Отделяне в собствена стая - кога?

  • 2 774
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
и аз мисля на пролет като малко се стопли, че сега с това парно, по лесно е да отопляваме една стая, а и още е доста неспокоен през ноща, но напролет задължително:) та значи на около 6 месеца

# 16
  • Мнения: 1 107
Ако живеехме в по-голям апартамент, вече щеше да си спи отделно.

# 17
  • Мнения: 5 391
Имам възможност да отделя детето още когато се приберем след раждането, живот и здраве, но се чудя не е ли твърде рано? newsm78

# 18
  • Мнения: 2 663
Ние искахме бебо да спи в отделна стая веднага след прибирането от родилния дом,но в последствие реших,че ще спи с нас в едно легло в началото,въпреки,че приготвяме детска стая.Ако имаме някакъв проблем със спането заедно ще го преместим  в неговата си стая!

# 19
  • Мнения: 7 430
Колкото по-рано, толкова по-добре както за самото детенце, така и за родителите Wink

# 20
  • Мнения: 369
Почти откакто сме се върнали от болницата мойта бонбонка спи в отделна стая. Аз отначало се опасявах да не й стане нещо и аз да не мога да реагирам, но като спим заедно тя си мрънка, сумти, напъва се(когато има колики) и ми беше невъзможно да поспя дори за 5 мин и през деня бях  Crazy #Crazy Crazy
Сега се буди по 1-2 пъти за папо,отивам при нея, накърмя я  и пак си заспива. Няма проблем.

# 21
  • Мнения: 35 968
каката - на 2 г., но сменихме и апартамента
бебата - нея също мисля около 2 г.

# 22
  • София
  • Мнения: 11 710
Баткото го отделихме на около 2.9 години!Просто обстоятелствата бяха такива нити по-рано,нито по-късно!
За беба не съм мислила,но сигурно ще бъде и тя на 1.6-2 години,пак поради независещи от нас обстоятелства!

# 23
  • Мнения: 5 393
Ако има възможност,е добре след 6тия месец вече да е отделено бебчето,че след това става по-трудно,почва да разбира и по-трудно ще свикне с промяната.

# 24
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ако имах възможността досега да си имаше собствена стая още на 6 месеца, но явно ще почакаме още година, най-много две  Praynig

# 25
  • Мнения: 3 760
Аз лично ще опитам около 12-я месец. Ако не стане-след още година.

# 26
  • Мнения: 2 959
Може да ми се смеете, но според мен няма точна възраст за отделянето на бебето. Преди да родя направихме самостоятелна бебешка стая, но като се роди Дана и като започна да ми се буди по много пъти на нощ, единств. решение за мен да спя беше да я взема при мен на леглото. Татито не беше съгласен и го изместихме в голямата спалня в др. стая. Според мен когато детето е готово,  то само ще си покаже това, но докато ми се буди нощно време значи има нужда от мен и аз съм налице.

# 27
  • София
  • Мнения: 679
При нас случаят беше следния ние с таткото се нанесохме в детската стая няколко месеца преди раждане. На първия месец се изнесе тати, а на около шестия и аз. Беба спи много по-спокойно сама, а и ние също. Сега ходя по един или два пъти за папкане, ако се събуди.

# 28
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
С удоволствие бих го отделила още преди половин година, но все още яде през нощта а ме мързи да ставам и да ходя до другата стая.

# 29
  • Мнения: 4 629
Според мен детето би трябвало да си спи в собствена стая още след раждането. Сина ми спи отделно от около трятия си месец

Общи условия

Активация на акаунт