Пили ли сте бял равнец за забременяване

  • 18 025
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36
Мерси за споделеното мнение. Аз ходих на лекар и всичко ми е ок, явно от притеснение се бавят нещата и ние пием прегнакеър. Стискам палци и за теб и за мен Simple Smile

# 16
  • Варна
  • Мнения: 429
Здравейте, аз също пия прегнакеър зачеване, но все още не съм свършила първата опаковка, надявам се да има ефект, много го желаем и двамата... При него всичко е наред, скоро си прави и спермограма, идеална е! При мен също всичко е наред, но вече 4-ти месец не се получава.... Confused Иначе, за бял равнец знам, че регулира менструалния цикъл, за забременяване не съм чувала...

# 17
  • Мнения: 7 201
п.с. не препоръчвам да се пият на своя глава, каквито и да е неща, за да не стане от ефект - дефект. въпреки това чашка чай на ден едва ли ще навреди
Билките са като лекарствата - не се пият по път и над път, за всеки случай. С билки можете сериозно да си разбутате хормоните и цикъла.
Ако в действителност има проблеми със забременяването, не мисля, че трябва да се надявате на билки. По-добре да се насочите към специализирана клиника. Peace

# 18
  • Мнения: 1 782
Привет момичета,

Накратко: с поликистоза на яйчниците съм, две неуспешни бременности - спонтанни и генетична мутация.
Въпросът ми е следния: Казват, че за регулиране на цикъл и предизвикване на овулация помага белия равнец. Пие се обаче от цикъл до овулация?!??!? Та моята овулация е досието Х......никой никога не знае кога е и има ли изобщо Sad Как да преценя кога да спра да пия равнеца ? Аз и цикъл нямам редовен, но да кажем с Дуфастон го предизвиквам, ама после ....?
Не мога да правя засичане с тестове, тъй като те отчитат нивата на LH по време на овулация. При мен, пък и при други с поликистоза, LH е по принцип завишен. Моят тест за овулация е винаги положителен  newsm78 newsm78 newsm78

Някой ?

# 19
  • Мнения: 300
колко горе долу ти е дълъг цикъла?

# 20
  • Мнения: 1 782
Не мога да определя...... няколко месеца поред имам цикъл, после три месеца нямам....Сега последният ми цикъл беше на 16.11. преди седмица пих Дуфастон за предизвикване, че той ме забрави този мензес Sad Днес ми е 4 ден от цикъла.

# 21
  • Мнения: 300
Аз мога само да ти препоръчам някои неща, но не съм лекар така че се консултирай с медицинско лице.Всички неща съм ги намерила след часове прекарани в проучване (след мисед съм и изчетох света, за да предотвратя преминаване през ада отново)
Всяка билка от изброените е широкоспекртърна, но в най - общ план ще ти напиша коя за какво е от по-малко известните. Ти прецени, проучи и се консултирай с лекар!!! Чай от бял развнец, коприва, малинови листа (подобряват действието на матката, улесняват зачеванто,предпазва от спонтанни аборти), корен от Ангелика (улеснява зачеването, намалява възможностите за споннтанни аборти, подобрява кръвообръщението в тазовата област). Също така за този нередовен цикъл ти препоръчвам горещо Витекс (Агнус Кастус). Можеш да прочетеш из нета много информация за тази според мен чудодейна билка - ще ти регулира хормоните, ще стимулира О. Може да изследваш и щитовидната жлеза, много често тя е причината за нарушенията в цикъла.
Според мен (пак казвам не съм медицинско лице) можеш да ги пиеш поне 14 дни.
Също друго, което мога да препоръчам е маслото от вечерна иглика и Омега 3.
Не се отчайвай, всичко ще се нормализира, просто трябва време. Желая ти успех и скорошна бременност  Hug

# 22
  • Мнения: 1 782
Привет Simple Smile

Бубстър , много ти благодаря и за съветите, и за куража   bouquet Hug  bouquet

А тези всички билки едновременно ли се пият ? Или трябва да избера нещо ?
Четох и за това адамово дърво - витекс ...четох,  че влияе добре на ЛХ и прогестерон, когато са ниски. НО при мен ЛХ е високо, а прогестерон в норма. Да не би да го завиши още ?
Иначе хормони изследвам всяка година, някой път по няколко пъти. Щитовидан жлеза досега ми е излизала винаги в норма. Тестостерон ми е излизал по - висок и ЛХ. Това е ...

