Тичане

  • 38 535
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • UK
  • Мнения: 727
Да побутна темата и да отчета едни 17км от петък сутрин  Grinning

# 691
  • София
  • Мнения: 6 010
И аз се записвам с 15 км планинско бягане от вчера. После танци до ранни зори и днес ходя като робокоп  Laughing

Днес съм замислила да мина през Декатлон да разгледам дрехите за бягане в студено време.

# 692
  • Мнения: 1 373
Браво, браво! И аз да се похваля, че подобрих времето си на 6,5км с темпо под 6мин/км Simple Smile)) Имало смисъл от дългото тичане! Wink

# 693
  • Мнения: 11 643
Браво и от мен за сериозните тренировки и постижения!
Аз днес се записвам с един старт на 10.23км за време 61.09 минути. Надявах се да финиширам под 60 минути, но здраве да е-може би следващият път. Победителят пробяга дистанцията за 35.19 мин.  Crazy
Ето го и поредното ми завоевание:
Скрит текст:

# 694
  • Мнения: 1 455
Най-удобното термо бельо за бягане в зимни условия съм си вземала от Чибо.  Peace Като направя и съпоставка цена/качество/комфорт - това май ми е най-изгодната покупка.  Peace
За съжаление, не винаги улучвам XS размер от техните серии, а понякога плувам в S.

# 695
  • Мнения: 1 203
Смоуки, прочете ли за новия световен рекорд на маратонското бягане  Crazy 2:02:57 на маратона в Берлин. Чудя се докъде са възможностите на човешкото тяло - да тичаш 42 км с около 20 км/ч  #Crazy
А аз за днес 10 км в зала - възстановявам се от МТ на Д-то след един hiit на Руми Илиева  Crazy

# 696
  • Мнения: 9 077
Смоуки, прочете ли за новия световен рекорд на маратонското бягане  Crazy 2:02:57 на маратона в Берлин. Чудя се докъде са възможностите на човешкото тяло - да тичаш 42 км с около 20 км/ч  #Crazy
А аз за днес 10 км в зала - възстановявам се от МТ на Д-то след един hiit на Руми Илиева  Crazy

Е, това не е човешко  Rolling Eyes
Браво на човека, но не е човек, а извънземно  Mr. Green
Вчера правих силова тренировка за цяло тяло и днес всичко ме боли, защото увеличих малко тежестите, така че пропускам бягането. Утре ще се отчета - дано да е хубаво времето, за да тичам навън.
В събота сутринта бягах в парка - бяхме само аз и бездомните кучета  Laughing

# 697
  • UK
  • Мнения: 1 953
Четох и аз за световния рекорд - нечовешко ми се вижда, ама кениец все пак... Sunglasses
Аз май чак в сряда ще мога да тичам, че имам гости и трябва да им обърна внимание Simple Smile. Вчера ходихме в Кеймбридж на разходка, пълно с млади хора, зелени поляни и всички тичат, ли тичат...

# 698
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз пък откакто тичам започнах да забелязвам, че и тук имало тичащи хора. Сега наистина ми правят впечатление навсякъде. Разбира се, не е каквото съм виждала в чужбина като масовост, но и тук хората се пробуждат  Peace

Представям си за какъв адреналин става дума, когато бягаш с 20 км/час  #Crazy Браво!

# 699
  • Мнения: 1 203
Представям си за какъв адреналин става дума, когато бягаш с 20 км/час  #Crazy Браво!

Изобщо не си представям адреналин аз  Crazy Само мъка, пот и безчуствени крака, а и дробове като ковашки мех  Mr. Green Ето го момчето: атлас на кокалите, жилите и мускулите в човешкото тяло  Laughing
Скрит текст:

Ти считай колко трябва да си нечовек, да вдигнеш темпото след 39км  Shocked
"Kimetto put a couple of seconds on Mutai with an injection of pace in the 39th kilometre"

ама кениец все пак... Sunglasses
А какво е обяснението да имат толкова силни атлети в дългите дисциплини чувала ли си? За етиопците знам, че имат много добро кръвоснабдяване и там как се казва кислородно нещо си, защото живеят на високо и дишат разреден въздух и оттам яка издържливост. Ма Кения  newsm78 

# 700
  • София
  • Мнения: 6 010
Атлас... 3D  Laughing

При мен пък въпросът който изниква не е "как е възможно?", а "защо?". Наистина не мога да си представя къде е удоволствието в такова бягане, търчене или каквото е там... Аз и за етиопците и за кенииците знам, че са с традиции в тичането, как физически се обяснява тази нечовешка издръжливост нямам идея. Според мен не само физиката, а и това, което е "в главата" играе роля, не всеки го може  Stop

# 701
  • Мнения: 9 077
Психика, момичета, психика е това - преди години се запознах с Николина Щерева - наша гордост в леката атлетика. И точно затова си говорихме - физиката е много важна, но точно когато тя се пропука - и започнеш да усещаш болка, идва психиката и решението да се откажеш или да продължиш  Peace

На тези хора бягането им е в кръвта. Те само на седмица изтичват огромно количество километри

# 702
  • Мнения: X
И аз бях Shocked като чух за новия световен рекорд.
А снощи случайно попаднах на едно предаване за хора, които тичат ултра-маратони – 160 или 240 км наведнъж. Shocked И това бяха все хоби-спортисти. Един мъж ставаше в 3-4 часа през нощта, за да има време да тича и да не ощетява семейството си откъм време заради хобито. В неделя преди закуска – маратон. Crazy

Аз се чудя и на друг тип хора как успяват... Разбрах, че един познат е участвал на тукашния маратон. Тичал е половината разстояние. А той е с поне 30 кг наднормено тегло и огромно шкембе. Бил тренирал 3(три!) месеца с негов познат. На мен ми се струва налудничаво и крайно нездравословно.

Връщам се да ви чета.

# 703
  • Мнения: 1 373
При ниска скорост и слабо натоварване на сърцето могат да се преминат такива разстояния от почти всеки мотивиран човек. Например с 5 км/ч ходене може да се премине полумаратонската дистанция за малко над 4ч. Лекото тичане може да е бавно, но скоростта е по-висока от тези 5км/ч. За 3месеца е напълно възможно всеки да се подготви за полумаратон без претенции за класиране.
Като следя тренировките си с пулсомера забелязвам, че именно по-дългото задържане на пулса в горна граница ми довежда по-голямата умора. Едно и също разстояние ме изморява много повече, ако го тичам бързо, от колкото ако се щадя. Сравнявала съм 12км ходене и тичане. Предполагам, че с 21 няма да е по-различно. Ако твоят познат не е тичал с всички сили, не би трябвало да е нездравословно.

Ултрамаратонците и мен ме удивяват. Предполагам, че бягането увлича и най-упоритите искат да опитат по-дълго и по-дълго... За това вече не знам дали е здравословно.

# 704
  • Мнения: 1 203
Едно и също разстояние ме изморява много повече, ако го тичам бързо, от колкото ако се щадя. Сравнявала съм 12км ходене и тичане.

Ми то ако не беше така всички щяхме да пердашим с 20 км/ч  Mr. Green

За ултрите ... съмнявам се да има големи здравословни ползи  Laughing Да ти изпопадат ноктите на краката, да си обезводнен, недоспал до степен халюцинации, с възпалени сухожилия и т.н., но това е то да предизвикваш себе си. А всъщност трябва да е е по-здравословно от висенето на дивана и набиването като се замисля  Peace
Ммм ... по темата точно  Crazy

Последна редакция: вт, 30 сеп 2014, 13:07 от Птиците ...

Общи условия

Активация на акаунт