МОЛЯ ВИ ПОМАГАИТЕ ВСИЧКИ ПАМПЕРСИ ПРОПУСКАТ

  • 8 628
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Моят син е на 5.5 месеца и от един месец насам всяка сутрин като се събуди от сън е напишкан чак до ушите. Понеже вече е много подвижен го приспивам в спален чувал, който е прогизнал на сутринта.
Пробвах всякакви марки и размери памперси ситуацията не се променя, а ако опиташ да го смениш през нощта той се разсънва и след това два часа неще да заспи. Детенце спи почти през цялото време по коремче и явно това е причината, но нищо не помага. Опитах и по стегнато да ги слагам пустите му памперси но уви на сутринта всичко е напишкано, добре че купих ме като се роди непромокаем калъф за матрачето.
Сега когато е по студено се притеснявам, че може да настине, а и да ви кажа не насмогвам на прането и сушенето на дрешки и чували. Simple Smile
Моля Ви дайте ми някакъв съвет ако сте се сблъсквали със същият проблем.
 Cry  
Забравих да кажа, че малчо е около 7 кг. и до този момент беше с марката Памперс, но сега опитахме всички други възможни марки и модели без памперс гащите.

# 1
  • Мнения: 934
Kaто е 7кг., да не би да взимаш тези , дето са за 4-9кг.?
Спокойно можеш да взимаш следващия размер-->7-18 кг.( 4-номер) на Памперс....за другите не знам как върви номерациата.,... Embarassed
Поздрави!

# 2
  • Мнения: 7 106
Явно доста пишка нощем Grinning .Можеш да опиташ да сложиш нагъната пелена в памперса за да попива повече.

# 3
  • Мнения: 17 407
Една позната слага някакви найлонови гащи в/у памперса.Не знам сега да ли ги продават, тя ги имала от преди 3-4 години.

# 4
  • Мнения: 934
От форумите научих, че когато детето "влезне" в долната граница на следващия номер (както сте в случая) да взимам следващ размер, независимо, че все още по килограми можете да ползвате предишния номер...

# 5
  • Мнения: 473
Цитат на: sunshine3
От форумите научих, че когато детето "влезне" в долната граница на следващия номер (както сте в случая) да взимам следващ размер, независимо, че все още по килограми можете да ползвате предишния номер...

Абсолютно подкрепям мнението ти!
Първият път, когато ми се случи подобно нещо смених почти всички видове памперси на пазара-резултат 0. След това прочетох във форумите и минах на следващия номер - проблемът се реши автоматично.
Така, че - мини на по-горен номер.

# 6
  • Мнения: 768
Huggies са досега единствените които не пропускат.
За 7 кг по добре купи тези които са от 8 кг нагоре.
Ние така правим откак бебка стана 7300.
Като размер никак даже не са големи.
 Иначе всички останали марки и особено Памперс пропускат и сутрин беше все мокра като сьбудеше.

# 7
  • Мнения: 768
И междувпрочем само от тях не се изприщва детето. Останалите не знам от какво ги правят ама винаги има пьпчици от тях по дупето.

# 8
  • Мнения: 185
Пробвай да залепяш памперса по-долу от означеното място, така отпред на коремчето ще има повече място да попива. На момченцата им трябва повече памперс на коремчетата.
Друг е въпросът, че според мен памперсите да са унисекс е голяма глупост ! Close

# 9
  • Мнения: 277
Благодаря за отговорите, но вече от 2 седмици сме с по горните размери което ще рече от 7-18 на Памперс, от 8-16 на Хъджис, Дайперс и Либеро. Аз ви написах че сме пробвали и други размери но не става пак си се опикава човека.
Ще опитам да сложа друга пелена или ще потърся такива найлонови гащички.

# 10
  • Мнения: 934
Цитат на: jen
Благодаря за отговорите, но вече от 2 седмици сме с по горните размери което ще рече от 7-18 на Памперс, от 8-16 на Хъджис, Дайперс и Либеро. Аз ви написах че сме пробвали и други размери но не става пак си се опикава човека.
Ще опитам да сложа друга пелена или ще потърся такива найлонови гащички.



