БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори - 80

  • 38 065
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: leet
Аз канелоните  ги правя:каймата я омесвам с топ.сирене и разни подправки.Нареждам в тавичка,заливам ги с домати.Накрая настъргвам кашкавал.

# 46
  • София
  • Мнения: 11 046
Дали мога да правя салата от олио от семена на тиква или лен и да яде дете от тях(на 4г.)
Ленът съдържа растителен естроген, имай го на ум Peace
Аз пък днес научих, че и елдата имала сапонини - бях я накиснала за 1 нощ и я мих, та като изби една пяна!... Laughing  bath1
На свой ред да питам: виждам да се продава синап в големички пакети. За какво служи, само за направата на домашна горчица ли?

Синапът се използва като консервант. Широко разпространен е в индийската кухня. Също така има лечебни свойства.

# 47
  • Мнения: 4 569
Охх ,тази майонеза
отивам да пробвам метода на Естел , с 200 гр олио
въщност Естел , не е ли 200мл , има разлика мисля в мл или грамове ?
А ако успея да я направя , колко време може да се съхрани ?
Има.
Аз я меря в мерителна кана, защото Вела   bouquet така каза.  Peace
Първия ми опит беше да меря с везната. Не се получи никаква гъстота. Реших да употребя сместа в шоколадовия сладкиш с майонеза, то се получи нещо като глетав мокър кекс. Имало вкус на грис - така ми казаха ядящите грис вкъщи.
И аз опитах да сложа 400 мл, но олиото остава отгоре. На мен пасатора ми е скапан - 170 W. Може и от него да не се получава.  Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 1 988
Аз пускам а малко канелоните във вряща вода и след това ги пълня.

# 49
  • софия
  • Мнения: 2 926
Здравейте!Искам да попитам за първи път купих брашно смес от София мел която набухва сама,но дали ще стане или да сложа бакпулвер и ако може да ми предложите изпитана рецепта за кекс такава смес!Благодаря!

# 50
  • Мнения: 2 783
Канелоните не варя предварително, пълня със сос тип болонезе. Отгоре заливам с по - рядък бешамел, слагам и топено сирене на парчета, обилно настърган кашкавал.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 760
На мен пасатора ми е скапан - 170 W. Може и от него да не се получава.  Rolling Eyes
Ау,утре ще си купувам пасатор за 10лв. от Кауфланд-180W.
С предишния евтин изкарах 10 години,но го изхвърлих и не погледнах колко вата е.Естел започва да ме разколебава...да не сгреша...Иначе тези пасатори от 25лв. са по 200W.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Магика, сега отидох да погледна моя пасатор, че като те четох ми стана смешно... и аз моя го ползвам от години (много), а не съм знаела до сега колко вата е.  Laughing  Та покрай теб сега знам.  Grinning
За статистиката или справка някаква - 250W e.


# 53
  • Мнения: 22 867
Магика, сега отидох да погледна моя пасатор, че като те четох ми стана смешно...

Аз пък, като те прочетох и се разхилих Grinning, поредната съм, дето тича да види, Braun-чето ми е 300 W . А дано го запомня, не че кой знае какво, но помня, че заради друга тема, пак ходих да гледам. Joy

# 54
  • София
  • Мнения: 360
Имам спешен въпрос: направих солени еклери, които станаха разкошни като за първи опит. Въпросът ми е задължително ли да ги добавя към предястието или мога да ги сложа и като част от гарнитурата на основното ястие /шницели/?

п.с.дребни са, като бонбоните "Линд"

# 55
  • В.Търново
  • Мнения: 82
Аз бих ги сложила към предястието, не ми се връзват като гарнитура на шницелите  Blush

# 56
  • София
  • Мнения: 360
То и аз така мислех, но синът ми ме убеждава да направя точно обратното! ooooh! Май ще стоваря всичко на масата и кой каквото иска да си взима Crossing Arms

# 57
  • София
  • Мнения: 3 760
То и аз така мислех, но синът ми ме убеждава да направя точно обратното! ooooh! Май ще стоваря всичко на масата и кой каквото иска да си взима Crossing Arms
PeaceПодкрепям!Дай снимка натези еклерчета,че ми стана интересно.А с какво ги пълни?

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
С крема сирене + разни подправки/добавки например, с лютеница, руска салата, с тарама хайвер и т.н. ...  Grinning

# 59
  • София
  • Мнения: 360
Скапали са се батериите на фотоапарата и снимка ще пусна по-късно, а ги пълних с извара разбита с лъжица майонеза, кис. мляко, копър и разни други подправки/на вкус/. Според сина ми било сирене, но това е друга тема Mr. Green Много пухкава стана.

Общи условия

Активация на акаунт