ЕЛП - отчетно-потребителска- 41

  • 24 862
  • 728
  •   1
Отговори
# 60
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
КалО сас врИка! На сте калА!

Аз харесвам мелодията на гръцкия. Име дни филми в нета и е хубаво да се чуе - Архим. К. Кабарнос разказва за Атон: гласът му се лее чисто, бавно, мъдро, вечно. И поезия на руски обичам. Обичам сръбски. Но Езикът е трънският - изразителен, напевен, земен, мой.

Един шиптар ме учеше да псувам по тяхному преди време. Има мелодия и в езика на тия синове на орлите.

Като избирате мотичка - чукнете я да чуете как звъни. Хубавата стомана има чист, почти камбанен звън.

Аз чистя едно изоставено място за градина, та съм предоволен от себе си и настроен леко нематериално.





# 61
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 865
Как немският не бил интересен, ве? Виж как звучи ШМЕТЕРЛИНК! Като летящ калашник  Mr. Green

Моя синковец горкия все не можеше да го каже правилно като беше по-малък и му викаше мешерлинг Joy

# 62
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 290
аз идвам с голямо питане, голям дерт, всичко голямо  Laughing

вече няма джуджета, защото е политически некоректно, сега са вертикално ощетени индивиди.
какво е положението с планетите джуджета? те вертикално, диагонално или екваториално ощетени са?

и пак по тази тема.  Laughing
планетите с неидентифицирана ощетеност са толкова малки, че като кацне някой на тях, трябва да стои на един крак  Crazy

# 63
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Аз пък снощи гледах женския слалом на Олимпиадата. Коментаторът, като всички спортни коментатори, току каже нещо такова:
- Бавно, бавно! Изгуби преднината! Сега ще гледа часовника откъм грешната му страна!
или:
- Изостана, много изостана французойката! Сега сгреши! Светофарът вече няма да свети зелено за нея...

Даже не разбрах какво иска да каже. Не че е важно, ма сепак..

# 64
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Вижте какво ви нося: хрян. Вчера вадих.

Задушавам заешко с праз и лукчета във вино с лек пелинов отглас. Ще поднеса с картофено пюре и мисля, че една миникупичка с хрянов сос във всяка чиния ще бъде изключително шик.

Спортните коментатори в огромното си мнозинство са кухи парчета. Донякъде като последствие от скудоумната си професия, донякъде и по рождение.

# 65
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Прав си, ще бъде шик. Но ще го ядат ли децата? Майка ми и баща ми обожават хрян. Винаги имат в хладилника бурканче с настърган хрян с оцет. Слагат го едва ли не навсякъде.  Аз не го харесвам. Люти ми и намирам вкуса му  остър.

# 66
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Ако щат да ядат, купичките са отделно от задушеното. Ще се научат. Вкусът към хубавата храна се възпитава, а не връхлита човека както влюбване в комшийката, примерно.  

Докато сме на тема готвене да разкажа за кофражиста Джурджо и неговата германска пилешка супа.

Скрит текст:
Джурджо работел по изграждането на метрото в Мюнхен някъде през 1993-1994. Живеел в удобно фургонче в близост до обекта - отоплено, функционално, чистичко, със прилично оборудвана кухничка. Джурджо си беше човек с апетит и вечно гладен, а това му усещане се усилвало допълнително от 10 часовите смени под есенния баварски дъждец. Не умеел да готви, а спестовният вариант, който съквартирантът му Ибрахим практикувал, не му харесвал. Ибрахим се хранел почти изключително само с варени яйца и хляб.

Една неделя Джурджо придружил Ибрахим до близкия супер, откъдето последният си взел поредните три кори яйца. И там, подредени досущ като гвардейци, във фризер с размерите на савак, Джурджо видял пилета за 2 DM килото. И му причерняло.

Още следобяда отърчал до близкия пазар и си взел тенджерка - уютна, на цветчета. Купил пиле. Пилето се събирало в тенджерката докъм половината, но нямало как - варенето започнало. Подводната част на пилето поомекнала донякъде и Джурджо го извадил, завъртял и пъхнал обратно в цветната тенджерка с неварената половинка надолу. После се курдисал до котлончето като кучка пред касапница и пристъпвайки от крак на крак започнал с пръсти да къса от свареното месо. След половин час оголил до кости горната част на пилето, изял по съвет на Ибрахим едно сварено яйце, повъртял  се за късо до съседната барака. Като се върнал, обърнал наново ястието си с месото нагоре  и се заел пак да го пощи с два пръста.

Когато костите на пилето се оголили като речни камъни и от тая страна Джурджо помислил малко и излял бульона в мивката.

Това е и рецептата. Супа а'ла Джурджо.

*савак е времено наземно ограждение, да речем 3/3/0,5 м, в което се изсипва варов разтвор по строежите

П.С. Джурджо ми беше бригадир 3 години и не е имало нито един работен ден, в който да не ме е болял корема от смях. Все зевзеци бяхме.

# 67
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Ех, Куркума, страхотна случка! Много сладко разказваш. Много обичам истински случки.
Преди време при Слави имаше "Разсмей Слави". Аз се опитвам да не пропусна нищо, което може да ме разсмее и реших да гледам с тази чисто егоистична цел. Не беше сполучливо никак (впрочем, като всичко останало), Хората разказваха тъпи вицове и се напъваха да  показват артистизъм, но единственото, което ме разсмя, бяха две истински истории.
С толкоз много думи исках да кажа, че истински смешното е в живота, ама трябва око да го видиш.

# 68
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Милорд, много ви се получават сказките.

За хряна, заешкото и купичките - следва
да се разказва само с изрично предупреж-
дения - да се чете от сити и преситени,
иначе може да стане някой сакатлък  Laughing

# 69
  • София
  • Мнения: 5 658
Като се чуе отнякъде хрян, да знаете, че съм под масата, крия се  Embarassed

# 70
  • София
  • Мнения: 6 219
Обичам хрян. С оцетче и сол! Със сланина, но и без сланина.

# 71
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Щоооо? Атти, що ли пък да се криеш  Laughing
Хряпадът е едно друго животно, само
изотдалеч имащо нещо общо с хряна.
Не само го мисля, у-бе-де-на съм, а по
разкази на очевидци - за такива не-
ща може да ми се има доверие (умря
циганката, та нали, сещате се  reverance)...

# 72
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Може ли, ми кажете, докато седиш на гърнето да набуташ вътре де що има ситни играчици? А ако не се виждат такива наоколо, да си набуташ ръката? 

Може.
Преди години един пусна в дупка на нужник два пълнителя за Калашников с 50 бойни патрона и чантичка със сигнални ракети. И цигарите си пусна също. Не знам дали беше нарочно, ама после много трудно и дълго ги вади от там.

Снаряжението вади, цигарите не посмя.

# 73
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 290
куркума, сладко разказваш. цветно и широкоекранно.  Blush а нали знаете как става с мънистата на броеницата - прехвърлиш едното, а другото след него само пада в ръката. та като каза "нужник", "цигари" в главата ми се завъртя историята с бай М... - 3х200 + 100 и нужника.

живеел бай М... в малко селце, близо да малък град, а работил в по-голям и по-далечен град. всеки ден наревала булята, че нужника се бил напълнил, а бай М нищо не прави и скоро ... няма нужда да продължавам, нали?
взел си байото отпуск, и напушен и сърдит организирал една от онези "медарки", дето обикалят из селата и почистват септичните ями. сърдит бил, ама много, защото му взели почти двойно - голяма му била дупката и много бил бързал.
минали майсторите, свършили каквато я свършили и той - преди да плати решил да се увери, че работата е свършена добре. навел се той над дупката, запалил клечка кибрит и я пуснал вътре да провери дали дъното се вижда.

резултатът бил по-страшен от този при В... Шараня, дето прерязал 6 кВ кабел под напрежение, ама за Шараня - друг път  Blush

това показвала ли съм го?


Последна редакция: сб, 22 фев 2014, 21:38 от st. Dobri

# 74
  • София
  • Мнения: 6 219
Гледам филм... току-що "ashtray" беше преведен като аштреи!
Как може сериал като "Parade`s End" да има тооооооооолкова нескопосан преводач.
За другите грешки няма да споменавам...  ooooh!


Не мога да се въздържа "intelligence officer" е интелигентен офицер

Кръстя се тука!

Последна редакция: сб, 22 фев 2014, 23:59 от В@ня

Общи условия

Активация на акаунт