Пие ли много вода през нощта?

# 11
  • Мнения: 1 512
Jen, аз използвам освен Памперс и едни немски пелени Mammia-  те са с повечко пълнеж, по- плътни и по- меки от Памперс. Имат и ластиче на гърба и на лепенките, което позволява регулиране на ширината около кръстчето и не пропускат.
Дано съм била полезна с моя отговор.

# 12
  • Мнения: 277
вОДА НЕ ПИЕ, НО СЕ КЪРМИМ 1.2 ПЪТИ. Embarassed
Пиши моляте откъде ги купуваш немските  памперси. Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 512
jen и моите доста прогизвахме понеже пиеха много течности през деня, а вечер  водичка . Тогава лекарката ми препоръча да им изстисквам няколко капки лимон във водичката - хем витамин С-  хем няма да ги кара на жажда . Наистина помогна .

Сега видях вие сте на 5 месеца
 Confused

# 14
  • София
  • Мнения: 2 857
Цитат на: sunshine3
Kaто е 7кг., да не би да взимаш тези , дето са за 4-9кг.?
Спокойно можеш да взимаш следващия размер-->7-18 кг.( 4-номер) на Памперс....за другите не знам как върви номерациата.,... Embarassed
Поздрави!


tova e da

# 15
  • София
  • Мнения: 896
Защо не опиташ от по-големия размер и за спането да го слагаш обратно, щом спи по корем. В задната част има доста повече материал, който попива.

# 16
  • Мнения: 277
Абе хора вие не разбрахте ли че съм пробвала и ПО ГОЛЕМИТЕ РАЗМЕРИ. Shocked
Благодаря за идеята да го слагам на обратно ще пробвам довечера дано да има ефект. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 6 206
jen, я кажи изведнъж ли стана това?
Както нямахте проблем и стана, според мен е от това, че спи по корем, каквото и да правиш, ще си изтича. Това е предположение, това още не ми е дошло на главата.

# 18
  • Мнения: 473
Цитат на: jen
Абе хора вие не разбрахте ли че съм пробвала и ПО ГОЛЕМИТЕ РАЗМЕРИ. Shocked
Благодаря за идеята да го слагам на обратно ще пробвам довечера дано да има ефект. Simple Smile

 Embarassed Ами като четем между редовете така ни се пада!
Може би наистина пробвай с още една пелена отвътре, а не с найлонови гащички - да не се запари много мъничето

# 19
  • Мнения: 277
АМИ ПРЕДИ СЕ СЛУЧВАШЕ ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ, НО ОТ МЕСЕЦ НАСАМ Е ВСЯКА БОЖА ВЕЧЕР Close .
аЗ СИ ГО ОБЯСНЯВАМ С ФАКТА, ЧЕ ВЕЧЕ ПРИЕМА ТЕЧНОТСТИ В ПО-ГОЛЕМИ КОЛИЧЕСТВА И КАТО СПИНКА ПО КОРЕМ, ТО ПРОСТО НЯМА КЪДЕ ДА ОТИДЕ ПИШКОТО.
пЪРВО ЩЕ ПРОБВАМ ДА ГИ СЛАГАМ НА ОБРАТНО, ИНАЧЕ ДА ВИ ПРИЗНАЯ ТО ПО-ДОБРЕ ДА Е БЕЗ ТЯХ КАТО НЕ ВЪРШАТ НИКАКВА РАБОТА.

# 20
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Като му слагаш памперса пишето нагоре ли го слагаш или да сочи надолу? Ако го слагаш нагоре няма как да не изтича напред, не може да попие толкова бързо. Знам че в България на момченцата им го слагат нагоре, питах братовчедка ми, свекърва ми защо, те не ми дадоха разумно обяснение, така, казват, така се прави. Голяма борба докато наложа да се слага надолу. В Канада така ни учат, да го слагаме надолу, по-нормално е и няма опасност после да не може да става нагоре Embarassed . Така не сме имали особени проблеми, само инцидентни наводнения. През нощта му го сменям, не се буди, иначе ще прелее.

