КАНАДА .. лято .. плаж .. мечти - 56 тема

  • 44 343
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
 Joy Joy hahaha :hahaha:no comment hahaha hahaha Joy Joy

# 691
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Мерси, момичета, за поздравите!  Hug

 jasmin_veni, айде официално вече честита бременност! Радвам се, че ти е олекнало, и аз така ходих на ехограф преди 12та седмица, иначе сигурно щях да се побъркам да чакам в безизвестност, особено с втората ми бременност, нямах никакви сиптоми в началото, никакво гадене.  Grinning
Честита книжка на ТМ, леко и безаварийно каране!
За заключването, някой от съседите там нямаше ли CAA да дойдат да ви отключат?

# 692
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Нямам идея,но ам е било весело сигурно Simple Smile

# 693
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Нямам идея,но ам е било весело сигурно Simple Smile
И таксиметровите шофьори отключват заключени врати  Wink това за другия път  Mr. Green
Честити ви хубави новини по всички линии.

Тарилилей чакаме отзиви от новото място ама там много да те слушат  Hug

# 694
  • Мнения: 6
Вени, честито бебче ! Радвам се, че всичко до тук е ок. Пожелавам ти лека бременност Simple Smile

# 695
  • Мнения: 429
Момичета сърдечно благодаря за идеите!
Вери яйца ядем - солен кекс е чудесна идея. Ще търся рецепти. Просто до сега не съм откривала нищо което да е само с кокосово брашно и да ми се опече ок или пък да ни допадне но аз все сладки варианти съм пробвала!

# 696
  • Мнения: 5 713
Жени,
тогава ето:
http://empoweredsustenance.com/coconut-flour-zucchini-bread/

и други варианти, май повечето сладки:
http://paleogrubs.com/zucchini-bread-recipes
http://blog.radiantlifecatalog.com/bid/63843/Organic-Coconut-Flour-Zucchini-Bread

Вени, честито и всичко да е наред и занапред! Simple Smile

# 697
  • Мнения: 3 932
Привет и от мен! Ние сме в Бг от една седмица, обиколихме морето, някои курорти ни разочароваха, а др. очароваха...

# 698
  • Мнения: 3 743
Jennie, още идеи http://www.pinterest.com/search/pins/?q=coconut%20flour

Жасмин, честито  Heart Eyes

# 699
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Здравейте всички  Heart Eyes

На всички с поводи: Честито!
Доста сте изписали.

Ние сме си отново тук. В БГ си изкарахме много добре. Видяхме част от родата, ходихме по планината и после в Китен. Като цяло кратко, но пък сладко.

За планината - горещо препоръчвам да се разходите. Най-добре без деца или поне с по-големички такива. Чувствата са страхотни, гледките също.  Grinning

Ние се качихме през Боровец - Ястребец към Мусала, после х.Грънчар, х.Рибните езера, х. Мальовица, х. Рилски езера, Скакавица и слязохме през Паничище - Сапарева баня. Най-трудно беше от Страшното езеро до х.Мальовица, тъй като бяхме вече много уморени (тръгнали бяхме от х.Рибните езера сутринта и това ни беше най-дългия ден 17.2км.. То има два заслона по пътя за пренощуване, но ние си имахме набелязано за деня и държахме да си го изпълним), а терена точно преди хижата беше стръмно слизане с комари. Най-страшно беше преди Страшното езеро, имаше едни отвесни скали и на едно място се разчита само на въжето прикачено към тях, а на останалите - на самообладанието на преминаващия и на уменията му за баланс (като се има в предвид раниците ни).

Време видяхме всякакво - и дъжд, и мъгла, и вятър (дори и трите заедно, както и по отделно, де), и слънце. Комари само преди х.Мальовица, конски мухи след връх Мальовица, бълхи - завещани ни от х.Грънчар. Също така ни отказаха колената по едно време. Но това са бели кахъри, идват и си отиват.
Гледките обаче остават. Много изкачвания и слизания минахме, и стръмни, и каменисти, но пък чувството да си на върха на планината и да си заобиколен от планини и езера е неописуемо.

Горните неща, които изброих могат да те направят мизерен, особено ако си настроен за курорт  Laughing и/или ако не си с подходящата екипировка (обувки, раници, дрехи, мазила, хапчета, вода, храна и т.н.)
Ние се бяхме подготвили максимално достатъчно според нашите разбирания (то винаги може и още, де), и да, няма такова чувство като това вечер всички да си сушат чорапите и обувките в хижите, а твойте крака да са сухи.  Wink Другото важно нещо е позитивното настроение, с мрънкане не става.

