Августовските мъничета, кога ще ни дарят с ритничета?

  • 26 997
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 697
Паулина1, Пуки-то е чудесна количка - имаме такава (модел 2012) и не е мръднала след 1,5 година усилена употреба. Много е практична и нещо важно - адски е лека, само 10-ина килограма. Ако можех още да си я ползвам, нямаше и да се замисля, но при нас сигурно ще се наложи да купуваме двойна Crazy Ще го мислим, живот и здраве, след раждането - и първият път купихме количката дните след раждането, бях я избрала, само я платихме и това беше, нищо стресиращо Peace

Shaktigirl, много се радвам, че постът ми е бил от полза и не съм писала напразно Heart Eyes

# 721
  • Egypt
  • Мнения: 132
И аз обичам сама да си пазарувам нещата, да обикалям, да избирам и да се наслаждавам. Още когато разбрах, че съм бременна, купих няколко бодита. Докато започнат големите жеги искам да съм приключила с основните покупки, и после в движение ако се наложи нещо ще се взима. Направила съм си проекта за леглото и матрака, ще изчакам ФМ-а след 2 седмици и ще ги поръчвам тогава. Сега съм купила бял памук за пелени и чаршафи и ги шия малко по малко, както и тензух за слинг. Добре, че гащите ни ще са сини, иначе нямаше да се въздържа от момичешките дрехоляци, такива са хубави...
Ходих в другата тема с юлския термин да воайорствам, и много се смях какви истории за свекърви и суеверия разказват, между другото казаха, че в Джъмбо имало голямо намаление, да ходите на гледате, който пазарува.
И за тия колички, какви войни, божеее  Laughing Всеки си има изисквания, на един едно му е удобно, на друг друго.

# 722
  • Мнения: 988
Шехина благодаря, че исказа мнение Hug за количката, никоя позната не е имала такава, но аз много я харесах, ходихме да я видим удобна ми се видя и наистина е лека, което за мен е важно условие.
От два дни мъничето не беше ме дарявало с движение, та се бях притеснила, тъкмо да ви се оплача и до се раздвижи, хаха има респект от вас Laughing
Тази нощ ме мъчи отново цистита, писна ми вече, ще се почва Неоринала отново. ooooh!

# 723
  • Мнения: 2 965
Добро утро на всички!   Hug
Doka, добре дошла!   bouquet
ivelle, честита количка!  Hug
Честито и на останалите с покупките! Heart Eyes
Относно количките всеки си има изисквания каква да е.

# 724
  • Мнения: 68
Здравейте Simple Smile
Аз пиша рядко, но ви следя постоянно.
По актуалната тема за количките, някак си ми се струва мн рано за покупки още иначе съм си набелязала и аз това онова. Аз все като за момче си ги харесвам нещата, а то накрая ако се окаже момиченце Simple Smile Пак ще си харесам, да е живо и здраво Simple Smile
И нека да ви споделя моите налудничави мисли относно усещането на бебето Simple Smile Аз нали уж бях почти сигурна че го усещам, вече не съм толкова убедена. Като бях на преглед то доста мърдаше и лекарката ме попита усещам ли нещо, а аз нищо не усещах тогава. Та се чудя дали тези усещания, които имах са били от него или не. И ако не от какво са били. Аз сега май вече и не го усещам това от преди. Чудех се дали е възможно да съм усещала нещо при развитието на плацентата, защото тя като ми показа къде ми е плацентата съвпада точно с мястото където имах разни усещания. Плацентата ми е предна до фундус, ако не греша термина.
Та сега не знам какво съм усетила и какво не. Май ще си чакам някой як ритник та да съм по сигурна.
Хубав ден от мен Simple Smile

# 725
  • Мнения: 84
Здравейте!  Simple Smile
Първо да се представя - казвам се Надя, живея в Брюксел, но принципно съм от Пловдив. На 25 години съм и август очаквам третото си детенце - момченце, а сега си имам Крис на 5 години и Софи на почти 3. Принципно термина ми е на 4 септември, но тъй като ще е трето секцио засега е програмирано за 25 август, разбира се ако няма проблеми дотогава. Praynig От 10 години сме с мъж ми заедно, който е румънец или по-точно украинец, макар и по документи да се води румънец. Grinning Запознахме се в Италия, където живях 10 години и завърших. Но чак тази година подписахме след 10 години и 2 деца. Embarassed Много ще ми е приятно да си разменям съвети с вас относно бременността, ще спра да не ви отегча, че принципно съм много приказлива. Embarassed Rolling Eyes Ето и една снимчица на моето семейство:

# 726
  • Мнения: 191
Моите изисквания относно количката бяха основно следните:
- Да е комбинирана и да включва всичко
- Колелата и да НЕ СА двойни, задните да са по-големи, а предните да се въртят и застопоряват при нужда
- Голям багажник за пазаруване
- Сравнително лека
- Лесно и бързо сгъване
- Лесно сваляне на тапицерията, за да може да се пере
- Неутрални цветове (за момче и момиче да става)
- Изгодна цена

faima, мерси за инфото за Jumbo, ще гледам да го посетя скоро Simple Smile

nakri88, добре дошла!  Hug Имаш прекрасно семейство!  bouquet

# 727
  • Мнения: 2 697
Nakri88, добре дошла и от мен! Прелестни сте Hug

Паулина, аз нали се мъча с цистит още от началото на бременността, а учудващо нямам бактерии в урината. Мъчението обаче беше голямо и след огромно количество изпити Неоренал и Уринал си купих Цистостоп Рапид - той съдържа и двете активни съставки на Неоренала (бреза) и Уринала (червена боровинка), но има и голямо количество Д-маноза, която явно при мен се оказа решаваща, защото симптоми вече (почти) нямам. Изпих една ударна доза Цистостоп Рапид (5 дни) и вече го пия почти профилактично, дано скоро го спра напълно. Ще си пусна и изследвания след това да видим какво е положението.

# 728
  • Мнения: 2 965
Nakri88, добре дошла и от мен! Прекрасни сте!  Hug

# 729
  • Мнения: 988
Nakri88, добре дошла и от мен! Прелестни сте Hug

Паулина, аз нали се мъча с цистит още от началото на бременността, а учудващо нямам бактерии в урината. Мъчението обаче беше голямо и след огромно количество изпити Неоренал и Уринал си купих Цистостоп Рапид - той съдържа и двете активни съставки на Неоренала (бреза) и Уринала (червена боровинка), но има и голямо количество Д-маноза, която явно при мен се оказа решаваща, защото симптоми вече (почти) нямам. Изпих една ударна доза Цистостоп Рапид (5 дни) и вече го пия почти профилактично, дано скоро го спра напълно. Ще си пусна и изследвания след това да видим какво е положението.

И аз нямам никакви бактерии в урината, което също ме озадачи.
Лекарката ми беше споменала за Цистостоп Рапид. Щом ти е помогнал няма да се замисля и ще го взема, че е голям ад. Интересното е, че през деня дискомфорта е единствено постоянното чувство, че ми е пълен мехура. Но при нощното уриниране, болка няма, лягам и след 1 час се събуждам с болки и така всяка нощ. Още утре ще си го купя!Благодаря ти Hug
Nakri88 страхотно семейство имаш! Добре дошла!

# 730
  • Мнения: 186
Здравейте и от мен!
Мама Ирина е права- темата за количките може да докара една война  Laughing Всеки сам си преценява какво му е удобно и така нататък, но си спомням ,че в предишната ми отчетна тема имаше големи спорове и драми -  момичетата все не торелираха някой недай си боже ако спомене че ще купува количка от по-нисък клас! Все се препоръчваха колички за по 1500-2000 лв. , едва ли не ако нямаш такава - направо си за оплакване!
Аз още нищо не гледам- май нямам голямо желание, а и имам доста неща от дъщеря ми. Розови са някои ,ама кво да се прави ...Все си мисля, че докторката следващия път ще каже,че се е объркала и че ще е момиче!
Faima, много хубаво,че си шиеш сама разни неща, ех,ако не бях и аз с две леви ръце....много обичам творчески личности!
Nakri88, добре дошла ,много сте хубави.Поздравления за смелостта за 3-то дете! Възхищавам се и на другите момичета,които чакат 3-то.