# 21
  • Мнения: 277
дОКОЛКОТО ЗНАМ НАГОРЕ СЕ СЛАГА ПИШОКА ЗА ДА НЕ СЕ ЗАМЪРСИ И ИНФЕКТИРА С БАКТЕРИИ ОТ АКОТО.
иСКРЕНО ТИ ЗАВИЖДАМ ЧЕ МОЖЕШ ДА ГО ПРЕОБУВАШ В СЪНЕНО СЪСТОЯНИЕ.[/quote]

# 22
  • София
  • Мнения: 1 845
Аз съм една бдеща майка и нямам конкретни впечатления, ама да стана и аз във всяка манджа мерудия!

Моята приятелка с детенце на 1,2г. ми саза,че те ползват някакви на Baby Sitter или нещо подобно и били страшно доволни-били горе долу скъпи колкото на Памперс и пак с алое .
Иначе можеш да се пробваш да отидеш на нещо като борса за памперси-тоест някъде, където има много голямо разнообразие, и да се поинтересуваш за памперси за момиченца и момченца.А не като навсякъде-унисекс.
Успех !

# 23
  • София
  • Мнения: 1 845
А да допълня впечатлението на моята приятелка.
Веднъж взели на Памперс някакви по-икономични като цени пакети с много бройки- около 80бр. Но и качеството и дебелината им също били икономисани.Да не си попаднала на нещо подобно?

# 24
  • Мнения: 6 029
Цитат на: marissha
Аз съм една бдеща майка и нямам конкретни впечатления, ама да стана и аз във всяка манджа мерудия!

Моята приятелка с детенце на 1,2г. ми саза,че те ползват някакви на Baby Sitter или нещо подобно и били страшно доволни-били горе долу скъпи колкото на Памперс и пак с алое .
Иначе можеш да се пробваш да отидеш на нещо като борса за памперси-тоест някъде, където има много голямо разнообразие, и да се поинтересуваш за памперси за момиченца и момченца.А не като навсякъде-унисекс.
Успех !


бейби ситъра за мен са най-големия боклук. налагало ми се е да взимам единични бройки - пропускат

# 25
  • Мнения: 17 407
Цитат на: Julie
Цитат на: marissha

бейби ситъра за мен са най-големия боклук. налагало ми се е да взимам единични бройки - пропускат



Много са гадни наистина , много пропускат

# 26
  • София
  • Мнения: 512
Имаше едни Fixies - немски по-плътни аз лично бях много доволна . Ама не ги внасят вече мътните да ги вземат. Ако намериш пробвай ги .

# 27
  • Мнения: 3 146
А колко често ги сменяш?ако е на 2 часа и половина три не би трябвало да пропускат.

# 28
  • Мнения: 3 379
Цитат на: jen
дОКОЛКОТО ЗНАМ НАГОРЕ СЕ СЛАГА ПИШОКА ЗА ДА НЕ СЕ ЗАМЪРСИ И ИНФЕКТИРА С БАКТЕРИИ ОТ АКОТО.
иСКРЕНО ТИ ЗАВИЖДАМ ЧЕ МОЖЕШ ДА ГО ПРЕОБУВАШ В СЪНЕНО СЪСТОЯНИЕ.
[/quote]

Няма такова нещо - на никъде не е необходимо да се слага пишлето, то си застава както си иска. Дори и надолу да е, няма как да стигне до акото. А ако акото е толкова много, че да се омаже чак до пишката, няма значение накъде е. Значи не му слагай пишката нагоре, може и да помогне. Но не вярвам да е само това. Успех и пиши как се справяте!

# 29
  • Мнения: 1 599
Izvinqvai a ti kato mu slagash pampersa pishleto na kade e na gore ili na dolu???Moqta priqtelka mu go slagashe na gore i taka vse i beshe napikano deteto???

