По-бърз растеж на косата (3)

  • 128 236
  • 759
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 408
Жана, мерси!

Подстрижката я направих преди ден. Професионални продукти за термо защита ползвам, сешоарът ми също е професионален.
За Макси Хеър научих от темата и ще го поръчам.

# 61
  • Мнения: X
Моля  Hug
Омега 7 също може да включиш и с търпение и грижи ще ни се похвалиш после със здрава и хубава грива  Hug

# 62
  • Мнения: 408
Ох, дано   bouquet

# 63
  • Мнения: 108
Днес ходих да ме подстригват с електрическа ножица. Надявам се да има ефект и да намали цъфтежа, понеже не мога да се спася от него. Сега усещам косата си доста по- мекичка в краищата. Освен че ми намали дължината, кичур по кичур увива и премахва стръчащите цъфтежи. Каза ми,че ефект се получава горе долу при второто подстригване, така че ще го оценя дали си заслужава след около 2 месеца. Но ми каза нещо, което ме учуди. Споделих и че след баня използвам крема на макадамия за подхранване а, в деня, в който не я мия използвам от маслата на икаров. А тя ми каза, че доста  масла не били подходящи за краищата на косата, не хидратирали ,а там било нужно точно това. Съгласна съм че трябва да хидратират, но ми препоръча да използвам кристали, а те мисля че са по-скоро силикони. Вие как мислите- кои масла могат да се ползват за краищата и какво мога да използвам за хидратацията им? ( Другото, което ме интересува е да е възможно най- натурален продукт, понеже залагам на органичните продукти и по-малкото химия.)
Извинявам се за дългия пост Simple Smile

# 64
  • Мнения: X
Аз за краищата ползвам понякога масло от макадамия или рициново масло,аргановото също е подходящо.Но по няколко капки само,защото утежняват доста.
За тези мога да се изкажа,но и на мен ще ми е интересно какво друго може да се ползва  Peace

# 65
  • Мнения: 799
В поста, където е описана маската с тривитаминола, по -надолу са изброени масла и специално за пшеничното масло пише че се слага предимно в краищата при много суха и нацъфтяла коса  Peace

# 66
  • Италия
  • Мнения: 32
Вчера попаднах на статия, в която хвалеха много кафето като ускорител на растежа на косата. Имаше примерна рецепта за маска - зехтин и утайка от кафе. Маже се на цялата коса от корена до върха и се стои 2 часа. После се отмива и дрън-дрън с шампоан и балсам и редовните процедури. Аз обаче както съм руса, пишеше, че трябва да избягвам този вид маска, понеже оцветява в шоколадово косата. Но утре мисля да пробвам въпреки всичко. След няколко измивания казват, че пак се възвръща русия цвят  ooooh! Има ли руси мами, готови да рискуват с мен?  Joy

# 67
  • София
  • Мнения: 4 714
С удоволствие, ама пия нес кафе  Joy. С него става ли?  Simple Smile

# 68
  • Италия
  • Мнения: 32
С удоволствие, ама пия нес кафе  Joy. С него става ли?  Simple Smile

Става!  Party

# 69
  • София
  • Мнения: 36 172
С удоволствие, ама пия нес кафе  Joy. С него става ли?  Simple Smile
Става  Peace - аз съм слагала нес-кафе.
Кофеинът стимулира растежа  - няма значение какво е кафето

# 70
  • София
  • Мнения: 4 714
A да го разтворя ли ; в каква концентрация?
Руса съм. Joy

# 71
  • Мнения: 55
Моята коса е къдрава и суха, както каза едно момиче по-нагоре= имам чувството, че стига определена дължина и повече не Simple Smile))

Побелях вече, а така и не стигнах мечтаната дължина  Crazy

Но си признавам, че наистина не знам как да се грижа за косата си, за тялото и изобщо за нищо...

ПОлзвала съм хининова вода и бадемово масло като стимулатори за растежа, но без резултат.

Сега мисля да прежаля някой лев и да опитам аргановото масло... Но наистина има доста избор на марки, и не съм сигурна кое е качествено.  В козметичния магазин ми дадоха брошурка на nashi argan.
Някой ползвал ли го е ?



Вчера попаднах на статия, в която хвалеха много кафето като ускорител на растежа на косата. Имаше примерна рецепта за маска - зехтин и утайка от кафе.

Преди да родя децата, т.е по времето когато имах свободно време си правех пилинг на тялото със зехтин и мляно кафе. НА око забърквах малко смляно кафе с малко зехтин, да се получи смес годна за намазване на тялото. НАнася се на мокра кожа и като преседи малко се разтрива леко , за да се получи пилинг ефекта и отмива, не съм ползвала след това душ-гел и т.н. Прави кожата невероятно гладка и с мек аромат на кафе.  
Да си призная сега ми се свиди да харча скъпоценния зехтин  за маски...

# 72
  • София
  • Мнения: 4 714
Момичета,  ползва ли ли сте Регаин?
Пише, че е п/в оплешевяване, ама дерматолог ми го препоръча за повече коса. Малко е скъпичък, 60 мл е около 70 лв, та се питах, струва ли си?
Аз нямам голям проблем с разтежа на косата, въпреки че моята е къдрава и това намалява дължината, преси хич не използвам, много ми я изсушават.

# 73
  • Италия
  • Мнения: 32
Това с кафето няма лошо, но ме притеснява как ще се отрази на бебчетата ми. В крайна сметка доктора ми каза, че едно кафе сутрин няма да ми попречи, но да се мажа и по косата вече май ще ми дойде прекалено  #Crazy

# 74
  • На небето
  • Мнения: 5 530
.: Borislavka :. тази комбинация, четох, че се прави против целулит. По време на баня се масажира хубаво тялото с утайка от каже и зехтин до зачервяване и после се отмива. Аз си направих една голяма кофичка и си мацам цялото цяло и лице, ползвам го като пилинг. Не знаех, че става и за коса. То трудно ще се измие косата сигурно.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт