ИСТАНБУЛ и лалетата [тема 29]

  • 56 683
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 627
Значи да си подготвя един шал поне да се позакрия когато влизам по такива места  Sunglasses

Hellen Благодаря ! И аз си ги харесвам много котаците Heart Eyes Надявам се в Истанбул да видя и много котараци , чула съм че има много  Crazy

# 706
  • Мнения: 4 571
Ще видиш със сигурност! А ти кога ще пътуваш натам?

# 707
  • София
  • Мнения: 627
Ще видиш със сигурност! А ти кога ще пътуваш натам?

В петък заминавам първо за Бурса и после от там ще прескоча за 1 ден до Истанбул  Sunglasses

После съм обещала снимков отчет Simple Smile

# 708
  • София
  • Мнения: 13 141
Hellen Благодаря ! И аз си ги харесвам много котаците Heart Eyes Надявам се в Истанбул да видя и много котараци , чула съм че има много  Crazy

Има, има! Справка - подписа ми.  Wink И винаги гледам да имам някое лакомство в чантата си, защото са много дружелюбни и гледам да ги възнаградя за търпението им.  Laughing Нали ми позират, а на фотомоделите се плаща.  Wink

Да, непременно си вземи шал за главата, а ако си там лятно време и си с голи рамене или колене, още 1-2, за да покриеш и тях. А ако забравиш, навсякъде има за обща употреба, но не ти ги препоръчвам. Малко са местата, където са изпрани.

Има тема "На пазар в Одрин". Мисля, че там са по-информирани за работещи аптеки в неделя. Освен това пазаруването им често се състои от 7-8 пакета прах за пране, още толкова памперси и други стоки в подобни количества и нямат проблеми. Само цигарите и алкохола са в ограничени количества. А от собствен опит мога да кажа, че за лимонада и кисело мляко също не правят проблем.  Mr. Green

# 709
  • Мнения: 72
Редемче, много си сладка! Много се смях  Joy  Всички ваши съвети,информация, мнения са записани в телефона, пък като се върна ще разказвам.
Като сте започнали темата с тютюна, да ви попитам вътре в заведенията не се пуши, нали?

# 710
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453

https://www.bg-mamma.com/index.php?topic=769284.msg27796655#msg27796655
 От Геджеманската тема специално за Вас! Hug

# 711
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
.....
Габивелкова,ти записа ли номера на автобуса,да не объркаш с 303В,че право в затвора на Силиври ще ви откара! Peace Wink

 hahaha хо-хо-хо  Mr. Green

Наистина проблеми правят за акцизните стоки и нерегламентирани такива на прахова основа, но с друго приложение  Crazy
Нашият митничар бая се посмял на багажа ни навръщане - 50 човека автобус, 100 пакета кори за баница, одрински по подразбиране  Mr. Green Щом е изкоментирал пред екскурзоводката ни какво ще ги правим ...  Mr. Green

# 712
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Габи, в заведенията не се пуши, да.

Туиги, то в нашите автобуси само контрабанда на баклава и кори могат да хванат... да не чуе рогатия.

Освен с пълномощните, не си правете експерименти и с цигарите... както и Андж е казала, цигарите там вече са по-скъпи от тук, дори на безмитния цената не си струва рисковете. Ако пък се спазват изискванията, трябва да търсите още 4 човека, с които да си разделите картона и да изхвърлите опаковките. За няколко лева икономия едва ли си заслужава хабенето.

# 713
  • Мнения: 289
Здравейте, влизам с един бърз въпрос. Някой, който е пътувал, може ли да ми обясни къде точно е спирката на безплатните шатъли на Метро на Таксим? По принцип идвам от Истиклял, обиколих площада, но не видях нито табела, нито някакво означение.

# 714
  • София
  • Мнения: 627
Благодаря ви за съветите , със сигурност ще си нося мой шал или пък ще си купя нов от там  Flutter


Таня подписа ти е...  Heart Eyes Heart Eyes

# 715
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Преди няколко дни питах за две дати и ви благодаря, че ни насочихте. Резервирах за 10.04. Надявам се, че е добре Simple Smile  Сега да попитам самостоятелно до Сапфир може ли да отидем и да се качим и колко лири е изкачнането и 4д киното? Предполагам ще сме в Лалели или Аксарай.

Дали някой знае за Сапфир?

# 716
  • Мнения: 4 571
Знаем, http://www.istanbulsapphire.com/index_seyir.html. А не ти се отговаря просто щото е обсъждано около 100 000 пъти вече.

# 717
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
 Wink  Crossing Arms Mr. GreenНяма пък,и аз искам на 10 април,ама хаа,то всички рипнахте на тая дата!
Иренка,ще имате късмета да стигнете НапраУ,без смяна до Сапфир с новото метро,разгледай
първа страница,всичко е написано. И ако имате Истанбулкарт ще ви излезе в двете посоки за
2 лева и 56 стотинки на човек,на като Бялк взех да смятам и аз! Mr. Green Mr. Green Crazy
Билета е 28 лири за Сеиртерасъ и киното.

# 718
  • Мнения: 2 847
А сега се посмейте и на мен Joy много искам спално бельо да си купя от Турция ,майка ми ми донесе преди години един комплект е няма такава материя!Разкошна е и на пипане и на спане... Laughing!Къде е най-добре от капълъ чарши или  newsm78?Някой купувал ли е?

# 719
  • Варна
  • Мнения: 4 221
     Сигурно има хиляди видове спално бельо в Турция. Капалъ чарши не е място, от което да се пазарува изгодно, а за конкретната стока дори не знам дали продават. Но в района между него и Египетския пазар има голям търговски квартал, където се продава  И спално бельо. Т. нар. "улица с гащите" всъщност не е само улица и не е само с гащи. Но трябва да попаднеш на правилното място... има улица на шаловете, такава на пердетата, на хавлиените изделия... там някъде има и чаршафи. Което не значи, че ще попаднеш на толкова добър продукт като този, който имаш. А иначе просто се оглеждай за тематични магазини.

Общи условия

Активация на акаунт