# 30
  • София
  • Мнения: 1 845
А какви са вашите впечатлиния за памперсите "Нанис"?

# 31
  • Мнения: 3 251
"Fixies" наистина бяха добра марка-ползвах ги на големия после изчезнаха от пазара ,но се появиха "Хъджис"и те бяха добри,но явно сега са ги орезелили Imp С малкия ползвам "Мамия"или"Шампион",но като цяло не съм много доволна.Пробвахме и "Памперс"-но е алергичен към лосиона и става на пъпчици .За това, като цяло съвет не мога да ти дам!Ако имаш възможност купи си от "найлоновите" гащички на "Чико"-поне зимата в/у памперса ще можеш да му ги слагаш без да се запарва,но за лятото не стават... Grinning Пробвай!дано уцелиш някоя марка качествена и да нямате проблеми,пиши после...

# 32
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Цитат на: eli_c
Като му слагаш памперса пишето нагоре ли го слагаш или да сочи надолу? Ако го слагаш нагоре няма как да не изтича напред, не може да попие толкова бързо. Знам че в България на момченцата им го слагат нагоре, питах братовчедка ми, свекърва ми защо, те не ми дадоха разумно обяснение, така, казват, така се прави. Голяма борба докато наложа да се слага надолу. В Канада така ни учат, да го слагаме надолу, по-нормално е и няма опасност после да не може да става нагоре Embarassed . Така не сме имали особени проблеми, само инцидентни наводнения. През нощта му го сменям, не се буди, иначе ще прелее.
 

 202uu   202uu   202uu

Слагай пишока надолу. Аз така правя и не съм имала проблеми досега. Така е по-естествено.

Peace

# 33
  • Мнения: 1 512
Цитат на: jen
вОДА НЕ ПИЕ, НО СЕ КЪРМИМ 1.2 ПЪТИ. Embarassed
Пиши моляте откъде ги купуваш немските  памперси. Grinning


Аз живея в Младост-3 и ги купувам от един детски магазин в квартала. Другаде не съм ги виждала (става въпрос за района Мл.3 и 4). Трябва да попитам от кой склад ги зареждат.

# 34
  • Мнения: 1 289
Страшно съм изненадана, защото моята щерка е на 6,5 месеца, тежи 7,500 кг но проблеми до сега с 3-ката на Памперс сме нямали. А за това колко е подвижна няма да говоря, защото в момента се опитва да пише заедно с мен, а на 3,5 месеца се метна от дивана, дори се опитва да пълзи. Нощем не и сменям памперса, но от известно време и слагам 4-ка за всеки случай. Няколко пъти ми се е случвало да изпусне памперс и ми е направило впечатление, че това става от страни където е само найлон. Аз не смея да сменям много марките, защото се притеснявам да не попаднем на някой боклук и да се изприщи. Съседката има момченце на вашата възраст, тежи 8 кг и ползва Ли беро. Не се е оплаквала до сега.

# 35
  • Мнения: 277
Аз не съм му слагала пишока в определени позиции и не мисля, че това може да е причината просто изразих мнение по този въпрос дадено ми от детски нефролог като евентуално обяснение за наличието на ехирина коли в урината на моето момченце. Confused
Тази вечер пробвах да обърна памперса, но не се получи сутринта пак същата работа напикан е до под мишниците.
Забелязах, че до към 4.30, когато го кърмя няма напикаване и след това след като се напапка явно му се допишква повече. Embarassed
Вчера купих и друг вид Хъджис в розово-синя опаковка, препоръчаха ми ги че са по-плътни дано да стнае с тях.
Благодаря ви за съветите, дано да не ви се случват и на вас такива пикливи истории.
Най-интересното е че на бебчо хич не му е зле като се напишка и сутрин като се събуди е много весел. Grinning

# 36
  • Мнения: 277
Цитат

Страшно съм изненадана, защото моята щерка е на 6,5 месеца, тежи 7,500 кг но проблеми до сега с 3-ката на Памперс сме нямали. А за това колко е подвижна няма да говоря, защото в момента се опитва да пише заедно с мен, а на 3,5 месеца се метна от дивана, дори се опитва да пълзи. Нощем не и сменям памперса, но от известно време и слагам 4-ка за всеки случай. Няколко пъти ми се е случвало да изпусне памперс и ми е направило впечатление, че това става от страни където е само найлон. Аз не смея да сменям много марките, защото се притеснявам да не попаднем на някой боклук и да се изприщи. Съседката има момченце на вашата възраст, тежи 8 кг и ползва Ли беро. Не се е оплаквала до сега.

