Каква риба готвите?

  • 69 847
  • 303
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 520
В къщи готвя предимно традиционните риби : шаран, скумрия, пъстърва, хек, сьомга, тон, понякога костур.Скоро чух за един много вкусен вид риба - маслена риба. Като я намеря по магазините, ще купя да опитам.
Вчера видях маслената риба в промоционалния католог на хипермаркет "Хит" и то на доста добра цена - 3.50 лв. Със сигурност ще се възползвам. Peace

# 166
  • Мнения: 5 462
Пфууу за мен пък маслената риба изобщо не струва и  не ми е никак  вкусна .Е,  това е мое мнение  все пак .
Идва ми бая тричава риба и затова не ми харесва.

# 167
  • Мнения: 310
Здравейте, таз тема най- подходяща ми се стори за въпроса.
От форума бях взела рецепта за маринована риба. До тук добре- още се кисне рибата в маринатата. В рецептата обаче се казва, че след престоя в маринатата се слага в буркан и се залива с изстинало препържено олио. Може ли някой да ми каже, как точно се препържва това олио. Ясно, че се загрява в тиган, но как се разбира че вече е препържено? Благодаря ви предварително?

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 20:33 от Shapokliak

# 168
  • Мнения: 265
Браво  C_v_e_t_i    - страхотен улов !Мъжът ми също ходи за риба  , но толкова много шарани никога не е носил , ще му ги покажа да се пръсне от яд  Simple Smile 1-2 наи много хваща , шаранът е много вкусна риба , семейството ми я предпочита.

# 169
  • Шумен
  • Мнения: 562
Снощи пържих филе от морски сом  newsm78. Определено не останахме очаровани. На вкус ми наподоби хек. Очаквах да е по-мазен.
В момента в камерата имам пъстърва, акула, лаврак и ципура. Те ще са следващите на ред.
Скоро си купихме барбекю и искам да знам лаврака и ципурата стават ли да се пекат на него, или са по-вкусни на фурна ?   Blush

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 15:23 от kiva

# 170
  • Мнения: 5 462
Снощи пържих филе от морски сом  newsm78. Определено не останахме очаровани. На вкус ми наподоби хек. Очаквах да е по-мазен.
В момента в камерата имам пъстърва, акула, лаврак и ципура. Те ще са следващите на ред.
Скоро си купихме барбекю и искам да знам лаврака и ципурата стават ли да се пекат на него, или са по-вкусни на фурна ?   Blush
Лаврака е малко постна риба , хубава става предварително овкусена в зехтин и лимон на оребрен тиган или завита във фолио мисля че също ставаше невероятна. .А ципурата точно обратно абсолютно без кой знае какви добавки освен сол и няколко резена лимон в корема и я метни на барбекюто.Става страхотна така приготвена.

# 171
  • Шумен
  • Мнения: 562
Благодаря.   bouquet
Като я направя ще се похваля.  Laughing

# 172
  • София
  • Мнения: 213
В последно  време много често правя ПАНГАСИУС - панирана или задушена ,която купуваме от Билла
Много е вкусна bowuu

# 173
Кога е препържено олиото се разбира, като пуснеш в него една хапка хляб. Започне ли да църка, значи е готово.
Ние ядем само морска риба. Обожаваме ципурата.

# 174
  • Мнения: 281
Начесто пъстърва.В тавичка разрязани по дължина на две,с много копър и краве масло.Под фолио във фурната.Бързо,просто,но вълшебно. Joy

# 175
  • Мнения: 3 830
Много обичам риба и всякакви морски дарове. Много са полезни.

Готвим: пъстърва, хек, скумрия.

А от морските обичам всичко: миди, обожавам калмари, омари, октоподи, скариди, акула, хайвер, ям и всякакъв вид морска риба.

# 176
# 177
  • Мнения: 279
Купуваме предимно черноморска риба и то, когато е прясна.В други случаи-пъстърва, хек, скумрия, сьомга...

# 178
  • Мнения: 14 518
пъстърва, лаврак и ципура.
пека във фурната само с малко олио и водичка, понякога и с картофи

# 179
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Вчера купих пангасиус - филета. Някой приготвял ли я по друг начин, освен пържена или панирана?

Общи условия

Активация на акаунт