Пропуснах да кажа, че аз реално нямам спонтанни аборти. При мен едната бременност беше прекъсната по медицински причини в 21 седмица (беше си раждане Sad)
, а другата се оказа куха бременност. Тоест може би при мен има нужда на клетъчно ниво да се подобрят характеристиките първо, и след това да преодолея поликистозата, за да ми дойде цикъл, респ. ову
Охххх, много сложно май стана Sad Sad Sad

Пия Неофолик Мета 2х2, Б комплекс в активна форма, Омега 3 + Ко ензим 10, селен
Храня се здравословно. Започнах да пия пчелен прашец всяка сутрин на гладно от около месец, употребявам и така наречените супер храни все по-често - чия, киноа, лен, сусам и т.н

Наскоро четох за мака - мисля да взема за мен и мъжа ми.

Иска ми се да пробвам с тези билки вместо с хапчета, но съм объркана и не знам кое да пия по - напред .... Sad Cry Sad

# 23
  • Мнения: 300
Здравей,
за чаяовете аз си правя смес от билките и ги пия така, но си горчи доста. Иначе за витекса аз знам, че регулира женските хормони. препоръчвам ти да се обърнеш към специалист да ти каже кое индивидуално е препоръчително в твоя случай. За да поддпомогнеш на клетъчно ниво са необходими минимум 3 месеца. На кратко важни добавки са витамин Е, малатонин, л-аргинин, инозитол, DHEA, рибно масло (омега 3), Co Q10,Royal Jelly, пчелно млечице. Тези добавки съм ги проучила аз и всяка влияе за качеството на яйцеклетката. Има и други, които отговарят за определени неща. Затова и казвам, че трябва да се консултираш със специалит и той да прецени индивидуалното ти състояние. Също така има и много неща, които не е зле да се приемат и от половинката ти.

Препоръчвам и витамини, в които са комбинирани повечето съставки. Аз приемам Прегнакеър за мен и за съпруга ми. Има и други марки разбира се.

Разбирам те за объркването кое да пиеш по-напред. Аз имам списък и си отбелязвам с тикчета, за да не забравя нещо  Laughing

Има тема за добавките, ако искаш попитай и там, каквото те интересува http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=818925.msg30231270#new

Ако за нещо друго имаш въпроси, питай, ако мога ще помагам. Повтарям обаче - не приемай нищо на своя глава, за да не стане беля и от ефект да се стигне до дефект!!! Успех  Peace

# 24
  • Мнения: 1 782
Много ти благодаря, Бубстър    bouquet Hug

Моят доктор ми препоръча Овабусст - което е 70 лв. и стига за 15 дни Sad Не мога да си го позволя.
За това избрах поотделно някои от нещата, които изброих по-горе.
За съжаление повечето добавки съдържат синтетична фолиева киселина, но аз имам ензимен генетичен дефект и не мога да ги приемам, защото не я усвоявам. За това търся варианти поотделно - което неизбежно прави минимум шепа хапчета Simple Smile Ще взема и аз като теб с тикчета да ги отбелязвам  Grinning

За това не искам повече хапчета, а по-скоро храни, билки и т.н.
А за това по-скоро трябва към билкар да се обърна.

Може би ще започна да пия чай, както казваш ти за 12-14 дни от деня на цикъла.

Би ли дала рецептата, която пиеш - може и на лични, да не занимавам аудиторията.

# 25
  • Мнения: 300
билките съм смесила в равни количества като съм добавила обилно и липа за сладост. Препоръчвам ти да не ги пиеш на своя глава. Посъветвай се със специалист първо  Peace При мен са дали резултат, но при всеки положението е различно. Не си играй със здравето, за да не стане беля  Peace

# 26
  • Мнения: 1 782
Права си Simple Smile Днес ще питам доки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт