ЮЛСКИ бебета - тема 16

  • 23 766
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 86
Момичета, благодаря ви за пожеланията. Много добре си изкарах, момчетата при майка ми, а аз пийвах вино и плющях салата, сръбски месища и торта Simple Smile

Пъпешите не искат попара, мръщт се, плюят, да видим какво ще стане - утре пак ще предложа.

Много са кисели вечер, рев, мрънкане - никнат зъби, но още ги няма. Лошо ги свикнах да ги взимам към 5 при мен в леглото, за да си доспим до 8.

Ники падна от леглото, не съм го чула - той си е "слязъл" сам. влизам в стаята и го гледам на пода по корем и ми се хили (уж бях барикадирала с одеала и възглавници), а Стефи "тръгнал" и той към края на леглото.

Мъхче 8 месеца кърмене на близнаци, значи си кърмила 16 месеца Simple Smile Аз цедя само 1 път вече - вечер и събирам 230-240мл мляко - слагам го в обедното пюре и през ден пият кърма за закуска. Ще оставя млякото само да намалее, ако до 2-3 седмици не спре ще намаля времето на изцеждане, че и на мен ми стига толкова.

# 31
# 32
  • Мнения: 8
Терп   bouquet
Глупи, благодаря ти - ще ти пиша тези дни на лични Hug
Близначе, всеки прави грешки понякога... Hug
Лили, бързо оздравяване в къщи Hug

Флайче, ами и на мен чесно казано не ми се занимава с правене на каша( домашните пюрета всеки ден са ми достатъчни) ама за съжаление тук няма бебешка каша от елда. Несле са монополисти, а Хип едва са успели да си вкарат овесената каша.Захранването тук става от 4 месец с каша от овес и пшеница и..после защо имало толкова алергични към глутена хора...Добре че поне в диетичните магазини намирам кашите на Холе, но елдата е единственото което нямат в асортимента

Имам един въпрос към момичетата, които все още кърмят- по колко вода давате и пият ли я бебенцата?
Аз не слагам кърма в пюрето и кашата- правя ги с вода и за това в останалото време гледам да кърмя..

# 33
  • Мнения: 748
Добро утро и успешен ден   bouquet

# 34
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен  Simple Smile Днес май ще пропуснем разходката с близначе та да попиша и аз малко .

# 35
  • София
  • Мнения: 377
"Ама аз съм яздила кон ! Това е по-страшно от самолета !"

 Joy Joy Joy Ех, тази Калина бе!  Joy Опасна работа си е коня! Joy

Терп, благодаря!  bouquet

Близначе благодаря ти за поздрава. Не я бях чувала тази песен, от доста години.
Да ти го върна с нещо още по-вълнуващо.
Да се появи Бемол , Сандалка също я няма,и те са поздравени, както и всички които имат спомени от "онова" време.

http://vbox7.com/play:b139f7db

# 36
  • Мнения: 4 708
Форест аз давам на 2*125 мл на ден, и си ги пие, но е чай за храносмилане на Хип, преди това не искаше чиста вода, а с чая нещата станаха уау  Shocked
Дами, много внимавайте с темпераментните дечица, тази сутрин, моето счупи една дрънкалка и то за 3-4мин докато се обърна дрънкалката счупена, нашто си играе с частите, добре че не съм я оставила за по-дълго  ooooh! вътре са едни ситни пластмасови частици, та като се сетя, ако беше решила да опитва да ги яде и  Sick
Каменно цвете ами напиши и ти нещо, няма само от близначето да слушаме за теб  Wink

# 37
  • Мнения: 0
Излязоха ни резултатите от кръвната картина и малко ме притесниха хемоглобина ни е 104 а хематокрит-а ни е 30.1 % .  Близначе за бузите на Боянчо мога да ти предложа от нашето алое с прополис помага .  

# 38
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Добро утро
Терп   bouquet мерси ПАК за новата тема
Близначе как е Боци днес.
Да снимаш реакцията на изненаданата Калина на летището и да показваш после. Въпреки, че едва ли ще е по опасно от яздене на кон  hahaha. Вие кога всъщност летите, в колко часа?
Форест Христо не пиеше никаква вода до около 2 седмици и сега като я пропи пие страшно много
Мисти добре, че си видяла навреме дрънкалката. Наистина е много опасно. Вече и за минутка немогат май само да остават, ако не спят.

# 39
# 40
  • Мнения: 11 747
Тук съм, пея си за Асамблея Знаме на мира, колко архаично  Laughing

Близначе, чак искам да я видя Калина като отидете на летището... Тя първо може да помисли, че ще ѝ показваш самолет на живо, да види  Grinning

# 41
# 42
  • Мнения: 147
  bouquet Добро утро и от мен . С. днес си играе вече 10 мин самичка  Simple Smile , много много ми харесва . Имам време да се запиша в новата тема.Хубав ден .

# 43
  • Мнения: 2 237
Весееее  newsm45 Вчера тъкмо за това от клипчето разказвах на Калина и направо се разплаках. И то не за друго, а защото видях тъпото и изражение, последвано от въпроса: " Аууу, ама как така без таблети бе? Не мога да повярвам !".  И за асамблеята и разказах, не мисля че изобщо разбра за какво иде реч.... Прекрасно беше нашето детство и ми е много мъка, че децата ми няма да го преживеят.

Мими, най-после да те видя тук  Hug Видя ли ти вчера как си изстудих детето аз  ooooh! Днес му е по-добре муцунката, но аз го мазах с кремче Бочко за студено време (след дъжд качулка ама....) Сега му дадох пасирано авокадо и банан, ама на по-едри парчета. И о, чудо, Боци започна да дъвче парченцата, а не да му се гади  Laughing
За изследванията не се тревожи, според мен пък не е чак толкова нисък хемоглобина. А и виж той как си яде всичко.

Мисти, Боци така счупи една дрънкалка, а тя вътре пълна с малки оловни топчета  Shocked

Полета е на 07.03. , мисля към  7 сутринта. Тя нищо не знае, смятам вечерта преди лягане да я засиля да си приготви спешно багаж. За къде, няма да и казвам.
Ех значи, ядосват те, вдигат ти нервите, отговарят и много им знаят устенцата...Ама деца. За тях - всичко. Аз ако имаше как и на ракета щях да я кача.
Точно си мислех оня ден как не искам нищо за себе си. Ако ще и скъсана като циганка да ходя, искам да има за децата ми предимно. Леле, кога станах такава?

Ох, Боцимир е в проходилката и обикаля цялата къща. Вече се научи и напред. А оня ден го заварих да дърпа кабела за интернета  ooooh!

Тези дни сестрата на ММ влиза в 5-и месец и след 20 дни е на ехограф да видят пола. Нямам търпение  Simple Smile

Пине, чакам те във Варна, искам те с пионерска връзка и да пееш "Здравей Софийска асамблея"  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 318
Здравейте сладурки  Hug
Благодаря ви за съричастността за киселата и плачлива Василена . Нощес беше една идея по-добре, но пък Дари кашля много и пак не съм спала като човек .
Днес беба става на осем месеца, как само лети времето .. чак се плаша ...

Относно къщата на баба ми  - и за това ви благодаря !  Но сме преживели и по-неприятен удар - обраха нашата къща, докато бяхме на море . Най -големия шок за майка ми беше липсата на два огромни гоблена, шити с години. Плакала е за тях като малко дете и е нормално . Отделно липсваха много други неща - като си видиш нещата по пода, потъпкани се чувстваш омерзен и потъпкан . Нямам думи ...

За нашето детство - няма такова просто. По цял ден и цяла вечер навън , филията с лютеница и сирене и айде - игри, игри, игри ... Пък аз бях страхотна късметлийка, понеже прекарах седем дълги, прекрасни лета на морето . Баба ми ( същата с обира) работеше в една шивашка кооперация, имаха бунгала на Лозенец ( днешния скъпарски курорт ) От две годишна съм там всяко лято, а като станах на 10, баба ми я назначиха за управител на бунгалата . Отиваше май месец и се връщаше октомври .  Познайте кой беше с нея по цяло лято  Laughing Бунгалата гледаха към морето - пресичахме една улица и по стълбите надолу- право на плажа .... Жестоко, жестоко просто. Това е мястото, където знам всяко кътче в скалите, всеки камък на плажа и в морето, всяка улица, къща, поляна носят спомени . До ден днешен сънувам това място , там бях наистина себе си и с пълна душа . Вече не е така - селото е коренно различно и някак ми е мъчно за изминалите години, но това е живота, нещата се развиват и вървят напред . Мога още много да говоря, но не ми се ще да досаждам .

Изпитвам потребност да говоря за небебешки неща ... знам,че ежедневието ми е само бебе, кака,пране, готвене .. но .. С една приятелка си бяхме поставили за цел като излизаме на разходка да не говорим за децата . Е , трудно беше, но понякога успявахме и беше много приятно .

Извинявайте за дългия пост, желая ви хубав и слънчев ден  Hug

Общи условия

Активация на акаунт