АСТМАТА - тема 26

  • 56 672
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • sf
  • Мнения: 10 210
клемче, честит рожден ден, да сте живи и здрави всички, много кураж и сили!  Hug

# 61
  • Мнения: 1 351
Благодаря на всички ви момичета - да ви се връщат всички пожелания. Praynig

# 62
  • Мнения: 2 494
klem4e, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! пожелавам ти да сте много здрави и Тошко да те радва и занапред да е много, много здрав!!!!! Hug

Ние последния път вдигахме Т до 4 ден на АБ включително, и то не малка до 38.5 , после просто спря да я вдига и се подобри; дано не е пневмония и да минава вече! И да стоят далече от вас вече тези болести  Naughty Praynig Hug

Аз да ти кажа много съм доволна от бета глюканите, по една капсула взимаме сутрин; защо не вземеш, може пък да има ефект и при вас  Hug

Как е сега малкия, има ли пак Т? Утре вече ще е добре (дай Боже Praynig)!!!!!

# 63
  • Мнения: 1 351
Сега е добре сякаш нищо му няма - смъкна температурата и живва . В момента обаче се появи едно упорито хълцане и кашлицата е ужасна . Ще видим как ще изкараме нощта - дай боже да е спокойна .

# 64
  • Мнения: 2 494
Сега е добре сякаш нищо му няма - смъкна температурата и живва . В момента обаче се появи едно упорито хълцане и кашлицата е ужасна . Ще видим как ще изкараме нощта - дай боже да е спокойна .
Hug ще бъде спокойна, вярвам в това!!!! Пулмикорта ни бяха казали при по-тежките случаи - много упорита кашлица, че може да се увеличи на 2*1ампула на 12 часа-сутрин и вечер + междинно по половин ампула на обяд и през нощта(за 1-2 дни, докато е пика) , ако преценяваш, че има нужда  Hug

# 65
  • Мнения: 1 351
Снощи пак вдигна температура - отиваме на снимка.

# 66
  • Мнения: 732
Клемче,пиши какво е станало след снимката,стискам палци да е чиста!

# 67
  • Мнения: 2 494
Снощи пак вдигна температура - отиваме на снимка.
Sad дано да е чиста и да минава вече  Praynig

# 68
  • Мнения: 48 052
Клемче, на патерица честито и от мен и дано няма нищо сериозно на снимката  Hug
veri4ka, на първа страница има информация,но ето сбто- заверяваш си решението от ТЕЛК на ул. Иларион Макриополски, после вадиш няколко копия, и заедно с оригинала, копия на акт за раждане, лични карти на двамата родители, и свалените и попълнени и подписани бланки от тук http://www.asp.government.bg/ASP_Client/ClientServlet?cmd=add_co … d=20&selid=20 подаваш молба за социална оценка, молба за помощ по чл. 8 д, молба за детски, молба за винетка ( ако имате кола, за това трябват и документи за колата, не помня какви, но май големия талон и гражданската)

# 69
  • Мнения: 1 351
Снощи пак вдигна температура - отиваме на снимка.
Sad дано да е чиста и да минава вече  Praynig
На разчитането на снимката казаха че няма пневмония , но утре сме на преглед и докторката ще види снимката тогава и ще се произнесе. Случвало се е на заключението да пишат едни неща , а докторката да казва други. Така че ще треперя още до утре.

# 70
  • Мнения: 1 574
А ,не дей мила ,щом са ти казали ,че няма ,значи няма ,аз пък мога да ти кажа ,че вярвам повече на снимките ,преди години с най голямото ми дете имах такъв проблем ,доктора се съмняваше за рак на белият дроб ,а на снимката човека ми каза ,че не вижда нищо ,тей ме бяха уплашели ,детет о ми беше в болницата в София 14 дни ,всякакви изледвания и направиха ,и накрая се установи ,от какво е тази кръв ,която всяка сутрин плюеше ,слава Богу и помен няма от това вече .Но 14 дни сама без детето си бях полудяла ,всеки ден нови и нови неща и правиха ,но ми я върнаха жива и здрава ,после си отдъхнах ,но ........................Ей хора да се съмняват ,че детето ти има рак е просто кошмар ,малоумници ,абе нямам думи за някои доктори .

# 71
  • Мнения: 2 494
Клем4е, а днес не е ли по-добре, и аз си мисля, че щом така са ти казали вероятността да са сбъркали е малка, успокой се и дано вече се оправяте Praynig

kroelahai , докторите понякога са ужасни, изобщо не мислят какво причиняват тези възможни диагнози за нас, това вашето е направо страшно -добре, че се е оказало, че не е така. Ние като ни сложиха диагнозата астма на 1 годинка той беше с най-тежкия пристъп тогава, и страшно нисък хемоглобин - 79, при приемането и докторката вика-това дете е с таласемия  Shocked леле, докато излезе на другия ден резултата ми се скъси живота, ама те не се интересуват, изръсят нещо, като че говорим за чувал картофи, а не за човешки живот  Confused

# 72
  • Мнения: 139
Здравейте момичета може ли да ми кажете детски ендрокринолог в Плевен, но само да не е Чайка Петрова. Благодаря ви много

# 73
  • Мнения: 1 351
Става въпрос не за грешка , ами за неправилно разчитане - лаборантите разчитат едно , пулмолозите виждат друго......
И аз да си изкажа болката относно лекарите . Преди доста време споделих опасенията си , относно едни симптоми и един лекар се произнесе , че сигурно е Муковисцидоза , при което щях да припадна на място. След две минути каза , че може и да не е но да се направят изследвания. След въпросните потни тестове , които варират от положителен , граничен до отрицателен И ДНК теста , едни доктори ми заявяват , че може би е само носител на тази болест , защото откриха една мутация. Други доктори обаче ми засяха семето на съмнението , че във България се изследват 37 мутаций от близо 4000 възможни и вероятността от съществуваща на синът ми , но не открита мутация във България е голяма - така били близо 1/3 от болните във нашата мила родина. А сега кажете какво да мисли човек. Въпросните доктори не са махленски , а са все светила от Варна до София.......Моя милост беше лашкана от едната крайност на другата от юни месец тази година , което всъщност продължава още.........
  Та мили майки - основните доктори на децата ни сме самите ние и сме такива доброзорно , защото са единици тези които наистина са лекари - не счетоводители , не обирджий , не табелки -  доктор , професор и прочие. Аз смело твърдя че все още не съм открила доктора на който мога да разчитам в диагнозата и лечението на сто процента.

# 74
  • Мнения: 6 018
Клемче, извинявай, че бъркам в раната ти, но предстоят ли ви още тестове или изследвания за муковисцидозата? Или така ще е занапред- не 100% уточнено? Милото детенце, а и ти - дано възможно по-скоро започнете да разреждате пристъпите и по-леко да минават  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт