Частни детски градини - София (8)

  • 107 401
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 329
В Младост 3, че живея на една спирка от там  Simple Smile
Утре вероятно ще отида на място да видя забавачката.
Твоето детенце на колко е?

# 46
  • София
  • Мнения: 142
abs, всички се намират във вътрешни улички, но са доста близо (не повече от няколко минути ходене) до маршрута на 72.  Ние сме от квартала и не ползваме градски транспорт, не знам доколко ще ми е точна информацията Rolling Eyes

# 47
  • София, България
  • Мнения: 89
В Младост 3, че живея на една спирка от там  Simple Smile
Утре вероятно ще отида на място да видя забавачката.
Твоето детенце на колко е?

  На 3 годинки е дъщеря ми. Ние сме в Младост 4 и ми е на 3 спирки Оксиния. Затова много се чудя дали там или в детска градина до обяд. Ще посетим Вълшебен свят и Еко Дара и ще решим.

# 48
  • Мнения: 329
В Младост 3, че живея на една спирка от там  Simple Smile
Утре вероятно ще отида на място да видя забавачката.
Твоето детенце на колко е?

  На 3 годинки е дъщеря ми. Ние сме в Младост 4 и ми е на 3 спирки Оксиния. Затова много се чудя дали там или в детска градина до обяд. Ще посетим Вълшебен свят и Еко Дара и ще решим.

Последните две в Младост 4 ли са?

# 49
  • София
  • Мнения: 10 825
"Вълшебен свят" е в Панчарево, "Еко Дара" - в Бистрица

# 50
  • София, България
  • Мнения: 89
 Да, не са в Младост, но са ми най-близко, тъй като сме до околовръстното и предпочитам пътуване до тях като най-бързо и удобно.

# 51
  • Мнения: 22
Здравейте,
спрели сме са на 2 детски градини, защото са ни най-близко и базата им е добра и двете са големи, а почти не намирам мнения за тях. Изчела съм всичко във форума.
А те са Слънчево Зайче на "Българско школо" и "Little Steps" в к-к Азбуки в Мусагеница.

И двете сме ги посещавали на място, но още се чудим коя да изберем.
Прочетох и отрицателните мнения за Слънчево зайче, но те са от 2 ма човека.
А за Little Steps в Мусагеница нищо не намерих, само 2-3 положителни мнения за Little Steps в Симеоново.
Моля, някой който посещава някоя от градините, да каже как е? Интересува ме предимно:
1. Как се отнасят към децата? Ходят ли децата с желание?
2. Какъв е контролът за пускането на болни деца? Пускат ли деца, на които трябва да се дават лекарства през деня?
3. Доволни ли сте нивото на преподаване на  английски език?
4.  Доволни ли сте от спорта?
Много Ви благодаря

Последна редакция: чт, 06 мар 2014, 20:09 от mo72

# 52
  • София
  • Мнения: 12 374
Извинявам се, изтрих си поста. Детският център, който предложих да добавим към списъка е всъщност в Пловдив, все още нямат филиал в София  Peace
Жалко.

Последна редакция: пт, 07 мар 2014, 12:49 от Tаис

# 53
  • Мнения: 914
На мен ми излиза адрес в Пловдив?

# 54
  • София
  • Мнения: 12 374
Инкс, изтрещяла съм  Peace
Ей сега си поправих поста. Не съм обърнала внимание, че са в Пловдив  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 914
 Grinning
Между другото - нали знаеш, че живот и здраве след няколко месеца английският в "Кристофър Робин" ще е всеки ден (учителката по английски ще постъпи като учителка) - така че не знам дали ще ви е необходим допълнителен.

# 56
  • Мнения: 46
Здравейте,
спрели сме са на 2 детски градини, защото са ни най-близко и базата им е добра и двете са големи, а почти не намирам мнения за тях. Изчела съм всичко във форума.
А те са Слънчево Зайче на "Българско школо" и "Little Steps" в к-к Азбуки в Мусагеница.

