Операция на щитовидната жлеза - 9

  • 129 535
  • 995
  •   1
Отговори
# 30
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 26
Благодаря ти М Е А, както винаги си на линия с подробностите bouquet
Аз пък пак съм с въпросче  ooooh! Преглеждах сайта на ИСУЛ и прочетох, че е задължително да си с придружител в еднодневната хирургия  Thinking
"При пациенти, подходящи за Отделението по еднодневна хирургия, задължително се изисква придружител и адрес с телефон в рамките на София, за следоперативния период"
А аз си мислех да съм сама... Всички ли живеещи извън София бяхте с придружител? Не съм питала Професора и той не е споменал нищо..
И още нещо. От октомври месец не съм си правила изследвания на хормоните, те по принцип ми бяха в граница и Професора не ми е писал да ги пусна, четох в задните теми, че за операция трябва да са в граници  newsm78 Може би като правя другите изследвания да взема да си пусна и тях за всеки случай..
Оф, какво ли ще е седмица преди операцията... не ми се мисли, а пък като отида там съвсем... Sad
Спокойна вечер мили момичета  Hug

# 31
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Alex 308 здравей , не се притеснявай аз отидох сама в еднодневна хирургия ИСУЛ без придружител,поне не са ми казвали че трябва да съм . След като излязох от упойка отидох до тоалетна ,звъннах на мъж ми и на тате,а един час след това хапнах ,че бях много гладна Grinning след това си пуснах ТВ-то и спах до 20:00 ч.след това пак хапнах и цяла вечер гледах ТВ до към 01:30 часа,няколко пъти ми мериха  Ill и кръвното и на другият ден рано,рано в 06:00 часа дойде доки огеда ми гушката и ме извика в кабинета да ми махне голямата лепенка и ми сложи срипи и ме изписаха в 11:00 часа.Тате дойде да ме и прибере и пътувахме 200 км. без проблеми.
Alex 308 не се страхувай ние сме с теб и ще ти стискаме палци всичко да е наред . Hug

# 32
  • Мнения: 44
Спокойно,Алекс:)
Съвет от един гърмян заек-не ти е нужен придружител,защото не си лежащо болна.Половин час след като бях преместена в стаята аз отидох до тоалетна,защото отказах подлога,а още час след това бях за малко в коридора.Колкото по-бързо се раздвижиш и колкото по-бързо започнеш да поемаш течности толкова по-бързо ще се освободиш от упойката и всички медикаменти.За целта е добре да си вземеш ябълков сок,защото той извежда най-бързо токсините.Хубаво е също да се пие и лимонов сок,но ти няма да имаш възможност да го направиш.В случай,че ти харесва сока от арония,вземи си и от него.Сестрата по всяка вероятност ще те посъветва да хапнеш нещо малко след като се почувстваш посъбудена.От личен опит-храната ми усилва гаденето,предизвикано от упойката,за това бях само на сокове.
Вземи си монетки за телевизора,както и нещо за четене.Сама ще се изненадаш колко бързо и безпроблемно ще мине всичко.
Успех и натири страховете,че вгорчават живота:)
Колкото до хормоните-нямам идея моите стойности какви са били.

# 33
  • Мнения: 834
А пък на мен днес ми излезе резултата от туморния маркер- 1 /единица/. Границите при мъжете е 10, при жените е 5. Не знам защо проф. Пандев ми каза, че ако е над 10 ще ми насрочи операция без да ме пита, след като това е мъжка граница Rolling Eyes Не знам и до колко мога да се доверя на маркера, че е достоверен? Има ли изобщо резултат "0", "1" притеснително ли е....нещо се сдухах днес. Надям се, че не ви натоварвам, но знам пък, че тук мога да получа отговори на чуденките си от вече препатили Sad

# 34
  • Мнения: 44
Седефка,маркера ти е съвсем в норма и нямаш повод за сдухване.Неслучайно си има референтни граници и едва след като излезеш от тях имаш основание за притеснение.За твое сведение аз тръгнах с маркер 169 на операция,а при един по-прецизен тест,който се прави с вкарване на калций в рамките на около час и се замерват нивата на калцитонин,показанията ми бяха 800.
Не натоварваш никого освен себе си в момента.Темата е за това,да си помогнем с въпроси и отговори,защото притесненията и неизвестността са по-гадни от самата операция.
Гелика,дай знак как си,какво направи с холестерола,а с калция? newsm51
Момичета Hug

# 35
  • Мнения: 834
М Е А, благодаря за успокоението и погалването по лудата ми главица  bouquet  На фона на твоите параметри Shocked, моите са абсолютно нищо.
Препратила съм ги с мейл но професора, да видим какво ще ме посъветва, все още нямам отговор.

