Каква риба готвите?

  • 69 841
  • 303
  •   1
Отговори
# 195
  • varna
  • Мнения: 676
Кива,за първи път чувам за такава риба.Я поясни,моля те.

# 196
  • Шумен
  • Мнения: 562
http://www.bonapeti.tv/forum/viewtopic.php?t=2251&sid=3c91bf … 9f878582e57f2744e
Ето така изглежда в пакета.

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%8F
а така жива
И аз за първи път я купувам. Беше на промоция в Метро. Доста и се зачудих, но не съжалявам. Много е хубава.   Crazy

# 197
  • varna
  • Мнения: 676
Целичка по ми харесва.Но май тилария се казва,а не тилапия...не знам.И аз се обърках.

# 198
  • Paris
  • Мнения: 1 727
В последно  време много често правя ПАНГАСИУС - панирана или задушена ,която купуваме от Билла
Много е вкусна bowuu
И ние сме влюбени в тази риба, наскоро я открихме. Печена на фурна, обилно полята с зехтин, лимон и риган. ММММММММММММММ!

# 199
  • Мнения: 152
Обичам да готвя Пангасиус-не мирише вкъщата!А тази вечерприготвих филенца от Хоки-панирани с яице,подправка за риба,царевично брашно,пържи се в силно загрято олио.Стават много бързо и са много вкусни с гарнитура от зелена салата и горчица.Ако имате и бяло винце Heart EyesДобър Апетит! newsm10

# 200
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
В последно  време много често правя ПАНГАСИУС - панирана или задушена ,която купуваме от Билла
Много е вкусна bowuu
И ние сме влюбени в тази риба, наскоро я открихме. Печена на фурна, обилно полята с зехтин, лимон и риган. ММММММММММММММ!
Добре, а предварително мариновате ли я по някакъв начин newsm78 Два пъти съм правила - веднъж панирана и веднъж на фурна с лимон, зехтин, каперси и девисил. Не ни хареса, стоеше безвкусна и по двата начина Tired Само дребният я хареса, че нямала вкус на риба Rolling Eyes Има ли някаква тайна при приготвянето newsm78
Иначе, по темата - скумрия от Северно море /на скара; с доматен сос; във фолио с подправки, лимон и много каперси; на кюфтета; като ме хване меракът правя и маринована/- обикновено си купуваме цял кашон и друга риба рядко купувам, но разнообразявам с пъстърва - пържена за мъжа ми и във фолио за мен Laughing,естествено шаран за Никулден, и от време на време бял амур, че ми е на сърце тая риба Blush

# 201
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Най-често пъстърва. Рядко сом, защото не моем да намерим иначе много го обичаме.
Мерлуза и хег по-рядко.
Шаран само на никулден.

# 202
  • Мнения: 2 926
Най-често скумрия и шаран.

# 203
  • Мнения: 1 152
Предимно пъстърва и сафрид, по-рядко скумрия и хек.

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Ципура, пъстърва или лаврак, харесваме най-много. Малката обича сьомга на скара. Като цяло се опитвам поне веднъж в седмицата рибата да присъства в менюто ни, ако не като прясно напазарувана от Метро, то поне под формата на замразено филе от хек.

# 205
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
С мъжът ми сме големи фенове на калкана и него най-често приготвям в къщи-пържен или на супа в комбинация от още няколко риби +малко морски дарове,приготвям също така и пъстърва,паламуд,попчета,а сьомгата я обичаме само сурово пушена и я консумираме по този начин предимно за закуска с печени филийки и масло.

# 206
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да използвам темата и да попитам сом някой да е виждал по рибарските магазини, защото много я обичаме.
също така ако споделите цената на калкана, ще съм ви благодарна

# 207
  • Мнения: 166
Сом има в Метро и то два вида - български и май средиземноморски.

По темата - ние най-много обичаме сьомга със сос от 3 вида сирене (пушено, топено и синьо, смесени на котлон с малко мляко и чесън). Много вкусно.

# 208
  • Мнения: 1 318
Добре че моят приятел си има ферма за пъстърва, че откъм риба това ми е може би най-любимата.
Иначе и скумрията много я харесвам, печена на скара. Шаранът - пълнен с орехи...
Всъщност почти няма риба, която не харесвам Blush

# 209
  • Мнения: 4 434
Не готвим често риба,някой път цаца само
иначе си купуваме готова консерва скумрия Wink

Общи условия

Активация на акаунт