, и бебето спят?

Нямам абсолютно никаква представа. То едва ли може да има логично обяснение. Сигурно щото сутрин и вечер имат много работа. Другото къпане беше в 14 часа. А това през нощта беше просто брутално. Бебето тъкмо заспало, идват светват лапмите, грабват го както си спи и отиват на чешмата да го къпят! Естествено го връщат врещящо и ти се оправяй. Ако имаш проблеми с кърменето както аз или както моя прителка, която заради сериозни лекарства не бива да кърми това значи бебето да реве до следващото даване на АМ което в 6 сутринта. Честито! Дано поне това безумие са го премахнали...

# 289
  • Мнения: X
Иначе за режима - те сменят памперси не повече от 3 пъти на ден - сутрин, след къпане в 14:00 часа и след нощното къпане. През останалото време са заети. Сутрин и вече визитации. АМ дават през 3 часа, последното в 00:00 часа и после в 06:00. Това беше преди 2 години и 4 месеца все пак може нещо да се е променило.

# 290
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Къпане два пъти в денонощието? Освен да отчитат дейност в дневната и нощната смяна, не виждам друго обяснение. И ми е интересно с какво са заети през останалото време, щом не могат да хранят и преобуват, като тяхната заетост следва да бъде само и единствено свързана с бебетата?
Благодаря за отговорите все пак.

# 291
  • Русе
  • Мнения: 1 033
2014 г го практикуваха това безумно къпане нощем. 2016 г - не. Надявам се да не са го върнали отново. Къпеха ги сутрин, преди визитацията от неонатолозите (и то не всеки път) и вечер между 20.00-21.00 ч. За второ дете особено, оставят майките да си ги обгрижват основно. Памперси, преобличане, кърмене. Явно се водим "стари кучета". Не знсм през деня заети ли са, но номер 2 ми я взеха в 22.00 часа за скрининг на слуха Simple Smile

# 292
  • Мнения: 1 318
2014 г го практикуваха това безумно къпане нощем. 2016 г - не. Надявам се да не са го върнали отново. Къпеха ги сутрин, преди визитацията от неонатолозите (и то не всеки път) и вечер между 20.00-21.00 ч. За второ дете особено, оставят майките да си ги обгрижват основно. Памперси, преобличане, кърмене. Явно се водим "стари кучета". Не знсм през деня заети ли са, но номер 2 ми я взеха в 22.00 часа за скрининг на слуха Simple Smile
О, Боже! Дано наистина вече го няма това малоумно къпане в 4 сутринта!!! Първото го родих 2014 година. Влязох преносила, веднага ми сложиха окситоцина, без много да ми обясняват и така 3 поредни дни едно и също: преглед, чудене защо не раждам, окситоцин. Умирах от болки, бях готова да си ходя, само и само вече да спрат да ме бърникат и да ми слагат системи. На всичкото отгоре, всеки ден имаше различни стажантки, които се учеха да слагат абокати и в края на деня абокатът за нищо не ставаше... В крайна сметка родих секцио, с крайно нежелание. Горе при родилките като ми дадоха детето, най-наивно попитах има ли кой да ми покаже как се кърми и се оказа, че никоя от сестрите не изпитваше желание да помогне. Сутрин в 4 влизаха да вземат бебето за баня, после тъкмо заспиш в 6 (защото е ревало дотогава), влиза санитарка с трясък да вземе коша с боклук. А в 6:30 сестрата раздава инжекции. Излязох с облекчение и приличах на призрак от недоспиване и стрес. Кому е нужно?!? Ако наистина сега са променили графиците, ще е наистина добре!

# 293
  • Мнения: 996
Сега като чета се смея,ама 2015 краят-въобще не ми беше!
Сестрите особено за бебетата крайно враждебни,питаш ги нещо-мълчание.
Държат се ужасно,понеже кърменето не ми се получаваше,бебето 2 нощи се скъса да реве,имаше една много мила сестра,по-възрастна,слаба и дребничка,само тя се опитваше да ми помогне.
Една друга като в видях,че е на смяна и ми ставаше лошо.
Отваряше вратата видимо тъкмо станала ,показва си главата да види кое бебе реве и затваря-това беше помощта й!
Толкова бях изтощена от това денонощно неспане,незнание и невъзможност нищо да направиш,а си стоиш в стаята и се чудиш какво да направиш,защото ако излезеш в коридора те смъмрят,че пречиш на останалите.
Най-вероятно моето дете е било гладно,от 00.00 до 06.00ч и се струваше кошмар.
След това санитарката влиза,излиза,блъскат,почва едно миене,сутрешното къпане няма да го коментираме.Визитация и цял ден стоиш на тръни.
Денонощно трябва да си на светнати лампи-по препоръка на една Неонатоложка,добре че вече я няма там,ч бях с разклатена нервна система от нея,когато ме сдъвка едва довлякла се с прясно секцио пред вратата на Неонатологията,че не съм отишла във времето за прием и че аз съм била изкарала инфекция и бебето ми затова било там.
А той беше се нагълтал с околоплодни води.