За 3-ка на Памперс не можем и да си помислим след като е стях през нощта на сутринта е истинско наводнение. Предполагам, че има разлика между момченцата и момиченцата, а и моят бебок спи по кореми явно, кто се напълни памперса и той го натиска с тежеста на тялото си и от страни изтича, а отзад памперса е като чисто нов няма нито една капка. Rolling Eyes
При мен не е имало проблем от смяната на видовете памперсите, а и при ежедневното напикаване като че ли гледам дете преди 20 години е нормално да търся решение на проблема Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 9 475
Значи вече се убедих, че пола на детето има значение за пропускането на памперсите. Wink
Още като видях темата, си викам, сега тази майка се оплаква, че пропускат памперсите на момченцето и. Simple Smile
Със сина ми беше абсолютно по същият начин. Какви ли не марки памперси не опитах, какво ли не купувах, какви ли не размери слагах, резултата беше все същият- мокър.
Не можех да му смогвам на дрешки. Памперса пропускаше на кръста някъде отстрани. Та успяваше да намокри и бодито и ританки и друго каквото е там.
Първо си обяснявах, че това е така, защото той беше слабичък и памперсите пропускат. Започнах да ги стягам по -сериозно. Пак пропускаха. Най-трагично беше положението с Хъджиса-ни една суха нощ!
Пробвах различни методи на залепянето на лепенките-една отгоре, една отдолу. После една върху друга. а бе какво ли не опитах. Не и не!
Освен всичко друго, той пиеше много вода през ноща. Не стига,ч е ставам да му давам вода, ами и да го преобличам, чаршафи да сменям и пр. Като стана на 1,5-2, взех да слгам найлон върху дюшечето, че то нощ през нощ мокър.

Сега имам момиченце и такова нещо не ми се е случвало като тогава. С 4-ри вида памперси съм я пробвала-Еко Кидс, Дайперс, Памперс и Либеро. Няма никакво омокряне като преди с баткото. Няма нищо общо. Wink

# 38
  • Мнения: 277
Цитат
Значи вече се убедих, че пола на детето има значение за пропускането на памперсите.  
Още като видях темата, си викам, сега тази майка се оплаква, че пропускат памперсите на момченцето и.  
Със сина ми беше абсолютно по същият начин. Какви ли не марки памперси не опитах, какво ли не купувах, какви ли не размери слагах, резултата беше все същият- мокър.
Не можех да му смогвам на дрешки. Памперса пропускаше на кръста някъде отстрани. Та успяваше да намокри и бодито и ританки и друго каквото е там.
Първо си обяснявах, че това е така, защото той беше слабичък и памперсите пропускат. Започнах да ги стягам по -сериозно. Пак пропускаха. Най-трагично беше положението с Хъджиса-ни една суха нощ!
Пробвах различни методи на залепянето на лепенките-една отгоре, една отдолу. После една върху друга. а бе какво ли не опитах. Не и не!
Освен всичко друго, той пиеше много вода през ноща. Не стига,ч е ставам да му давам вода, ами и да го преобличам, чаршафи да сменям и пр. Като стана на 1,5-2, взех да слгам найлон върху дюшечето, че то нощ през нощ мокър.

Сега имам момиченце и такова нещо не ми се е случвало като тогава. С 4-ри вида памперси съм я пробвала-Еко Кидс, Дайперс, Памперс и Либеро. Няма никакво омокряне като преди с баткото. Няма нищо общо.

Абсолютно същата ситуация много добре си го описала Sunglasses
Ти направо ме успокои, че няма решение Grinning  Grinning
Моито съкровище също е по-слабичко и аз си мислех, че не ги стягам достатъчно, но като ги стегна само му прерязват крачетата и пак сме си напикани. Neutral Face
Дано и аз да имам девойка за второто, че да видя какво е да се събуди детенце не напикано Stuck Out Tongue

# 39
  • София
  • Мнения: 9 475
Цитат на: jen
Ти направо ме успокои, че няма решение Grinning  Grinning
Моито съкровище също е по-слабичко и аз си мислех, че не ги стягам достатъчно, но като ги стегна само му прерязват крачетата и пак сме си напикани. Neutral Face
Дано и аз да имам девойка за второто, че да видя какво е да се събуди детенце не напикано Stuck Out Tongue

Ми там е работата-не е до стягането. Wink
Ето сега на Лора съм си правила експеримент да слагам памперса различно пристегнат или съвсем разхлабен. ами не се мокри, не пропуска и това си е! Wink

# 40
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Аз имах абсолютно същия проблем с големия ми син.Пробвала съм всички видове от евтини , скъпи и нищо.Спасението беше Хъджис.Сега и на малкия слагам от тях , без проблем.Пробвай!

# 41
  • София
  • Мнения: 3 663
Със сина ми имах същия проблем с нощното пишкане. Спомням си, че тогава купувах пелени за еднократна употреба, които бяха специално за момченца т.е. удебелени отпред. Но каква марка бяха просто не мога да си спомня, щото беше преди 6 години. Само мога да ти кажа, че ги купувах от магазин Baby nova на Хр. Ботев. Ако имаш възможност питай там.

# 42
  • Мнения: 503
Привет!

Не изчетох всички коментари,но се включвам,понеже и аз бях много недоволна от марката 'Памперс' и доста пелени смених.
В един момент попаднах на Хъджис и ги ползвам и до този момент.Нямам забележки.
Ако ще купуваш такива заинтересувай се за оригинала,1е има и ментета,но те са в по-различна опаковка.

# 43
  • Мнения: 1 289
Ние също спим по корем при това надупени, на колене и на лакти. Явно има значение полът, защото започват да ни текат памперсите едва когато ни станат много малки. На мене обаче сущо ми прави впечатление, че отзад памперса остава сух, а отпред се издува като топка когато е малко по-пълен. Явно попиващия гел не е разположен равномерно навсякъде.
Мили мами на момченца, само можем да ви съчувстваме, защото все пак идва зима и подобно намокряне е не само досадно, но може да простуди и детето. Оставам с впечатление че при момиченцата няма този проблем.

# 44
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: jen
Цитат
Значи вече се убедих, че пола на детето има значение за пропускането на памперсите.  
Още като видях темата, си викам, сега тази майка се оплаква, че пропускат памперсите на момченцето и.  
Със сина ми беше абсолютно по същият начин. Какви ли не марки памперси не опитах, какво ли не купувах, какви ли не размери слагах, резултата беше все същият- мокър.
Не можех да му смогвам на дрешки. Памперса пропускаше на кръста някъде отстрани. Та успяваше да намокри и бодито и ританки и друго каквото е там.
Първо си обяснявах, че това е така, защото той беше слабичък и памперсите пропускат. Започнах да ги стягам по -сериозно. Пак пропускаха. Най-трагично беше положението с Хъджиса-ни една суха нощ!
Пробвах различни методи на залепянето на лепенките-една отгоре, една отдолу. После една върху друга. а бе какво ли не опитах. Не и не!
Освен всичко друго, той пиеше много вода през ноща. Не стига,ч е ставам да му давам вода, ами и да го преобличам, чаршафи да сменям и пр. Като стана на 1,5-2, взех да слгам найлон върху дюшечето, че то нощ през нощ мокър.

Сега имам момиченце и такова нещо не ми се е случвало като тогава. С 4-ри вида памперси съм я пробвала-Еко Кидс, Дайперс, Памперс и Либеро. Няма никакво омокряне като преди с баткото. Няма нищо общо.

