Избор на сушилня - 5

  • 463 319
  • 3 120
  •   1
Отговори
# 870
  • Пловдив
  • Мнения: 23 963
Китът е вариант когато пералнята и сушилнята са от една марка (или съвместими марки). Моите изобщо не си подхождат и китът не е опция.

# 871
  • Мнения: 2 208
ние имаме намерение да са от една марка Peace, но китът универсален ли е или за всяка марка е различен newsm78

# 872
  • Мнения: 1 434
Този  кит  ни го предложиха от Миле и  гарантират за тяхната пералня и  сушилня .

# 873
  • София
  • Мнения: 23 223
ние наскоро купихме пералня и сушилня електролукс. свързахме ги с кит.
според консултантите в магазина не е универсален, според мен би могъл да се ползва за различни видове, само трябва да се измери.
ако имате вече сушилнята с този кит всяка 60 сантиметрова пералня върши работа. за нея се закрепя с два болта. но е важно как са разположени крачетата на сушилнята, защото влизат в едни дупки. кита е аег.
ето такъв:
http://www.technopolis.bg/b2c/details/687417/P11100901/SVARZVASH … IT-AEG-SKP11/STA9
на височина е може би между 5-10 см, не съм го мерила и сега не е при мен.
пералнята и сушилнята са си стандартни и еднакви на височина.
а може и шкафа да си го проектирате малко по-висок, за всеки случай.

# 874
  • Мнения: 3 576
Аз само да си кажа, че при нас не използваме никакви китове или плоскости, директно сме сложили сушилнята върху пералнята и няма никакви грижи вече толкова години.  Peace
Досега не се е размърдала сушиляната от вибрации на пералнята, а много често работят и двете едновременно.

# 875
  • Мнения: 349
Когато купувах сушилнята и свързващия кит ми обясниха, че се взема в предвид модела на сушилнята. Няма значение за каква пералня е, а важното е да си съвпадат отворите на кита със сушилнята. Разбира се става въпрос за еднакво дълбоки и широки уреди все пак. Аз съм с уреди на AEG  и с кит на същата марка. Гледах, че имаше отвори за два вида ширина на сушилни върху кита.

# 876
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Здравейте!
Спряла съм се на този модел на Gorenje, http://www.technohit.bg/products/2014/01/14/sushilnya-kondenzato … g-gorenje-d7560a/, някой има ли този модел и въобще може ли мнения за Gorenje като марка за сушилни?
Благодаря!  bouquet
Аз имам точно този модел сушилня и нямам забележки към машинката засега/ от 1 месец я ползвам/ Изсушава ми дрехите много добре,лесно се почиства,не е шумна,икономична е и направо се родих.  Heart Eyes

Ренито, интересувала ли си се дали този модел има приставка за вълна и обувки? Нищо не откривам в нета, а самата сушилня си има програма за вълна, поне да не ги върти с тази приставка.

# 877
  • Мнения: 189
Колкото и консултатнти да ви убеждават, че са само по марки има и универсални:
http://www.tehnomix.bg/wpro-sks-100

Имаме такъв крачетата няма значение какви са стъпват на неплъзгащи се уплътнения а и с колата като се затегне - нямат мърдане.

# 878
  • София
  • Мнения: 2 296
На мен ми се стори ужасно варварско да си пробивам пералнята, за да завинтя върху нея кит и да сложа отгоре сушилнята. Затова купихме подходящи крепежни елементи за стената, на тях монтирахме плот, върху който поставихме сушилнята. Пак са един над друг уредите, но не са един върху друг.

# 879
  • Пловдив
  • Мнения: 23 963
Не се пробива пералнята, сваля се горния капак.

# 880
  • Мнения: 189
Не се пробива пералнята, сваля се горния капак.

Нищо нито се сваля нито се пробива Simple Smile
Просто слагате пристаката която има гумени уплътнения отдолу и "залепва" за пералнята, слагате гумените уплътнения отгоре - сушилнята стъпва на тях и няма как да се подхлъзне, а с кита по горе който съм показал си върви и "колан" който минава под пералнята, през кита за съединение, над сушилнята пак през кита и се захваша и затяга така че двата уреда са "вързани" един за друг и нямат мърдане.

# 881
  • София
  • Мнения: 23 223
нищо не сме пробивали и капака не сме сваляли.
завиват се болтове отзад, някак си самата стойка се завива за себе си.
като я махна няма да личи че е имало нещо.

този универсалния кит го имаше в английския амазон, цената беше към 25 техни пари, доста по-евтино оттук.

# 882
  • Мнения: 189
нищо не сме пробивали и капака не сме сваляли.
завиват се болтове отзад, някак си самата стойка се завива за себе си.
като я махна няма да личи че е имало нещо.

този универсалния кит го имаше в английския амазон, цената беше към 25 техни пари, доста по-евтино оттук.

Аз доста ги преглеждах амазоните и другите сайтове и само в немския е към 80-90 лв но като се сложи доставка и разправии не си струва за 20 лв разлика Simple Smile
За справка да не се счита за реклама: в техномаркет и в сервиза на уърлпро са по 119 лв

Последна редакция: вт, 13 яну 2015, 13:38 от pastir

# 883
  • София
  • Мнения: 23 223
към 70лв излизаше с превозвач, за мен разликата си струва  Rolling Eyes

# 884
  • София
  • Мнения: 2 296
Когато купувах пералнята, попитах за свързващ кит и съответно как се монтира, обясниха ми, че се завинтва върху машината, затова се отказах и повече не съм се интересувала. (не съм искала да подведа никого с това твърдение) Тъй или иначе не ме допада идеята единият уред да стои с цялото си тегло върху другия. За себе си намерих много по-добро решение, което ми струва 30-40 лв. общо (ако не броя специфичните - безценни - умения на ММ  Laughing).

Общи условия

Активация на акаунт