БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори - 80

  • 38 092
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Мишенце - голяма кутия, забравих Peace
Пече се преди кашкавала около 30-40мин. докато се посгъсти сметаната и тогава кашкавал до зачервяването му Peace Ние много го обичаме това ядене Simple Smile

# 706
  • София
  • Мнения: 30 253
Селма, не е късно. Още умувам. Довечера ще го готвя  Peace Мерси   bouquet

Hushpuppy, мерси   bouquet

# 707
  • под тепетата
  • Мнения: 9 527
Оттук взета рецепта ( децата и викат "хубавата манджа") - свареното накъсано месо се слага в тавичка,. залива се със сос бешамел, слагат се и леко сварени брюкселско зеле ( или карфиол, или броколи) . Наръсва се с настърган кашкавал и се запича за 20-тина минути. При интерес ще напиша точни количества.

# 708
  • София
  • Мнения: 30 253
Оттук взета рецепта ( децата и викат "хубавата манджа") - свареното накъсано месо се слага в тавичка,. залива се със сос бешамел, слагат се и леко сварени брюкселско зеле ( или карфиол, или броколи) . Наръсва се с настърган кашкавал и се запича за 20-тина минути. При интерес ще напиша точни количества.

  bouquet и на теб

# 709
  • под тепетата
  • Мнения: 9 527
Моля!
 Използвам случая, докато не се е появил Бонго, да похваля кореноплодните на фурна на пеп-4о! Много ни харесаха! Също и пържолите в зелев лист по Бордовски   bouquet  Мъж ми чак  мъркаше от кеф при хапването им, а до него кучо само завистливо примрънкваше  Mr. Green

# 710
  • Мнения: 7 779
Моля!
 Използвам случая, докато не се е появил Бонго, да похваля кореноплодните на фурна на пеп-4о! Много ни харесаха! Също и пържолите в зелев лист по Бордовски   bouquet  Мъж ми чак  мъркаше от кеф при хапването им, а до него кучо само завистливо примрънкваше  Mr. Green
та Бонго и на похвалите ли ви пречи  #Cussing out

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 26 661
как да приготвя ципура на фурна,да е вкусна Thinking

# 712
  • под тепетата
  • Мнения: 9 527
Не бе , бате! Очаквах да ме скастриш какъв ми е въпросът  Joy

# 713
  • Мнения: 7 779
аз не видех въпрос , ама щом казваш .....    Joy

# 714
  • Мнения: 9 153
аз не видех въпрос , ама щом казваш .....    Joy
 
може тогава пържолка да подаде  Wink

Биляна  Hug

# 715
  • Мнения: 766
как да приготвя ципура на фурна,да е вкусна Thinking

Аз я правя по тази рецепта  -
www.mycookingbookblog.com/cipura-na-furna/

И въпреки, че не ям риба, така ми хареса и си я хапнах.

# 716
  • Мнения: 7 779
може тогава пържолка да подаде  Wink

Биляна  Hug
знаеш ли каква уста съм отворил ???   чакам някаква мърша да влети в нея.  Joy

# 717
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз рибите ги обичам натюр, та ципурата я правя така: осолявам отвътре и отвън, слагам в коремчето 2-3 резена лимон, поливам със зехтин, сипвам мъничко вода, покривам във фолио и пека на умерена фурна 20-30 минути. Махам фолиото и допичам до се изпари водата, да остане само на зехтина и да хване златиста коричка отгоре. Ако харесваш рибата с подправки, сложи девесил.

# 718
  • Sofia
  • Мнения: 26 661
направих я така,само с резенчета лимон,сол и зехтин...стана вкусна
следващия път ще приготвя и лимоново-зехтиновия сос Peace
благодаря за рецептите  bouquet

# 719
  • Sofia
  • Мнения: 21 740
Понеже и аз тази вечер правих сивен във фолио... не слагам никаква вода, тя рибата си пуска.
В коремчето сложих масло и копър... от което ми хрумна, сладващ път да си приготвя за поливка стопено масло с копър.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт