НЕ ИСКАМ ДНК ТЕСТ

  • 14 689
  • 128
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте!
Имах връзка с женен мъж,от която имаме дете. Той призна детето но сега водим дело за родителско права и той иска днк тест за бащинство.
Може ли да откажа,детето е негово, защото не съм била с друг,може ли под клетва да го кажа,вместо да подлагам детето на това?
Благодаря ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 349
За да се страхуваш от ДНК тест, значи нещо не е наред  Peace Peace Peace Този тест нито боли, нито нищо, а след като той го иска, ще бъде за негова сметка. Но ако излезе, че детето не е негова, ще трябва да се бръкнеш и да го платиш ти.  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 2
  • Мнения: 15
Не се страхувам!
Детето е негово, защото не съм била с друг.
Просто родителите ми минаха през много зареди мен и не искам и те да стават свидетели на това.
Той ме тормози, пише на приятелитеми във Фейсбук, че щели да ме съсипе,че съм го лъгала и прочие,което не е вярно.
И искам да го съдя и за клевета,защото говори неща за мен, който не са верни.
Просто той иска да му играя по свирката.
Жена му ми звъня да ме заплашва и аз не искам детето ми да има нищо обща с него и семейството му

# 3
  • Мнения: 643
ДНК теста ще е неоспоримото доказателство което ще ти реши целия казус . Но ако почнеш да се дърпаш , нещата ще се обърнат срещу теб и нищо чудно решението да е в негова полза . Най-нормалното е съда да реши , че след като не искаш има какво да криеш  Peace Така че , преглътни си егото , да се направи един тест и всичко да се реши с него . Но ако го откажеш си 100 % изгубила делото . ( казвам ти го като юрист Wink  )

# 4
  • София
  • Мнения: 4 349
Ако съдът разпореди, то няма къде да мърдаш. Но само ако той го иска, ей така, за да се увери, то си се дърпай колкото искаш, но пък рискуваш психотопмозът да продължи, а родителите ти май по-добре от този тормоз да ги пазиш.

# 5
  • Мнения: 46 518
Просто родителите ми минаха през много зареди мен и не искам и те да стават свидетели на това.

На кое? Така или иначе дело ще има. Няма как да не станат свидетели.
Ясно е, че той прави всичко, за да те дразни, но като гледам и ти отвръщаш със същото.
Направи теста, детето няма и да усети, и се дръж като възрастен, не падай на нивото му - на си ти куклите, дай си ми парцалките. Така хем ще приключите по-бързо, хем няма как да продължи да говори лъжи в тази посока, ще му затвориш устата веднъж завинаги.

И не смятам, че този тест е негова прищявка, нормално е да се иска.

# 6
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
От написаното възниква въпросът - по какъв начин ти иска теста, по повод на какво?
Пишеш, че детето е припознато от него, което едва ли означава, че се води дело за оспорване на бащинство. Всъщност, ти пишеш, че водите дело за родителски права и аз подразбирам, че просто си иска теста на доброволни начала.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 349
Просто родителите ми минаха през много зареди мен и не искам и те да стават свидетели на това.

На кое? Така или иначе дело ще има. Няма как да не станат свидетели.
Ясно е, че той прави всичко, за да те дразни, но като гледам и ти отвръщаш със същото.
Направи теста, детето няма и да усети, и се дръж като възрастен, не падай на нивото му - на си ти куклите, дай си ми парцалките. Така хем ще приключите по-бързо, хем няма как да продължи да говори лъжи в тази посока, ще му затвориш устата веднъж завинаги.

И не смятам, че този тест е негова прищявка, нормално е да се иска.

Не е нормално да се иска тест. Първо веднъж си го признал и второ - просто е тъпо да се иска.

# 8
  • Мнения: 607
А за какво все пак е делото, че аз нещо не разбрах. Как така го е признал, а сега се съдите за родителски права?

# 9
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
...

Не е нормално да се иска тест. Първо веднъж си го признал и второ - просто е тъпо да се иска.

... сега водим дело за родителско права и той иска днк тест за бащинство.
...

не съм адвокат, но в дело за родителски права, май основното са режим на свиждане и издръжка  Blush
ако теста покаже, че детето не е негово, няма да му се налага да плаща издръжка  ooooh! може това да е причината да иска ДНК тест.

към авторката: вземи си добър адвокат, съгласи се на ДНК тест, но да е обвързано с обезщетение за обида, клевета и всичко каквото адвоката може да измисли - морални щети... те си знят  Laughing като знае да говори, ще се научи и да плаща.

 ooooh! а и кой знае как е лъгал жена си, като излезе резултата от теста ще има да "плаща" и там  Confused

# 10
  • Мнения: 722
Аз пък смятам, че съдът въобще ще отхвърли това искане - то няма връзка със спора за родителски права. Абе, вие като водите дела адвокати имате ли? Не обсъждате ли с тях кой какво иска?
Не установявате произход, нито го оспорвате. Я мислете с главите си.
Айде, пак наизлязоха спецове да дават акъли. Като темата с делбата, дето я изтриха накрая.

# 11
  • Мнения: 46 518
Не е нормално да се иска тест. Първо веднъж си го признал и второ - просто е тъпо да се иска.

Като знам какви хора има по света, не знам дали е нормално, но е задължително (според мен) да се иска такъв.

# 12
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Мама Звярка, и аз това казвам, ама ...
Човекът очевидно просто така си иска теста. Абсурд да е по повод на дело.

# 13
  • Мнения: 722
Ами като просто си иска, да иска...
То и аз искам екскурзия до Луната, ма не може...
Чудя се с каква убедителност хора, грам хабер нямащи от право, ръсят бисери и спорят за разни работи.
А това:
"към авторката: вземи си добър адвокат, съгласи се на ДНК тест, но да е обвързано с обезщетение за обида, клевета и всичко каквото адвоката може да измисли - морални щети... те си знят   като знае да говори, ще се научи и да плаща" - направо "кърти миФки". Тъй, тъй, клевета, обида - поне отворете НК и прочетете определенията.
Naddya, ако не ме лъже паметта, и в други теми давате правни съвети - просто разберете, не ви е това стихията. И не, твърдението ми не е нито клевета, нито обида.

# 14
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Да, това беше потресаващ съвет  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт