Подути и болезнени лимфни възли

  • 1 054
  • 2
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Снощи забелязох, че отзад на тила симетрично разположени са ми подути 2 лимфни възела, много болят при движение и допир. По-късно вдясно, по- нагоре по главата усетих още един по-голям, също много болезнен. Тази сутрин се събудих с още един вляво, до ухото. Направо не съм на себе си, естествено ще отида на лекар, но никога не ми се е случвало . Миналата седмица синът ми изкара т.н шамарена болест-парвовирус с обрив и темп, може да съм се заразила и аз, но нямам други симптоми освен болка лека в гърлото. Ако е грип, нали трябва и друго да ме боли?
Помагайте, ще се побъркам до следобяда, когато ще си направя изследвания и ще говоря с лекарката.

# 1
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Не се притеснявай и аз и детето на приятелката ми  го изкарахме по същия начин. Без кашлица без хрема и т.н. Дори на детенцето се усмъниха за инфекциозна мононуклеоза заради големината на лимфните възли но се указа че си е вирусна инфекция. Температурата и налепите по гърлото ни се появиха и на двама ни след започване на антибиотика.

# 2
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
И мен ми казаха тази диагноза, чакаме резултатите от кръвната картина. Дотогава ще откача. Утре имам среща с инфекционист. Ако няма промяна в тези специфични кръвни показатели, може ли пак да е мононуклеоза? Докторката каза много увеличении много плътни са при мен възлите, вече станаха 5.

Общи условия

Активация на акаунт