Нормално ли е всяка година да ми правят снимка на белия дроб?

  • 2 324
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 723
Аз не знам доколко по време на следването си лекарите учат медицинска техника или поне физика, но ме съмнява да е много. Без да слагам всички под общ знаменател, не съм и срещала лекар, който да се усъмни в техниката, която се ползва за медицински цели. Винаги ми е било много странно. 

# 16
  • Мнения: 21
 Пак ще го напиша, макар да съм сигурна, че няма да повярваш - едно правене на рентгенова снимка годишно няма да ти навреди по какъвто и да е начин. Въобще не се притеснявай за облъчване. В ежедневието на човек в средно голямо населено място има в пъти повече увреждащи фактори.
 По-скоро е притеснително честото боледуване при теб. Така че, засилвай си имунната защита, за да не се налага да се стига до повече от обичайния преглед.
 А и в крайна сметка каква полза може да има лекарката ти от това, че те праща за снимка? Мисля, че иска да е сигурна в диагнозата, след като те следи от толкова години. Явно знае, че е добре да има едно наум, когато се разболееш от грип или се простудиш.

# 17
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 553
http://www.puls.bg/health/eco/news_15363.html  

Аз не обяснявам ,че не е опасно,а че в сравнение с болестите ,които може да предотврати е НИЩО , пак казвам , ако знаете аз колко съм облъчвана ,но съм жива .....

# 18
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Имаше период в живота ми, когато в рамките на три месеца имах по 10 рентгенови снимки. Ми нито светя в тъмното, нито страдам от лъчева болест, нито пък имам заболяване, за което да съществува вероятност причината да е в рентгена.

А пък са ми спестили три операции на ставата. И вероятно следващите са ми спестили поне три пневмонии със сигурност (бронхити, хванати в последния момент, без клинична картина, освен къртеща кашлица, без хрипове).

Общи условия

Активация на акаунт