# 36
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 26
М Е А и Angeli777 Благодаря ви много за успокоителните думи и подробностите   bouquet Друго си е да си подготвен психически и физически. Вече дотолкова се вживявам, че се виждам на операционната маса   #Crazy Laughing
СедеФка моя маркер беше едно и нещо и проф. Пандев ми беше казал, че ако е в норма може да не бързаме с операцията, в смисъл може да се изчака ако не ти е удобно да я правиш в момента. Макар че при него се чака за операция, аз мислех да я правя януари, а датата ми е края на март.
Приятен ден момичета  Hug

# 37
  • При розите и топлата вода ......!
  • Мнения: 138
Привет момичета!
На тези които предстои операция при Пандев - притесненията са ви излишни! Не го мислете! Това е негова работа и той я върши перфектно! Wink
М Е А, харно съм бе душко. Hug Hug Hug Благодаря ти, че мислиш за мен. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Боря холестерола с най различни средства, но само природни, без химия!!!!. Ама резултата ще видим- може накрая да клекна, та пак на химията да се помоля. hahaha Това обаче ще е към май. Между другото бях в столицата и мислих за теб- в кой ли край си. newsm78 Правих си Вега тест- по идея на дъщерята и снахата. Смятат че така ще повлияя и холестерола. Така я карам аз, зобам разни бабини илачи и точа л"ги на свински пържолки, ама до края на май. Crossing Arms Калция хич не го мисля -лапкам хапове и си трая и работя в градинката-нали съм селянче. Освен това ми направиха нов компютърен кабинет, та бях и още съм доста заета в у-ще. Имам и студентка на практика, та правя модерни уроци, тъй де да се представим и ние от село. Wink
Доста дългичко стана, ама другите може и да не го четат. ooooh!
Лека вечер! Hug Hug Hug

# 38
  • Мнения: 44
Ей сегичка тЪ утрепах,Гелика fightВместо да гадаеш в кой край съм да беше казала,че идваш.
Какво показа Вега теста?Разкажи,моля!
Ти за химията недей,химия в краен,ама най-краен случай.Аз само със скалпела съм приятел,иначе да живеят тревите:)))
Колкото до селото....обичам хората от селото и тези,които не живеят в столицата,по ред причини,оказва се съвсем основателни Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 1 227
Добро ютрооо,
да питам някой беше пуснал, че пие Омега 3 от iherb, от толкова четене забравих кой беше, но ако може да пусне пак линка да си поръчам и аз. Затрих го някъде, беше за 14 и нещо $. Благодаря.
Какви добавки пиете други? Как ви действа Хуск-а и споменатия след него Колон-Ц, аз имам улцерозен колит, който от 2-3 години спеше зимен сън, сега пак се събужда. Колон-Ц-то ще помогне ли в случая или да тичам при гастро? И с ушите нещо се мъча, като бабичките съм ей. Mr. Green
Благодаря ви, че ви има. Бъдете все така здрави и позитивни. Hug Hug Hug

# 40
  • Мнения: 44
http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3-Cardiovascular-Support-200-Softgels/323-ето една Омега 3,но не знам това ли търсиш.Пиех вит.Д(Вигантол) и куп други неща.

# 41
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Честит празник на всички момичета желая ви здраве,късмет и да бъдете много обичани майки и съпруги   bouquet Hug Hug Hug

# 42
  • Мнения: 430
Здравейте момичета. Дойде и моето време за биопсията. Три месеца чакам час. На 13.03. сутринта ще бъде в Майчин дом. Много ме е страх и аз ще бъда сама че всички са на работа. Дано не боли. Имам голяма топка в стомаха си.
И да питам след като съм с талон № 7 дали ще остана в болницата няколко дни или си отивам веднага?
 Стискайте палци. Ще докладвам като се прибера. Бъдете здравички и щастливи.

# 43
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
4eri. имаш силно палцестискане от мен,не се тревожи всичко ще е наред. Hug

# 44
  • Мнения: 408
         4ери, не са ми правили биопсия, но юни 2013 г. лежах в Ендокринология - Майчин дом. В стаята бях с момиче  от София, на което правиха биопсия. По клинична престоят бил 3 дни, но с уговорка с доктора я изписаха същия ден и дойде на  третия да си вземе резултата.
            Стискам палци и успех

Общи условия

Активация на акаунт