И двете сме ги посещавали на място, но още се чудим коя да изберем.
Прочетох и отрицателните мнения за Слънчево зайче, но те са от 2 ма човека.
А за Little Steps в Мусагеница нищо не намерих, само 2-3 положителни мнения за Little Steps в Симеоново.
Моля, някой който посещава някоя от градините, да каже как е? Интересува ме предимно:
1. Как се отнасят към децата? Ходят ли децата с желание?
2. Какъв е контролът за пускането на болни деца? Пускат ли деца, на които трябва да се дават лекарства през деня?
3. Доволни ли сте нивото на преподаване на  английски език?
4.  Доволни ли сте от спорта?
Много Ви благодаря

Здравейте,

Наскоро говорих с позната, чието дете е в Слънчево зайче от септември 2013. Сподели, че като цяло е доволна, няма някакви драми или сериозни забележки, но все пак нейното дете вече беше ходило в друга градина и беше с опит Simple Smile От скромен личен опит по въпросите, които ви вълнуват - изключително субективно е, децата са много различни, а отделно и всяко дете бързо се мени и си има своите фази и моменти. Доверете се на вашата интуиция и на детето си, което вие познавате най-добре. Контролът на достъпа на болни деца може да бъде доста условен фактор - всички деца боледуват доста в началото, докато имунната им система укрепне малко. Пригответе се, че ще боледува - какво е малко или много боледуване е лична преценка. За английския е също много субективно - в градината на дъщеря ми имат английски с добър преподавател от сертифицирана школа - първите 4 месеца тя не обели ни дума, ни тон от английска песничка и после сама изведнъж се отпусна и започна и се оказа, че положението е прилично за това конкретно ниво и време. Отделно, за да може родител да прецени "как е английския", самият той трябва да борави свободно с езика и могат да ви подведат без да искат иначе добронамерени съвети/ изказвания. Дано съм била поне малко полезна с този дълъг и подчертано субективен пост Simple Smile Доверете се на реакциите на вашето дете и успех!

# 57
  • София
  • Мнения: 12 374
инкс, не, не знаех за учителката  Peace Но така или иначе, лично според мен допълнителното занимаване с език никога не е излишно. Дребната вече от няколко седмици ходи, а досега почти нищо не съм чула от нея. Говоря за английския език, иначе песнички на български пее и я слушаме с голям кеф. Но ми е леко странно, че за близо месец не е научила дори една нова дума.

Има и друг момент - аз съм с английска филология, мъжът ми също. И двамата сме преподавали преди, и имаме опит. Вярно, моят опит е със студенти, но пък практиката си я карах с деца.
А ето, че и двамата не успяваме да налеем на детето нищичко в главата. Въпреки песните на английски, които и пеем от бебе, говореното по цял ден само на този език, книжките..резултатът е нулев. И колкото и смешно да е например за наши приятели и роднини, май ако искам детето ми най-накрая да го проговори този език, просто трябва освен в детската градина, да я запиша и на друго място. Да речем 1-2 седмично и да и преподават хора различни от мама и тате.
Щото излиза, че мама и тате тя не ги признава за учители  Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 914
Разбира се, че колкото повече-толкова повече. Но съм сигурна, че е научила, просто още и е рано да се отпусне да изпее/ каже нещо и пред вас. Дай ѝ малко време.  Simple Smile Аз съм доволна от наученото.
Мога да ти предложа нещо приятно и занимателно веднъж седмично, ако искаш. Ние често ходим - в неделя вечер е, от 17 и 30ч., на пл.Журналист. Ако това ти е удобно http://prikazkabezkrai.com/%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%BE%D0%B5%D0%BC … 0%B0-%D0%BE%D1%80

# 59
  • Мнения: 22
dika09 - много благодаря за отговора, рядко ми се случва някой да ми отговори, но аз все нахлувам из темите и почвам да питам и аз като разпитвам мои познати и те са доволни от Слънчево Зайче, но за другата градина не мога да намеря нито един познат с познат в нея  Laughing
В голяма чуденка сме за тези  градини и двете ни хареса, като условия са почти сходни, макар че си и мат и разбичия в бг школо не ги водят никъде, докато в Little Steps им организират посещения на ботаническа градина и др., даже и спорта - плуване и тенис е извън училището.
Системата на преподаване е различна също.
Ще се почудим още малко и ще изберем някое.

Общи условия

Активация на акаунт