Абсолютно същата ситуация много добре си го описала Sunglasses
Ти направо ме успокои, че няма решение Grinning  Grinning
Моито съкровище също е по-слабичко и аз си мислех, че не ги стягам достатъчно, но като ги стегна само му прерязват крачетата и пак сме си напикани. Neutral Face
Дано и аз да имам девойка за второто, че да видя какво е да се събуди детенце не напикано Stuck Out Tongue

Ех, ако знаете как ми олекна като прочетох темата! И аз съм в същата ситуация. Преди ми се е сличвало неколкократно да ми пропускат памперси през ноща, но от 15-20 дни е направо кошмар - НЯМА ЕДНА  СУХА НОЩ Twisted Evil  Е поне не се разсънва много докато го преоблека и след това заспива лесно.
Иначе аз в момента ползвам Мамиа, но не съм виждала да се продават в София - на мен ми ги носи една приятелка с магазин в провинцията. Когато нямам Мамиа купувам други марки, като безспорният ми фаворит са HUGGIES, но оригиналния, че те имат 100 ментета  Imp
Сега съм решила да взема да пробвам с Хъджис и ако и те не помогнат просто ще си се преобличаме всяка нощ  Cry
А иначе, Хъджиса го взимам директно от разпространителите и излиза на по-тънка цена. За района на кв. Иван Вазов даже май и доставка по домовете имат.

# 45
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: kopche
Памперса пропускаше на кръста някъде отстрани. Та успяваше да намокри и бодито и ританки и друго каквото е там.
. Wink

АБсолютно - точно там тече и при нас Imp

# 46
  • Мнения: 277
Цитат
В един момент попаднах на Хъджис и ги ползвам и до този момент.Нямам забележки.
Ако ще купуваш такива заинтересувай се за оригинала,1е има и ментета,но те са в по-различна опаковка.

аЗ КУПИХ хЪДЖИС ОТ мЕТРО И ПИШЕ ЧЕ Е ПРОИЗВЕДЕН В еВРОСЪЮЗА, НЕ МИСЛЯ ЧЕ Е МЕНТЕ, НО И ТОЙ МИ ПРОТИЧА.
Цитат
Е поне не се разсънва много докато го преоблека и след това заспива лесно.

 Ти поне имаш някакво решение с нощното преобличане, моя синковец като тръгнеш да го събуваш и си мисли че е време за ставане и след това тряба да играем, а не да спим

# 47
  • Мнения: 128
Ima edni reklamni knijki na pampers, davat gi v rod. domove... tam pishe che ako bebeto e momche zaduljitelno "pacata" se slaga nadolo za da ne propuska pampersa.. Inache izliza ili otstani ili prez koreme!
 Wink

# 48
  • Мнения: 3 153
И на нас Памперса ни пропуска от време на време, но мисля че няма спасение:(

# 49
  • Мнения: 5 250
И ние имахме проблем с памперсите.Пропускаха и беше мокър до врата  Wink Тогава бяхме с Пампер 2 и ги смених с 3-та.Казаха ми че при момченцата било желателно след като влязат в долната граница (т.е. 3-6 кг. или 4-9 кг. и т.н.) да минаваме на следващ размер памперси.И сега му се случва понякога да е мокър,но затова съм си виновна аз  Embarassed не ги стягам хубаво  Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 185
Цитат на: petia23
Ima edni reklamni knijki na pampers, davat gi v rod. domove... tam pishe che ako bebeto e momche zaduljitelno "pacata" se slaga nadolo za da ne propuska pampersa.. Inache izliza ili otstani ili prez koreme!
 Wink


Имам същата книжка и точно този съвет ме подразни много!  Twisted Evil  Не мисля, че трябва пишлето да се наглася според памперса, а трябва памперсът да е съобразен с особеностите на момиченца и момченца, които определено са РАЗЛИЧНИ Sign Exclamation

Имах същия проблем със сина си преди 6 години, пробвахме какви ли не памперси и начини на поставянето им, в крайна сметка бях най-доволна от една марка, която сега не съм виждала - "Nannys". Сега с дъщеря си нямам НИКАКВИ проблеми.

За всичките тези години и споделен опит от много майки, продължавам да мисля, че унисекс памперсите са пълна идиотия  Sign Exclamation

Общи условия

Активация на акаунт