до мамите в Англия

  • 45 641
  • 301
  •   1
Отговори
# 60
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Билянка...каква е тази тава дето толкова я търси6?Правоъгълна не става ли? newsm78инак и аз мисля да се пробвам с козунак(ако ме 4уе мама 6те помисли 4е ми е зле Blush Blush)и си мислех да ползвам обикновена ,правоъгълна с незалепващо покритие....става ли така?

# 61
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Трябвало да бъде дълбока поне 5 пръста ShockedИначе козунака щял да ми изтече във фурната.Помня, че баба ми имаше такава-правоъгълна и доста дълбока.Пазеше я само за козунаци.Имай в предвид, че тестото като втаса и увеличава двойно обема си.А това значи, че май с обикновенна тава няма да стане Thinking

# 62
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
да не се гоним из къщи с тестото ли? hahaha hahaha
това 6те е интересно..благодаря за предупреждението-5см...откаде бре #Crazy

# 63
  • Мнения: 177
Поне в Дауби още не сам срещнала българи и затова попитах защото не си писала от къде си.

aniji
ти си истинска късметлийка,че още не си срещнала българи у ваш град   Laughing  аз доколкото знам доста са.пък и редовно се събират.даже и нас от нотингам ни канят за калъбалък   Mr. Green  сега за нашият си Великден ще се събираме в някаква зала северно  от Дарби.аз само запомних,че ще е в 13.30 ч., след църковната служба,но лесно мога да уточня за какво точно става въпрос и да ти кажа,ако те интересува.или пък мога да ти дам тел. на една мацка в Дарби,която се занимава с организацията. 

# 64
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

aniji
ти си истинска късметлийка,че още не си срещнала българи у ваш град   Laughing 
Момичета, това ми е много странно ThinkingНа скоро моята етърва, която живее в Англия се оплакваше колко и е неприятно когато я заговори някой българин ConfusedДетето и е единственното българче в цялото училище, няма приятели и понякога като ги чуят на улицата да си говорят на български наши сънародници и ги заговарят.Лично аз много бих се радвала, ако се случи на мен HugЗащо според вас хората с останали с това впечатление, че е нежелателно да се подържат  контакти с други българи? В нашия град няма други.Имаше едно семейство, което наскоро се премести в Лондон и девойката много ми липсва.тя е чудесно момиче, но все пак бих подхвалана контакт с всеки.Има хора и хора.Една от майките които си направиха аристократичния форум за родители в чужбина ми се оплакваше по телефона как и тя не обичала българите, защото като я канили на гост, правили показно с трапезата-"Виж, че ние имаме повече от това, което ти имаш", били надути и т.н. ooooh!Според мен е разбрано погрешно, но все пак хем се оплакваше, хем беше постоянно с тях, ей това не го разбирам. Shocked

# 65
  • UK
  • Мнения: 1 334
Биляна, аристократите са с по-ранима душа за това  Grinning Аз също не съм срещала тук българи.
Козунак нямах никакво намерение да правя, обаче вие ме запалихте, а като видях на Тандури козунаците ей такива ми станаха очите  Shocked  Grinning сигурно ще пробвам, поне ще е весело.

# 66
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
добро утро...
аз си мисля 4е пове4ето българи не искат да имат нищо общо с други българи ,защото тук доста от тях са на приципа..НА МЕН ДА МИ Е ГАДНО,АМА НА НЕГО ДА МУ Е ПО-ГАДНО...
незнам изобщо как на някои хора им се занимава да си врат носа в работите на хората,и после да имат тема на разговор когато седнат на маса с други..имам 4увството 4е това е като верижна рекция....кои какво работи,а пък колко пари взема,а пък и къща на изплащане има,а пък защо аз немам...и по4ват едни легендиии....трагедия....
Ние се събираме тук с няколко семеиства и това е...доста 4есто ми се е слу4вало да отиден на събиране някаде и половината непознати  само се отделят и коментират..........или просто не смятат за необходимо да контактуват с останалите...незнам може би не сме достатъ4но добри за тях...............неееее ние сме по добри Joy Joy за6тото съм над тези неща......
уууууколко дълго стана.извинявам се Blush

# 67
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 353
Привет и от мен
Хайде и аз да се разпиша да не остана по-назад  Mr. Green
Биляна аз козунак правих пробно миналата седмица(нищо не стана #Cussing out) но мисълтта ми беше друга, ползвах формата за кекс(откраднах идеята от Тандори Whistling)
Пробвай ако имаш, ако не аз си купих такава от Тчибо
Успех  bouquet
Аз не се отказвам тази събота пак ще пробвам да го издокарам Crazy човек без работа гледай какви ги върши hahaha
Маймунка кефиш ме Wink много точно си го казала
Биляна мисля, си че е въпрос на личен избор тази работа с чистенето Thinking

# 68
  • Мнения: 2 032
Забравих да попитам, някой дали ще меси козунак?
Това е доста над моите способности... Миналата година опитах с някаква рецепта в машината за хляб-нищо не стана. За нас-панетоне!

Билянче, то чистенето като бизнес не е лошо, и много хора го работят с размах, та наемат и други. Евалла на който се е ориентирал за себе си с какво може да си изкарва хляба.

На мен пък ми е кеф да се виждам и чувам с българи, когато може. Тези, който ме дразнят, е поради личните им финтифлюшки в характера, не заради българското (май преди съм споменавала за една девойка, с момче на възрастта на Калина, живеят в нашия район, дето все гледа как да ме захапе (ама ръфа ви казвам), а каквото й кажа го клюкари с невероятни полети на въображението: всеки път след като говоря с нея ми горчи с дни наред).

Последна редакция: чт, 06 апр 2006, 11:27 от Алиса

# 69
  • Мнения: 2 032
Алиса а в коя 4аст на Лондон е този Гръцки магазин за които се сещаш....а?  bouquetда сподели6.... Blush

Гале, на Bayswater, около Moscow Road, има доста гръцки магазини, там и козунаци с червено яйце можеш да купиш, и бои за яйца, и всякакви други великденски неща.

# 70
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 353
Козунаци и гръцки магазини има и на Търпън Клейн също  Grinning

# 71
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Добро утро!
Моята тава е дълбока. Купи ми я мъжо преди много време, за да печем пуйката  Laughing Всичко съм пекла с нея, само не и пуйка Wink Възможностите на моите козунаци са малки, така че и плитка тава ме устройва  Embarassed Въпреки това не се предавам и всяка година меся.
Вчера сутринта бях неприяно изненадана, нещо ми беше извадило част от цветенцата, които пресадих и ги беше разхвърляло из двора  Thinking даже в двора на съседите имаше мое цвете. Интересно какво животно ще да е било. Със сигурност не е била малката, защото тя щеше и да ги изяде  Laughing Прекопах леха и в градинката отпред, защото задният двор е малък, въпреки предупрежденията на съседите, че е безсмислено. Има много деца в квартала, а точно пред нашите къщи имаме голяма зелена площ и там редовно се играе футбол. Топката доста често се озовава в предната ни градинка, но аз все пак искам да пробвам. Може пък да попадна на някои по-издържливи на мачкане цветя  newsm78
Между другото и аз гледам подозрително, ако някой непознат ме заговори на улицата на бг. А и мен са ме гледали така  Laughing В Бристол има много българи. Особенно студенти.
Преди живеехме в едно градче до Бирмингам и си мислехме, доста дълго време, че няма българи, а то било пълно със сънародници.

# 72
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
  bouquetблагодаря Алиса .......ще ги проверя   bouquet

# 73
  • Мнения: 177

aniji
ти си истинска късметлийка,че още не си срещнала българи у ваш град   Laughing 

Момичета, това ми е много странно Thinking ..... ей това не го разбирам. Shocked

Биляна,това съм го казала на майтап-нали виждаш и емотикона?! нямам нищо общо с други от форума които са аристократи или селяни или каквито и да е. и както е видно от предният ми пост-ние се събираме.даже доста редовно.така,че 'айде без анализи какви са някои българи и какви други.

# 74
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Цитат
така,че 'айде без анализи какви са някои българи и какви други.
оops...извинявам се ако съм засеганла някой,като коментирах в4ера не съм имала никои в предвид......просто споделих моя опит Embarassed Embarassed Embarassed
надявам се да нм яма засегани  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт