За и против къпането на новородени

  • 18 200
  • 147
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 959
Бебешката кожа има нужда да не губи собствената си влага толкова бързо.
Това е и идеята на маслата. Те задържат естествената влага по-дълго в кожата.

# 61
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Бебешката кожа има нужда да не губи собствената си влага толкова бързо.
Това е и идеята на маслата. Те задържат естествената влага по-дълго в кожата.

Точно.
Грижата за кожата с мазане се стреми да осигури оптимален водно-липиден/маслен/ баланс.
Кремовете са емулсии на вода и масло. Мазането само с масло е по-щадящо.
Освен другото разликата между масло и емулсия е и добавянето на консерванти - има ли вода, има бързо разваляне и нужда ит тях.

# 62
  • Мнения: 46 539
А за хора, които не разбират много, може ли с 2 думи - зехтинът може ли да задоволи тези нужди?  Blush

# 63
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
да, тъй като е масло.

# 64
  • Мнения: 46 539
Благодаря!   bouquet
Записвам си цитата  Simple Smile

# 65
  • Мнения: 244
Бебешката кожа има нужда да не губи собствената си влага толкова бързо.
Това е и идеята на маслата. Те задържат естествената влага по-дълго в кожата.


Т.е. затваря влагата вътре в кожата, а това не означава ли, че запушва порите, за да не пропуснат влагата извън нея?

# 66
  • София
  • Мнения: 44 154
означава.

# 67
# 68
  • Мнения: 1 959
Много елементарно си представяш нещата.

# 69
  • Мнения: 244
Не се и опитвам да си представям нещата, защото нямам опит с къпане и мазане и поради тази причина ви питам. предстой ми да имам бебче и искам да избера най-добрият вариaнт за отглеждането му. Тежи ли ви да обясните -едва ли! Съдейки по звездичките под псевдонимите, сте жени с опит и сте тук да посъветвате, ако знаете! Simple Smile
 В крайна сметка по темата- стигам до извода, че зехтина не е най-удачният вариант. Wink  Благодаря за помощта!  Hug

# 70
  • Мнения: 1 959
Зехтинът е в пъти по-добър вариант от разните кремчета наблъскани с каква ли не химия.
Не знам защо реши, че не е подходящ. Защото запушвал порите ли? Кремовете и лосионите също.
Само чистата вода не запушва порите.


# 71
  • Мнения: 244
Като се появи малкият човек ще преценим в движение. Като се замисля, мен едно време като са ме мазали със свинска мас, къпали са ме всеки ден и са ме захранили с кисело мляко от вторият ден, да чукна на дърво, доста дебелокожа и корава съм израснала! Само здраве да е. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 1 959
Ах, недей, че и аз така съм гледана, ама колко проблеми си имам и с кожа и храна..
Успех ти желая и здраво бебе  Grinning

# 73
  • Мнения: 935
schandy,може би не трябва да слагаш знак за равенство между свинската мас и зехтина...и тогава ще го приемеш по-лесно,като вариант...иначе съм сигурна,че би намерила и много добро олио или добър крем в магазина..не споря,но мисълта ми е ,че зехтина не е чак толкова неподходящ,колкото си представяш ... Преди да родя бях купила някакво мега хипер якото бебешко олио,натурално,органик,морганик и т.н....от личен опит ти казвам,че зехтина му се отразяваше много по-добре на кожата,от колкото въпросното олио...Разбира се след като навърши месец-два вече си го ползвахме и него,но в началото след раждането му се обели цялата кожа,навсякъде и имаше голяма нужда от нещо добре омазняващо...
Между другото и аз да споделя опит,като сме тръгнали...никога не съм била мазана със свинска мас и съм била само на кърма до 6-ти месец...нямам никакви проблеми с храната и кожата ...всичко ми е на 6 ... Simple Smile

# 74
  • Мнения: 334
Мен акушерката ме посъветва докато не падне пъпчето, главата и дупето да се мият на мивката всеки ден, главата с малко бебешки шампоан, а дупето - с чиста водица. След като падне пъпчето, във водата се капват няколко капки бебешки душ-гел и това е. Всеки ден никога не съм къпала, но дупето след всяко акане на чешмата задължително, а то, поне в началото, е по няколко пъти на ден, та още сме така.
Зехтин и свинска мас не бих ползвала! Има достатъчно био козметики за бебета.

Общи условия

Активация на акаунт