БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори - 80

  • 38 094
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 3 761
Shocked страхотно изглеждат предложените рецепти ,благодаря  Hug

Асдис, дано нещо ти допадне! И да предложа още една рецепта, не е за фурна, но е много вкусно: САЛАТА ОТ ТИКВИЧКИ - НЕВЕРОЯТНА ВКУСОТИЯ Heart Eyes

допадна ми  Peace сега се пекат филийките от тиквички


Асдис
, по тази рецепта тиквичките са сурови в салатата?!?  newsm78
Да сурови са! PeaceИ аз ги правя тиквичките по тази рецепта понякога! Peace

# 691
  • София
  • Мнения: 30 256
здравейте,,

дайте идеи за сварено пилешко месо. С какво може да се направи, освен картофи и ориз  newsm78

# 692
  • Мнения: 11 607
здравейте,,

дайте идеи за сварено пилешко месо. С какво може да се направи, освен картофи и ориз  newsm78

Гювечета, фрикасе, гъбен сос, на сандвичи.....

# 693
  • София
  • Мнения: 30 256
здравейте,,

дайте идеи за сварено пилешко месо. С какво може да се направи, освен картофи и ориз  newsm78

Гювечета, фрикасе, гъбен сос, на сандвичи.....

Първите 3 ми харесват. Отивам да търся рецепти из нет-а   bouquet

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 21 745
Мише, с много лук на лучена яхния... мммм...  Heart Eyes
ПиУе със зеУе; с грах; с доматен сос; на хапки запечени на грил тиган и със зеленчуци тип "по китайски"...

# 695
  • София
  • Мнения: 30 256
И със зеле не е лошо  Thinking Мерси, Морена   bouquet

За фрикасето: ако нямам пилешки бульон (от сваряването на пилето), с какво да го заменя?

# 696
  • София
  • Мнения: 10 825
Със зеленчуков. Или пък с бульонче от кубче. Или с вода + сол

# 697
  • София
  • Мнения: 30 256
Със зеленчуков. Или пък с бульонче от кубче. Или с вода + сол

Мерси много   bouquet Спрях да купувам от тези бульони, откакто изтече информация за вредните съставки. Освен да опитам с вода+сол  newsm78 Или да сваря зеленчуците и да прецедя бульона?  newsm78

Скрит текст:
То не останаха варианти за безопасни храни май: бульони не може, хидрогенираното масло е опасно, пилешкото е с хормони...  ooooh!

# 698
  • Sofia
  • Мнения: 21 745
Мише, свари във водата бледирани на ситно, морков, целина, лук и ето ти бульона (то какво друго мислиш има в кубчетата освен и боклуците...), Накрая поръси с магданоз.

# 699
  • София
  • Мнения: 30 256
Мише, свари във водата бледирани на ситно, морков, целина, лук и ето ти бульона (то какво друго мислиш има в кубчетата освен и боклуците...), Накрая поръси с магданоз.

  bouquet Така, мисля, ще е най-удачно.

# 700
  • Мнения: 1
Мише, аз пилешко месо слагам и на 2 вида салати - едната е картофена, слагам и кис. краставички, понякога царевица.
Другата е с макарони, от тези спираловидните, различни цветове, забравих им името. Режа малки кубчета кашкавал, пак може да сложих кис. краставички, ако искаш, ръся с белен слънчоглед и овкусявам с малко майонеза. Peace
Иначе, другото много разпространено е - пилешка супа Laughing

# 701
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Мога да ви предложа на всички една рецепта за пилешко месо Peace
Накъсвам бялото месо/сварено/ в тава. Нарязвам 2-3 пресни червени чушки на шайби и 2-3 зелени чушки на шайби. 1 кофичка заквасена сметана се разрежда с малко прясно мляко - около 100мл. и в сметаната се добавя малко сол и черен пипер. Заливам пилешкото със сместа и го печа във фурната.
На края стържа малко кашкавал и го оставям да се до запече. Става превъзходно и се казва пиле по хахарски Peace /така го знам аз поне Peace/

# 702
  • Варна
  • Мнения: 71
Здравейте, дайте ми идея как да направя "целувки", но вътре да са като дъвка.Това е обяснението на децата, така ги искат.Благодаря!

# 703
  • София
  • Мнения: 30 256
Мога да ви предложа на всички една рецепта за пилешко месо Peace
Накъсвам бялото месо/сварено/ в тава. Нарязвам 2-3 пресни червени чушки на шайби и 2-3 зелени чушки на шайби. 1 кофичка заквасена сметана се разрежда с малко прясно мляко - около 100мл. и в сметаната се добавя малко сол и черен пипер. Заливам пилешкото със сместа и го печа във фурната.
На края стържа малко кашкавал и го оставям да се до запече. Става превъзходно и се казва пиле по хахарски Peace /така го знам аз поне Peace/

Заквасената сметнана малка или голяма кофичка? Колко време се пече горе-долу преди кашкавала?

# 704
  • Мнения: 7 424
здравейте,,

дайте идеи за сварено пилешко месо. С какво може да се направи, освен картофи и ориз  newsm78

    Ако още не е късно ...

   Пиле в сос от заквасена сметана.   Hug

Общи условия

Активация на акаунт