АСТМАТА - тема 26

  • 56 745
  • 752
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 382
Klem4e, успокой се Hug! Снимките не се разчитат от лаборанти, а от лекари по образна диагностика, а те определено разчитат най-правилно всякакви графии и скенери Peace.

# 76
  • Мнения: 6 085
А не разчита ли рентгенолог снимката? Как така лаборанти (според Клемче) - те само я правят, а рентгенологът разчита - не е ли така newsm78 И ако в болница са ти казвали, че е пневмония - не се шашкай, може и да не е била (аз за пореден път го пиша това май) - редовен номер е  в детските отделения - това им е клиничната пътека с най-много парички - и само със спазъм, пак пишат пневмония, за да вземат пътеката. Двукратно изпитано на гърба ни  ooooh!

# 77
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 157
А не разчита ли рентгенолог снимката? Как така лаборанти (според Клемче) - те само я правят, а рентгенологът разчита - не е ли така newsm78 И ако в болница са ти казвали, че е пневмония - не се шашкай, може и да не е била (аз за пореден път го пиша това май) - редовен номер е  в детските отделения - това им е клиничната пътека с най-много парички - и само със спазъм, пак пишат пневмония, за да вземат пътеката. Двукратно изпитано на гърба ни  ooooh!
Така е.И ние имаме един престой с такава диагноза,а всъщност на детето освен спазъма,друга нищо му нямаше.

# 78
  • Мнения: 341
О да редовен номер,ама ги тъпчат и с венозни което си е престъпно за мен.Аз какво взех вече да се съмнявам във всички доктори.

# 79
  • Мнения: 6 085
Ами да - поне да казват, че е само заради касата, пък в крайна сметка да правят каквото искат - нали и без друго само реват, че няма пари. Аз затова вече не се връзвам много на подобни диагнози, но поне да не тъпчат децата с медаксон-и и подобни  Tired
Та, в този ред на мисли - Клемче, ти убедена ли си в истинността на всичките ви пневмонии до сега?

# 80
  • Мнения: 1 351
Днешнят лекар - ренгенолог , който разчиташе снимката незнам дали имаше и двадесет години- личеше си че се учи още и няма написана окончателна диагноза  . Но и във Терапията - Университетската болница , като са ни правили снимки в заключението само описват снимката ,но без да заключат каква е болестта .  Това ми прилича на вратичка за игра със Здравна каса , както и нашата пневмония , за която проф. Персенска се изказа че не било такова. Както и да е искам детето да се оправи и да няма болни дечица изобщо .

 
Клемче, извинявай, че бъркам в раната ти, но предстоят ли ви още тестове или изследвания за муковисцидозата? Или така ще е занапред- не 100% уточнено? Милото детенце, а и ти - дано възможно по-скоро започнете да разреждате пристъпите и по-леко да минават  Praynig
Единственото изследване което остава да направим е пълно разчитане на гена на Тошко - секвениране се нарича , но струва 2800 или 2700 лв във Генетика- София ,  и не се поема от здравна каса . Сега разбирам защо има толкова много просещи за здравето си хора във България. Реве ми се като се сетя и честичко си поревавам , ама това не решава нещата .

Последна редакция: чт, 27 фев 2014, 18:06 от klem4e

# 81
  • Мнения: 6 085
Да, това исках да кажа - според мен, голяма част от вашите "пневмонии" е напълно възможно въобще да не са били такива, щом споделяш, че и доста често влизате в болницата  Thinking - мафия му се казва на това, ужас.... ooooh!

# 82
  • Мнения: 1 351
Да, това исках да кажа - според мен, голяма част от вашите "пневмонии" е напълно възможно въобще да не са били такива, щом споделяш, че и доста често влизате в болницата  Thinking - мафия му се казва на това, ужас.... ooooh!
Ми то ние имаме една единствена изкарана миналата година , която се оказва че не била МАЙ. НО  имаме четири бронхиолита , които могат да се сбъркат със астматичен пристъп , но които по здравна каса се заплащат почти колкото пневмонийте и за които сме отнасяли венозен АБ.

# 83
  • Мнения: 3
Клемче, на патерица честито и от мен и дано няма нищо сериозно на снимката  Hug
veri4ka, на първа страница има информация,но ето сбто- заверяваш си решението от ТЕЛК на ул. Иларион Макриополски, после вадиш няколко копия, и заедно с оригинала, копия на акт за раждане, лични карти на двамата родители, и свалените и попълнени и подписани бланки от тук http://www.asp.government.bg/ASP_Client/ClientServlet?cmd=add_co … d=20&selid=20 подаваш молба за социална оценка, молба за помощ по чл. 8 д, молба за детски, молба за винетка ( ако имате кола, за това трябват и документи за колата, не помня какви, но май големия талон и гражданската)


Много благодаря! За винетка стигат ли 50%... А какви са критериите за тази социална оценка? Търсих в закона този член 8б и той се отнася за помощни средства за инвалиди - колички, патерици и т.н. - какво общо има с нашия случай? Благодаря за линка с бланките!

# 84
  • Мнения: 48 279
Члена е 8  Д,  а не 86  Peace

# 85
  • Мнения: 6 085
Клемче, спомням си, че споделяше, че всеки вирус при Тошко минава в пневмония, затова попитах, но може и да бъркам  Rolling Eyes Беше във връзка с това, което обясняваше за венозния АБ - че с точно тази цел ви го изписват  newsm78
А бронхиолитът не знам с каква разценка е, масово приемат с пневмония - тя е 550 лв и е най-висока от белодробните болести.

# 86
  • тук и там
  • Мнения: 11 785
Моята дъщеря преди да започнем лечението за астма-имаше поставени диагнози"бронхиолит"-поне пет-шест пъти,и един път едностранна пневмония-това от личната лекарка,и винаги лечението беше-АБ 10 дни(сменяше ги всеки път)+инхалации с Вентолин.Ако няма подобрение до 5дни-тогава ни е казвала да се обадим,и при пневмонията имахме контролен преглед след 10дни.Тук (в Белгия)при бронхиолит -лечението е в домашни условия,по преценка на лекаря-и при пневмония.Вече колко е било пневмония е друг въпрос,защото на снимка не ни е пращала.Не че сме цъфнали и тук де-моята е с влажна кашлица цяла зима без прекъсване,задръстена от секрети....

# 87
  • София
  • Мнения: 1 079
Ох, момичета, всички имаме еднакви впечетление, независимо от мястото ooooh!
Гадните игрички с касата ги има и в частните болници ooooh!
При нас бронхиолитите бяха 5-6 бр/годишно, но защото го водих при близки лекари, никой не ми каза "астма" точно защото в тази ранна възраст е трудно да се определи и само се плашат родителите. Лечението ни обаче си беше като за астма Peace

# 88
  • Мнения: 1 351
ние спахме добре и спокойно без температура , обаче сутринта като се събудихме и като се започна една кашлица , ту- суха , ту - влажна . Ни чувах свирене и реших че сме се влошили . Приготвих багажа да болницата и тръгнахме. Лекарката ни каза че не е пневмония , не сме за болница просто си имаме пристъп , но ще трябва да спрем Пулмикорта защото сме гъбясали - уста , бузи , гърло .......и започваме и Фунгостатин. За сега сме в къщи но не съм разопаковала багажа.
За пронхиолитите на нас са ни казвали че се лекуват като пневмонийте - в болнична обстановка и със АБ венозен , затова си и мислих че са почти едно и също нещо.

# 89
  • София
  • Мнения: 964
На нас при след три диагнози бронхиолит и даване на урбазон,на четвъртия път ни поставиха бронхиална астма.Това беше,когато малкия беше на 2г. Д-Р Григорова /Детско здраве/ ни изписа Сингулар и го пиехме до миналата година /+ инхалации с вентолин при нужда/.От тогава не знам дали от него или от това,че вече е малко по-голям и го израстна ли,не е правил повече пристъпи,дано и не прави повече.Сега април-май мисля да отидем пак да му направим изследвания,включително и тези алергичните /които есетствено се плащат около 120лв./,да видим дали има нужда да продължаваме с нещо,но честно казано това,че вече няма спазми и задушаване от доста време е голямо постижение  Peace

Общи условия

Активация на акаунт