# 731
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 762
Пипи повишени СУЕ и левкоцити при небременни говори за възпалителен п-с/ и не само..../ Според някои при бременни е норм. да са повишени. Нещо да си била настинала, грипава скоро или нещо друго- течение ме питаше док дали имам. Аз нямам а МБ ми е абсолютно чиста.
Базофили , моноцити и еозинофили са ти в рефернтите, които си дала, незнам защо са в червено.

Среден обем на тромб. и на мен ми е под долна граница. Пия обаче аспирин протект.Казаха, че било норм.
Моите Левк бяха 13,5 . док. Михова каза да пусна за всеки случай CRP. 4,5 ми е при норма до 5. Моя АГ обаче не му харесва , че е на горна граница и ще го повтарям.

Сори, но какво е CRP?

http://www.medicine.bg/izsledvaniya/c-reaktiven-protein-crp

# 732
  • София
  • Мнения: 169
Добро утро, мамчета!
Хайде и аз да се похваля с първата ми покупка (макар,че още не знаем пола).
Купихме от Продавалника страхотна количка на Hauck,
Страхотен късмет си изкарала.Да ти е честита и безаварийна че сервиза им е много гаден.
Ivelle, честито за количката Hug Doka, защо пък да им е кофти сервиза на Hauck, аз един път имах проблем с моя Hauck и за 3 дни ми я оправиха, тя даже не беше счупена, просто нещо, което исках да подобрят...както и да е де, Безаварийно на всички с количките Hug

nakri88, е хайде добре дошла, най-сетне да намериш време да пишеш Mr. Green С Накри бяхме заедно в отчетната тема, тя с нейното второ детенце Софи и аз с моя син Mr. Green Hug Heart Eyes

За покупките, аз предния път купих всичко през тези 45 дни, но не защото преди това нямах желание, а просто нямах време Mr. Green Само 1 боди купихме преди това, след втората ФМ при Марков, когато каза че е момченце, навръщане спряхме и му купихме първата дрешка  Mr. Green Сега почти нищо нямам да купувам, само ако е момиченце, разбира се, ще се развихря с роклички и т.н.  Mr. Green Heart Eyes Единственото нещо предния път, което направи таткото докато бях в болницата, беше да сглоби легълцето, някак преди това не исках да седи празно в стаята ни, не от суеверие, просто така го чувствах. За щастие не съм суеверна, а и според мен лошите мисли, привличат лоши неща, трябва да се мисли позитивно, до последно Mr. Green В този ред на мисли, Шехина , много съм съгласна с поста ти от вчера Hug

# 733
  • Мнения: 2 104
Да той спора обикновено започва от цената! ooooh!

faima слинга от тензух ли мислиш да бъде? Да знаеш, че ако реша да правя и аз ще разчитам на помощ от теб Blush

nakri88 добре дошла! Още една пловдивчанка в групата Wink И аз юли бях в бяло след 9г заедно и едно дете Hug За това лято бяхме планирали и църковен брак и морско тържество с приятелите. Имаме си избрано местенце  Blush Сега мъжо ме тормози да е май-юни и да не сме отлагали ooooh! за по-нататък  ooooh!

# 734
  • Мнения: 438
Пипи повишени СУЕ и левкоцити при небременни говори за възпалителен п-с/ и не само..../ Според някои при бременни е норм. да са повишени. Нещо да си била настинала, грипава скоро или нещо друго- течение ме питаше док дали имам. Аз нямам а МБ ми е абсолютно чиста.
Базофили , моноцити и еозинофили са ти в рефернтите, които си дала, незнам защо са в червено.

Среден обем на тромб. и на мен ми е под долна граница. Пия обаче аспирин протект.Казаха, че било норм.
Моите Левк бяха 13,5 . док. Михова каза да пусна за всеки случай CRP. 4,5 ми е при норма до 5. Моя АГ обаче не му харесва , че е на горна граница и ще го повтарям.





Сори, но какво е CRP?

http://www.medicine.bg/izsledvaniya/c-reaktiven-protein-crp


От прочетеното разбрах, че той е доста важен показател за наличие на инфекция и тук ми възниква въпросът, защо тогава не се включва в ПКК, след като има такова диагностично значение?

Общи условия

Активация на акаунт