Кръвно изследване за рахит - резултати

  • 14 090
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Тогава защо търсиш от пръста?Или искаш все пак от пръста да вземат.Между другото от вената боли много по-малко,отколкото да порежат пръста.Даже може от вената никак да не боли.Зависи и от сестрата

# 16
  • Мнения: 2 164
Защото детето е мъничко, затова, Елфита. Не искам да се измъчи. Трудно ще намерят вена.

# 17
  • Мнения: 144
Поточе точно такива са ми опасенията и на мен че се компрометираха резултатите заради стискането на пръста ако прочете мнението ми. Иначе ако си от София отиди в Рамус на Сточна гара. Там на нас ни взеха от пръста. От вената нямаше да дам. Иначе ни обясниха че точно заради алкалната фосфатаза трябва повече кръв.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
След като с кръв от пръста се компрометират резултатите,защо не давате от вената  Rolling Eyes Най-важното е да се направи правилно изследването,за да може след това и лечението да е адекватно.Знам,че ви болят майчините сърца,че децата ще ги бодат,но минава бързо.Ще поплачат и забравят

# 19
  • Мнения: 144
♥Elfita♥ не е въпроса дали ме боли сърцето Simple Smile На мен никой не ми обясни че резултатите може да не са реални. Когато Любов беше на няколко дни й взеха кръв от петичките защото иначе нямаше как и тогава ми обясниха че може да се компрометират резултатите. Тъй като правихме изследванията по моя инициатива нямаше да дам от вената защото си познавам детето и изобщо не си представям как щяха да й вземат кръв от вената.... Ако лекар беше назначил изследванията нямаше да се замисля и щях да дам от вената но не в тази лаборатория.

# 20
  • Мнения: 2 164
Калинчица, не съм от София, а от Пловдив. Благодаря ти! Иначе случаите са ни идентични...

# 21
  • Мнения: 1 572
Отивате в някоя неонатология и си плащате да вземат кръв на детето от вената. После бегом до лабораторията с епруветката.  Там слагат абокати на бебета 550гр, така че могат всичко.
В София знам, че и в 3та градска вземат от вена на мн.малки деца.
На мен лаборантка ми е казвала, че единственото сигурно е от вена. Теоретично може  от пръст, но го правят само, за да угодят на майката. Файда никаква.
В много лаборатории просто отказват вземане от вена, защото нямат опит с бебета и не става да го надупчат и напукат за единия експеримент.

# 22
  • Мнения: 144
Поточе пожелавам ви всичко да е наред с детенце и притесненията да са били напразни! Успех   bouquet

dobra именно  Simple Smile затова написах че нямаше да дам в тази лаборатория да я бодат а директно към болницата отивах...

# 23
  • Мнения: 1 495
Към авторката - не мога да се изкажа за направените изследвания и резултатите , ние не сме правили такива при моят син . Исках само да ти кажа да не се шашкаш от евентуална диагноза "рахит" . Ние преминахме през това детето като беше съвсем бебе , имаше си всички признаци  на рахит , но го израстна. Не се притеснявай , получава се при зимни бебета , които нямат често достъп до слънчеви лъчи . Ние по едно време бяхме не на 2 капки , а на цели 6 . Всичко остана в миналото , сега сина ми е на 1г и 2 мес и нищо му няма  Simple Smile . Мога да те посъветвам само да го изкарваш макар и в студено време , всеки ден гледайте да сте навън .

# 24
  • Мнения: 134
Здравейте, прегледах темата и искам да попитам дали са много компрометирани резултатите при проба не от венозна кръв, а от кръв от пръста? (изрично казах на лаборантката в Токуда, че трябва да е от вена, но тя каза че и от пръста ставало и я бодна в пръста...нямам думи! А на такива места не ми се спори) Имате ли представа в каква посока се изменят резултатите- т.е. показва завишени или занижени стойности, когато вземат кръв от пръста вместо от вена? (нашите са АФ 224,  Общ калции 2.63, неограничен фосфат- 1.88)

# 25
  • Мнения: 1 572
В Токуда имаше един млад лаборант с голям диоптър. Име така и не разбрах. Но той единствен се наемаше да взема кръв от вена на бебе и е със златни ръце. Дано още работи там. 2 пъти е вземал на сина ми, не го напука, не посиня и много чевръсто сменяше епруветките докато колежките му пищяха наравно с бебето...шамандури...
Другите ги е страх и са ми отказвали или опитвали да ме придумат за проба от пръстчето.
Отиди два етажа по-нагоре в неонатологията, там ще ти свършат работа сестрите.
А дали резултатите са адекватни ...кой  да ти каже със сигурност! На мен лаборантки са ми споделяли, че на свои хора вземат от вена. Но като във всяка професия - всеки с личното си мнение...

# 26
  • Мнения: 134
Ами явно не има се е занимавало  Sad
А иначе нас от неонатологията ни пратиха долу в лабораорията.

# 27
  • Мнения: 1 572
Ами явно не има се е занимавало  Sad
А иначе нас от неонатологията ни пратиха долу в лабораорията.
Друг път, ако се наложи бъди настоятелна в неонатологията. До 5м по спомен ги карах те да вземат пробите и макар с малко "мрън мрън" не са отказвали. После аз самата прецених да го водя в лабораторията, а и разредихме пробите.

# 28
  • Мнения: 219
Момичета,как точно се казва това изследване за рахит и кога е препоръчително да се направи?ние сме на 3 месеца и е много нервен и се поти доста

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ALP        302        U/l     0 - 500   
Калций   H     2.78        mmol/l     2.12-2.62   
Неорганичен фосфор   H     2.05        mmol/l     0.96-1.46, деца(children) 0,95-1,95

Взима се венозна кръв,от пръста се компрометират резултатите.Добре е в някоя неонаталогия да вземат кръвта на бебето и вие да занесете пробата в лаборатория

azjenata ,бебето на какво хранене?Пие ли АМ и от кога.По мои наблюдения децата на АМ рядко правят рахит,защото в млякото си има витамин Д
Второто мнение при добър педиатър според мен е задължително

Общи условия

Активация на акаунт