Каква специалност да избера

  • 42 801
  • 213
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 71
Това е интересна професия според мен стига да ти се отдава и да е това, което те интересува, но не съм сигурна доколко има реализация в България. Дали не се уреждаш в тази сфера, както на повечето места с връзки..

# 196
  • Мнения: 147
Може ли да ми предложие специалност с Биология за след 12ти клас.
Има ли специалности свързани с козметиката?
Благодаря предварително!

# 197
  • Мнения: 4 915
В СУ има доста специалности в Биологическия факултет.
Свързано с козметика - в Химически факултет Козметика и битова химия

Медицинска коцметика в Медицински колеж: http://mk.mu-sofia.bg/node/67

Медицинска коцметика в Пловдив: https://mu-plovdiv.bg/fakulteti/meditsinski-kolezh/spetsianlnost … sinska-kozmetika/

Зависи какво точно те влече.

# 198
  • София
  • Мнения: 9 303
В медицинските колежи погледнете специалността - медицинска козметика, може да ви удовлетвори.

Иначе с биология можете да кандидатствате: ; Оптометрия; Екохимия; Биология; Молекулярна биология; Екология и опазване на околната среда; Биотехнологии; Биология и химия; География и биология; Биомениджмънт и устойчиво развитие; Биология и английски език; Агробиотехнологии; Учител по природни науки в основна степен на образованието;Медицинска сестра; Медицинска рехабилитация и ерготерапия.

# 199
  • Мнения: 147
Някой има ли мнение по въпроса за специалноста ,,Медицинска козметика".
Едни казват че има перспектива, други казват че няма.Дали е загуба на време или не е.Толкова много се обърка че не знам какво ще правя.
Медицинските лаборанти пък не били добре платени, нямало работа за тях.
Добре платени специалности били кинецитерапията и медицинска рехабилиация и ерготерапие.Но Кинезитерапията си е физеотерапия, да помагаш на хората, но не мога да си представя цял ден да прекарвам времето си с хора които се мъчат.Толкова много ми е жал за тях, животът е бил толкова несправедлив към тях всички ги отхвърлят (както може би и аз като не желая да съм заобиколена с тях), но не винаги ще мога да има помогна и това ще ме разбива всеки път когато не съм успяла да им помогна
Не мога да разбере има ли специалности които да са перспективни освен медицина, фармация и стоматология.
Или всички гледаме черногледо или наистина нещата са така и това е самата реалнот.
Благодаря на хората които ми отговориха и поне се опиват да ми помогнат.Оценявам го!
Весели празници!

# 200
  • Мнения: 3
Цитат
Добре платени специалности били кинезитерапията и медицинска рехабилитация и ерготерапия.
И аз съм на това мнение. За кинезитерапия има в НСА и после като завършиш може да бъдеш терапевт на спортисти.  Помощник-фармацевт също не е лоша опция. Можеш да провериш нещо и за обществено здраве. Като цяло и аз мисля, че "Медицинска козметика" не е много добър вариант

# 201
  • Мнения: 147
А медицинска рехабилитация и ерготерапия има ли перспектива?

# 202
  • Мнения: 21
А медицинска рехабилитация и ерготерапия има ли перспектива?


Ще ти дам мое мнение за специалностите от медицинските колежи, с които се кандидатства с изпит по биология. Едни от най-желаните там са помощник-фармацевт (която е доста добре заплатена, с шанс за развитие) и медицински лаборант (която не е толкова добре платена в болниците, но в частните лаборатории си взимат хубави пари, но не знам как стоят нещата там). Рехабилитацията е специалност, която може да е и добре, и зле платена. Познавам хора, които получават хубави, но и лоши заплати, и това се дължи в зависимост от града и мястото на което работиш. Рентгенов лаборант е също интересна специалност, но за съжаление доста ниско платена. Медицинския козметик, лично аз не виждам почти никаква реализация с нея. Blush

# 203
  • Мнения: 25 641
Медицинския козметик, лично аз не виждам почти никаква реализация с нея. Blush

Защо? В козметичните центрове не работят ли предимно такива специалисти?
Аз поне, ако ще се оставя в ръцете на някого, бих предпочела да е завършил/а медицинска козметика, вместо едномесечен курс за квартална козметичка.

# 204
  • Мнения: 147
Медицинския козметик, лично аз не виждам почти никаква реализация с нея. Blush

Защо? В козметичните центрове не работят ли предимно такива специалисти?
Аз поне, ако ще се оставя в ръцете на някого, бих предпочела да е завършил/а медицинска козметика, вместо едномесечен курс за квартална козметичка.


Точно заради тези въпросни курсове няма перспектива в тази специалност, която се учи цели 3 години, а не 1 месец.

# 205
  • Мнения: 21
Медицинския козметик, лично аз не виждам почти никаква реализация с нея. Blush

Защо? В козметичните центрове не работят ли предимно такива специалисти?
Аз поне, ако ще се оставя в ръцете на някого, бих предпочела да е завършил/а медицинска козметика, вместо едномесечен курс за квартална козметичка.


Точно заради тези въпросни курсове няма перспектива в тази специалност, която се учи цели 3 години, а не 1 месец.

Разбирам ви, но в повечето центрове работят хора, които са завършили някакъв си тримесичен курс. Същото е и при фризьорите, няма смисъл да учиш в гимназиално училище за фризьорка, като можеш да си изкараш курс, също и с маникюристките. Затова аз лично не виждам реализация с тази специалност, освен в някоя дрогерия/козметичен магазин, където повече (според мен), ще наемат човек със специалността помощник-фармацевт.

# 206
  • Мнения: 147
След професионален бакалавър може ли да се учи магистър?

# 207
  • Мнения: 21
След професионален бакалавър може ли да се учи магистър?

За медицинската козметика - не.

За помощник-фармацевта - да, Фармацевтичен мениджмънт.

# 208
  • Мнения: 147
След професионален бакалавър може ли да се учи магистър?

За медицинската козметика - не.

За помощник-фармацевта - да, Фармацевтичен мениджмънт.

Благодаря!

# 209
  • Мнения: 927
Мисля че имаш право да запишеш магистратура във филиал Враца специалност  Здравословно и диетично хранене.

Общи условия

Активация на акаунт