Важното е да се помни, че всичко отминава. И да е мъгла, и да е дъжд, продължаваш напред, след половин час или един, или два  Laughing времето се сменя. Терена също се сменя докато пъшкаш да се изкачиш и ето идва слизането, има и равно или почти равно, и се редуват на ден има да се изкачваш и да слизаш по няколко пъти.

Има високо и стръмно, тъй че не знам за хора със страх от високото как ще е, но гледките са невероятни. И планинските цветя по камъните също. Бих казала, че е веднъж в живота експирианс, но пък нищо и не пречи да се повтори, ако ти хареса.

Ние не сме планинари, това ни е първия преход, нямаме особена подготовка, пък се справихме. По пътя срещахме и млади, и стари, и истински планинари, и не точно (по джапанки  Laughing), и българи, и чужденци. Понякога с часове не виждахме хора, което беше много приятно, но и после като виждахме беше приятно. На изкачването на Мусала имаше повечко хора, а на Рилските е направо панаир. Там има лифт сега до новата хижа и куцо и сакато ходи. Красиви са, но пък не може да се оцени планината така, както като си някъде по върховете и виждаш езера в краката ти или на отсрещната планина.


За Китен - добре беше, пясъка, вълните - там е работата, че ние го помним без вълни, пък се улучиха дни с ветрец, само последния ден беше без вълни. Само един ден валя дъжд. На децата много им хареса, няма да казвам, че искаха все във водата да стоят. Добихме някакъв тен, не много, но достатъчно, ползвахме чадър да не изгорим.

Тук никак не пием студено, от хладилника, там обаче жегата ни мореше и все студено търсехме, така че последния ден на тръгване говорехме трудно и си донесохме проблемите с гърлото и тук. Та миналата седмица се поправяхме не само от часовата разлика.

Сега стягам децата за у-ще, че ние почваме другата седмица, на тях хич не им се тръгва, пък аз да имаше как -тази щях да ги пратя  Grinning За нас лятото свърши, както се казва. Въпреки че чакам сняг чак края на ноември, ама не знам той знае ли  Wink (че го чакам тогава)

# 700
  • Мнения: 5 713
Мамамиа, много хубаво сте си изкарали и много хубаво си описала всичко! Simple Smile
И на мен са ми мерак планините, но някой ден не сега.

Много съжалявам още веднъж, че не се видяхме и провалих уговорката. Много, много рядко не изпълнявам обещание или не действам по план, но съвпадна с малко труден период тук, когато се чудех как въобще мърдам.

# 701
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Вери, няма защо да се извиняваш, просто така се стекоха обстоятелствата.  Heart Eyes
Надявам се трудния период да е отминал и сега всичко да е наред. Аз също ти писах и как беше при нас, така че просто не е било писано.
Ще ви чакаме да дойдете към Калгари  Laughing

# 702
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
mamamia размечтах се за разходка из планината - не съм от катерачите .. повече си падам по плажа  Mr. Green Припомни ми обаче пишман туристите с джапанките, а сушенето на чорапи си е по-добре да го пропуснеш .. да не говорим за миризмите покрай него.

И ние се стягаме за училище почти всичко е купено от преди месец време само екип за физическо не съм взела още. Предстои надписването Simple Smile да не ни е скучно..

Според вас колко дни от седмицата могат да са заети на децата със спорт - като имаме предвид че ходят и на училище/домашни и т.н. умора?

# 703
  • Мнения: 3 108
Когато пристигнахме в Канада , сина ми беше на 8 и половина. Гледах да спортува през ден . Сега е на 14 , има добра спортна култура и е доста жилав и здрав ( аз не съм спортна натура , не е ген) . Още спортува 3-4 пъти в седмицата .
За момиченце може да е много през ден , но пък може да ходи на танци , пак си е спорт.

# 704
  • Мнения: 417
Шемет, бих казала... колкото имаш сила и време да го водиш  Laughing 
Според мен 2 до максимум 3 дни. Спомням си като ученичка ходих на спорт + уроци по математика. Спортът ми беше 2 пъти в седмицата. Ако беше по-често сигурно щеше да ми е супер нанагорно. То хубаво спорт, но и не прекалено Simple Smile Нали все пак трябва и да е забавно.
В последствие ако спортът се окаже наистина страст на детето и наистина има дарбата - може и по-често.

Ние пък не се подготвям усилено за училище, но чакам  стартът му с нетърпение. Само една раница съм взела, униформа имаме от миналата година и ще пасне и тази. Училището си му дава всичко, от което си има нужда за писане и учене.

Общи условия

Активация на акаунт