Не говорим за лукс и комфорт,а за нормално човешко отношение.


Дано да има промяна към добро,че не беше Ок.

# 294
  • Мнения: 1 318
Денонощно трябва да си на светнати лампи-по препоръка на една Неонатоложка,добре че вече я няма там,ч бях с разклатена нервна система от нея,когато ме сдъвка едва довлякла се с прясно секцио пред вратата на Неонатологията,че не съм отишла във времето за прием и че аз съм била изкарала инфекция и бебето ми затова било там.
А той беше се нагълтал с околоплодни води.
Това със светнатите лампи беше също голям тормоз - отделно бях в стая, която гледа към стаята с бебетата и навсякъде свети, дори и да си затвориш очите, няма заспиване. Психически се бях сринала. В нас първата вечер загасих всички лампи и от стрес пак не можах да заспя...

# 295
  • Мнения: X
dydito, предполагам, че това е била същата лекарка, която на мен мис е СКАРА, че през бременността съм имала анемия и затова сега бебето е с "тежка анемия и ще му преливаме кръв". Попита ме дали изобщо съм си следяла бременността при гинеколог и като й казах, че в осми месец ми е бил нисък хемоглобина и съм пила 20 дни добавка ПО ПРЕПОРЪКА НА ЛЕКАРЯ тя ми каза, че тия 20 дни въобще не били достатъчни, аз от нищо ли съм нямала представа?!?
Същия беше отговора и на въпроса ми защо на бебето му къркорят червата ми каза, че трябвало да прочета повече?!?

т.е. трябва завършва медицина с няколко специалности за да отида да родя подготвена в тяхното отделение!

# 296
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Чета ви и си мисля, аз на друго място ли съм била?!
Вярно, лампите май искаха да са светнати, но ние оставяхме само над умивалника, че и без това в мрак памперс ли да сменя, да го наглася за кърмене ли... Но ярките, лиминисцентни си гасяхме и никой, нищо не е казвал...
Сестрите, както и преди писах, не съм питала нищо. Веднга се разбра, че не са оторизирани да дават информация и се дразнят като ги разпитват.
Все едно говорите за други лекари - с голямото дете, след като го смъкнаха на лампите ме бяха издирвали да ми кажат какво става, извикаха ме долу, пуснаха ме при бебето. Пускаха изследвания да видят защо е високо пустото ЦРП. С второто - роди се с огромно петно портвайн. Половината неонатолози се изредиха да ме уведомят какво му има на детето, какво да се направи, разпитваха за родата до девето коляно, да видят има ли наследственост и т.н. Накрая се зае шефката на Неонатологията (д-р Ташкова беше вече, Радкова се беше махнала), вика ни 3 месеца след изписването в АГ-то да следи положението.
Съжалявам, че на вас са се случили такива неща... Дано повечето имат моите впечатления...

# 297
  • Мнения: X
Нинив, наистина все едно на различни места сме били. Аз дори не съм разказала всичко, но то е толкова много, а и няма смисъл. Дано наистина всички, на които им предстои раждане там имат добри впечатления, но честно казано докато не се смени ръководството и правилата малко не ми се вярва да се случи.
Аз от другите лекари от неонатология като цяло съм доволна с изключение на тази, която ми се караше. Другите наистина бяха мили и обясняваха, но през деня не можеш да ги намериш, идват само за визитациите, а сестрите като ми грабнат бебето в 12:00 на обяд и до 19:00 часа не знам какво се случва с него...
Разбирам, че не могат да дават информация, но наистина могат поне да се държат по - човешки. И от тях имаше две, с които нямах проблеми и се опитваха да ми помогнат, но имаше и такива, които бяха способни да ти вгорчат живота...

# 298
  • Мнения: 996
Аз се сещам за една млада сестра (изрусена,слаба) последният ден сутринта преди да ни изпишат,взе малкият да му слага някаква ваксина в петата.
Попитах я съвсем приятелски за какво е,отговорът беше,че ако има нещо ,от София щели да се свържат с мен. 😳
След това ММ ми донесе една огромна торба с почерпка на Метро( не че бяха заслужили,а просто за здраве и че най-накрая се махаме от там), русата неразговорлива сестра толкова рязко си промени отношението,толкова отзивчива стана,да я носи и прибира в тяхната стая,не е истина!

# 299
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Ох, това в петичката не е ваксина, вземат кръв за изследване зс генетични заболявания. Изпраща се в София, в някаква централна генетична лаборатория и само ако има проблем се свързват с родителите. Поне на мен това ми обясниха. Другото не ми се коментира....

Общи условия

Активация на акаунт