За каква възраст е подходяща тази книга според вас?

  • 20 224
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 256
Съгласна съм, че за да я схване напълно, трябва да е по-голям. Обаче пък тези книги, които са за неговата възраст, изобщо не го грабват. Може тази да му е интересна. Опитвам се да намеря нещо, което да привлече вниманието му, без постоянно подбутване от моя страна, пък каквото разбрал, разбрал. Ако иска, след време, пак да си я чете.
Що книги за "възрастни" четях на неговите години. Все ме гледаха странно в библиотеката. Ама щом са ми били интересни и ги четях на един дъх, сигурно все съм схващала нещо от тях.
С този мой син обаче навсякъде удрям на камък  Close

# 61
  • София
  • Мнения: 44 283
За повелителя на мухите - В книгата има жестокост..описана по начин, по който моето дете не би приело добре в момента, не толкова до разбирането...но ще го разтрои прекалено много...
Има книжки за по-големи, които бих му чела пък каквото разбере-разбере, но тази не е от тях.
Ако и другите 2 са подобни, който ston препоръчва - не са за нас...
Иначе аз не се чудя много какво да предлагам, има приготвени 10-тина книжки...и още поне толкова заглавия които мога да му купя и ще са му интересни...

Последна редакция: чт, 23 юли 2015, 10:10 от Angel_Dust

# 62
  • Варна
  • Мнения: 2 576
ston предлагала ли си му "Хрониките на Нарния" или "Легенда за пазителите" ? МОят син много ги харесва и двете поредици, препрочитал ги е 2 пъти.
За по-големи е и "Боен кон" - също много харесана от детето, "Съкровището от Зеленото езеро", "Страната на сънищата" - тази поредица му беше страшничка, но я прочете с интерес . "Хобит. Билбо Бегинс или дотам и обратно" - книга за деца и възрастни.
Дано намериш книга, която да го впечатли!

Angel_Dust може да придобиеш представа за "Играта на Ендър" от филма Wink . Книгата естествено е много по-добра и има неща, които във филма не са засегнали. По принцип това е поредица от книги и "Играта на Ендър" е първата от тях  Peace . Може и самостоятелно да се прочете.
Благодаря за споделените впечатления относно "Повелителят на мухите" !

# 63
  • София
  • Мнения: 44 283
Оооо тя голяма поредица тази Играта на Ендър...
Иначе като фантастика сега му чета http://chitanka.info/person/terry-brooks тези и му харесват, но сам не би се наел да чете такова количество книги Simple Smile
Аз и в другата тема писах - какво четат децата ви - сега чете Поредица от злополучия, дори тя му идва много тъжна и на няколко места  плаче горко... а тя все пак е доста по-лека, но пак драмата му е много.
Иначе сега се чудя какво да му предложа като следваща - Ласи, някоя на Емилио Салгари, Капитан Немо, Братята с лъвски сърца, Две години ваканция - пак на Жул Верн... коя според вас е по-подходяща за 9+ ?

# 64
  • Варна
  • Мнения: 2 576
От тези, които си изброила мислех скоро да предлагам "Братята с лъвски сърца" и  "Две години ваканция". В библиотеката вчера открих "Леденият дракон" и нея ще предложа също.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Солар, като гледам, че героинята в "Леденията дракон" е 7годишна, ще се радвам на отзиви от твоя син, как му изглежда за 8-9г.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Morena, вчера докато чаках пред един кабинет зачетох книгата(малко преди това я взех от библиотеката и ми беше любопитно Wink). Много красиви илюстрации има, едър шрифт и лесно се чете. Първата глава прочетох - детска книга си е. Мисля да я допрочета, предполагам днес ще стане и пак ще пиша Simple Smile.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
О, чудно, Солар, благодаря!  Hug

# 68
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Прочетена и харесана.
Като приказка е - тъжна приказка, има смърт, война и дракони. Описанията на мъжете пострадали от войната биха могли да натъжат детето, боя между драконите също. В приказките обаче нали има добро и зло. Накрая семейството на главната героиня се спасява и доброто побеждава.
Хареса ми, ще я прочете и младежа. Искаше аз да я прочета първо и тогава той Simple Smile. Мъжа ми като видя автора беше категоричен, че без прочит от възрастен не иска да я дава на детето  Mr. Green, все пак автора на "Песен за огън и лед" - една поредица дето хич не е за деца.
Тук книгата направо е преразказана. Според авторката на рецензията става за 10годишни, аз мисля, че става и за по-малки. Ако се чете от възрастен на дете може да се спестят описанията, за които написах по-горе(ако детето не може да чете, разбира се) Wink.

Пак да кажа - много красиви илюстрации!

Последна редакция: чт, 23 юли 2015, 12:53 от Solar Wind

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Много полезен коментар, Соларbouquet 
Аз ще я имам предвид за малко по-нататък за моята щерка -  9-10г.  Да има и тогава какво де чете, я.  Grinning
На мен ми харесва илюстрацията на корицата. Simple Smile

# 70
  • Мнения: 8 256
Angel,аз четох намоите " Братята с лъвски сърца" преди време и им хареса много. Обаче има доста тъжни моменти и ако твоят син се впечатлява, може и да го натъжи. Моят несе
не се трогва от нищо. "Две години ваканция" е идеална за десет годишен.
Моят преди месец прочете първите две книги за Хари Потър. Сега уж щял да обърне внимание на списъка за училище.

# 71
  • София
  • Мнения: 44 283
Нещо не знам какво става с тази тема, уж публикувам, пък не излиза...после 2 поста... мазало... та наново:
Първо благодарности за отзивите за приготвените от мен книжки...
Лъвските сърца ще ги оставя за сега за по-натам, за това лято му стигат тъжните.
Понеже аз Жул Верн никога не съм чела, някак не ме е привличал, да попитам все пак тази  Две години ваканция, нали си е самостоятелна книга и няма проблем да се чете сама за себе си?

Последна редакция: чт, 23 юли 2015, 18:19 от Angel_Dust

# 72
  • Мнения: 8 256
 Да, самостоятелна книга си е. На мен неговите книги ми бяха любими. Особено тази доста ме беше впечатлила, може би защото героите са деца. Между другото наскоро си я препрочетох и не ми беше и наполовина толкова интересна колкото преди 30 години.

# 73
  • у дома
  • Мнения: 7 167
Да, самостоятелна книга си е. На мен неговите книги ми бяха любими. Особено тази доста ме беше впечатлила, може би защото героите са деца. Между другото наскоро си я препрочетох и не ми беше и наполовина толкова интересна колкото преди 30 години.

Потвърждавам-и на мен Две години ваканция ми беше любимата книга като дете-чела съм я няколко пъти...Мъж ми я чете преди няколко години,но не го впечатли чак толкова.Големият ми син я чете около 10 годишен и също му беше много харесала-та за десетгодишни със сигурност става.

# 74
  • София
  • Мнения: 44 283
Страхотно, значи това ще е следващата му книга.
Иначе това е нормално, което описвате, много книги, които направо са ме разтърсили като дете, сега не ме впечатляват кой знае колко или пък ме впечатляват, но по съвсем друг начин и причини, отколкото в детството ми Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт