Любители на котки - тема 82

  • 41 040
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз не съм изобщо редовна със снимките, но да покажа моите домашни любимици  Mr. Green, единия, от които е извън страната в момента и ми липсва ужасяващо вече...
Снимката е от лятото, мъжът ми го беше тръшнал някакъв летен грип, а Пухи му съчувстваше.

Скрит текст:

Последна редакция: пт, 21 мар 2014, 20:05 от Vermilion`

# 721
  • Мнения: 4 312
Vermilion, благодаря за отговора Hug Можеш ли да споделиш сайт, от където да поръчам? Както съм споменавала, готвя на моята котка, но лятото, когато пътуваме, не мога да й оставя готвено, понеже ще се развали. От Пловдив съм - питала съм за Хилс в магазините, но не продават.
Сайтът, който е дала Sabah, е много хубав - намирам и Аcana, и Orijen, които знам, че са много хубави. Дано са истински, а не по-евтини и некачествени гранули, които продават с името на тези марки на по-висока цена. За съжаление, Хилс не виждам.
Дам,в БГ ми казаха,че са спрели вноса на Хилс преди години. Заради това миналото лято заедно с всичко останоло мъкнах и пакети с храна за Финдъс./макар,че не смятам тази храна за единствено най-добрата ,нека не бъдем толкова категорични и крайни в оценките Laughing/
Ползваме тоалетна с дървени частици- както няколко пъти вече споменах/ пък и други,ползвали такава/ тази тоалетна не мирише и не ми се разнасят силиконови топчета из цялата къща. За Финдъс взимам най-доброто- бяха ми казали,че тази тоалетна е най-добрата,за това и се мъчих с нея доста месеци. Добре,че се реших да пробвам и другата. Финдъс яде основно гранулирана храна,рядко пауч/ не обича/ и варено филе. А, и преди ден опита палачинка- сам си открадна парченце Laughing
knggroup уникален котарак си имаш,разкошен е!
Циндил-пиндил,може би има вариант да си поръчаш да ти доставят храна при твоя ветеринар-не съм се заглеждала,но май освен на РК,не съм виждала др марка да продават храни за сфинксове

Последна редакция: чт, 20 мар 2014, 22:50 от red soul

# 722
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз съм категорична единствено що се отнася за моето животно и мисля, че ясно съм подчертала точно това, както и коя всъщност е най-добрата храна.  Peace

# 723
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 002
Vermilion` , малееее , колко материал за мачкане има по Пухи!  smile3508

# 724
  • Мнения: 945
Пухи наистина е голям пухчо! Peace
Vermilion`, колко килограма е?
knggroup, голям образ имаш! Hug

Последна редакция: пт, 21 мар 2014, 03:58 от Izma

# 725
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Около 7кг в момента, може би малко по-малко, не е теглен скоро, но на самата снимка е повече.

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 104
Ох, не мога да се сдържа, като показвате такива прелести. Разкошни.  Heart Eyes Тоя мустакатко ако ми паднеее... А Пухито какъв е заобленичък. И аз искам такъв голям котарак. Зарчо е 4.6 кг, ама е едър и се надявам с възрастта да наддаде още малко. За тези, които се притеснават от напълняване след кастрация искам да кажа, че като го кастрирахме на 10 месеца беше 4.5 кг. Сега е на година и 7 месеца и е качил само 100 гр.

# 727
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Арчито е старчок вече на 6 год.  Laughing , но определно надхвърли очакванията ми при това за котка, която не е ящна. Обикновено лилавите са най-дребни в сравнение с останалите цветове. Много рядко съм виждала внушително развити лилави, а истински мечоци съм забелязала да стават сини, сребристи и "новия хит" златните.
Миналата зима го бях изпуснала малко от кеф да мачкам такава мечка, но вета ми направи забележка предвид възрастта му и това, че не ходи по изложби, да го държим по-скоро към долните кг. граници, та смених храната и бързо влезе във форма. Никога не съм го хранила с храна за кастрати и също съм на мнение, че кастрацията не е причина за трупане на излишно тегло.

# 728
  • Мнения: 1 708
Днес сутринта беше кастрацията на Стейси. Всичко е минало добре. Прибрах я по обяд. Все още залиташе от упойката, с разширени зеници беше.
Сега върви по-стабилно, но я боли. Като ме види започва да мяука и леко да ръмжи. Стои в банята  Confused
Въобще не е легнала и вода не е пила.

# 729
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Стейсииии, маймунката ми! Hug

Impatients, от кастрацията на Мила и Женя запомних, че нашите ветеринари им слагат обезболяващо, което действало с часове.

Ако при Стейси няма такова нещо, дали не може да се пита вашия ветеринар да ѝ дадеш обезболяващо! То само ден-два е зора, после припкат, ама на мен много ми е жал някое да го боли. Sad

# 730
  • Мнения: 1 708
Питах. Казаха ми, че има обезболяващо.
Дано по-скоро мине!
Иначе тя се качва на спалнята и само я дебна да я свалям, че слизането въобще не е успешно. Но си мисли, че аз съм причината за болката /то си е така, де/ и ме ръмжи и хъска.

# 731
  • Мнения: 3 331
Impatiens, моята също беше без обезболяващи. Нормално е да я боли, след като упойката я е пуснала. Утре сутринта ще се чувства видимо по-добре, само стискай зъби дотогава и я наблюдавай да не дърпа конците. Котките много бързо се възстановяват. Знам какво ти е, и аз бях така Hug Моята също се качваше на леглото, после слизаше и много я болеше при каквито и да е движения. Понякога аз я свалях от там, но тогава още повече я болеше Sad Всичко е наред, нека се качва на леглото, да стои където и е удобно на нея, но не и някъде по секциите нависоко. Hug

# 732
  • Мнения: 945
Около 7кг в момента, може би малко по-малко, не е теглен скоро, но на самата снимка е повече.

Добре е. Grinning
Аз се облещих като претеглих нашия Rolling Eyes
Мислех, че е към 3-4 кг., а той се оказа 5,5 newsm78
А не е дебел.

Снощи се опитах да пусна нова тема, като си мислех, че всичко е копи-пейст Embarassed
Да, ама не!
Не се справих с линковете от първа страница и снимките. Нямам идея как се прави.
А е време за нова тема.
Желаещи? Wink

Бързо възстановяване на Стейси! Hug

# 733
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Питах. Казаха ми, че има обезболяващо.
Дано по-скоро мине!
Иначе тя се качва на спалнята и само я дебна да я свалям, че слизането въобще не е успешно. Но си мисли, че аз съм причината за болката /то си е така, де/ и ме ръмжи и хъска.

Моите пък всичките слизаха успешно от леглата, а първата вечер обикновено помагах да се качат обратно.
Ще се отсърди Стейси. Явно не иска никой да я доближава, докато отмине шока. Hug

Надявам се, че  Таня ще се заеме с новата тема. Hug

# 734
  • Мнения: 9 991
Може аналгин малко да им давате като обезболяващо , парацетамола е токсичен за тях.

Общи условия

Активация на акаунт