Малки сърчица туптят, през ОКТОМВРИ ще се народят! - TEMA 3

  • 22 714
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
nonameeee  и според мен потърси второ мнение,особено както казваш и ехографа е бил по стар.
mjfg ,и мен такива настроения ме гонят от около седмица. Изведнъж както всичко си е наред и ми става тъжно,мъчно за някой или нещо.

На мен до сега мъжа ми ми помагаше за чистенето ,но започна нова работа и сега е много по зает,уморен. Вчера реших сама да изчистя,защото обикновено събота или неделя ми е ден за основно чистене. Майка ми постоянно ми говори да не се пренатоварвам, да не вдигам изобщо нищо. Дори прането не ми дава да нося.Аз го изваждам на 2 пъти от пералнята,за да не е тежко. Последния път ме видя,че нося прането,докато говорехме на скайп и много ми се кара. Днес ме заболя леко корема сутринта и тя веднага ми каза,че не се пазя достатъчно. Аз не усещам някаква натовареност,гледам да не вдигам тежко,върша всичко по бавно,спокойно. Но може и да се натоварвам несъзнателно ,знам ли  newsm78  Вие нормално ли си вършите задълженията?  Майка ми много ме плаши понякога,знам че за хубаво ми говори. Казва ми едва ли не нищо да не вдигам-най много 2 кг,а аз само папката и тетрадката,с която ходя на курс всеки ден ми е около 2кг. Случва се като се прибирам да мина да купя нещо от магазина.

# 691
  • Мнения: 1 831
Добро утро мами ...
Фъстъче само за БХС е 75 лв.  и аз се отказах от него,че каквто съм паника.Пък каквото такова..
Аз сякаш нямам такова самочувствие да нося ткава тениска поне за сега.Малко ми е странно.
nonameeee и на мен в началото ми  бяха казали така.Не се притеснявай.Може да не е изчислил правилно АГ ти.Все пак става въпрос за милиметри. Wink
Аз си върша нормално задълженията.Но и майка и мъжът ми много ми помагат.А и такъв мързел ме е хванал  Embarassed че не си давам зор за абсолютно нищо.На мен само дамската ми чанта май тежи 2кг. hahaha Аз като я натоваря с какво ли не ...

# 692
  • Мнения: 310
Аз лично не се съобразявам с това, че съм бременна, природата си знае работата. Нося си легена с мокрото пране, чистя си и всичко което съм правила преди да забременея. Не се впрягай толкова много, нормално е майка ти да е по-притеснена, но продължавай да си живееш както си живяла до сега. Помисли си за тези майки, които имат бебета на 1-2 години и са бременни с второ, как си мислиш те дали не носят бебетата си докато са бременни! А те са по 15 кг. Така, че споко, мисли позитивно и си живей живота. Разбира се никога не трябва да забравяш, че си бременна и да се пазиш. Наслаждавай се на бременноста си!

# 693
  • София
  • Мнения: 1 735

Някои бременности са много трудни,а други са направо песен.Сега в болницата имаше жена за 2 седмици с две прокървявания и тя ли да си носи легена с мокрото пране!?Чела съм за случаи дето лежат по 9 месеца и се къпят седнали даже.Наистина всеки сам трябва да си преценява,но и да не се натоварва много.Аз преди да прокървя носех тежките торби от магазина,но усещах,че не ми е добре и даже леко припках след един тролей.Е,повече няма да го правя.Та пазете се момичета.

# 694
  • Мнения: 310
Явно съм останала недоразбрана, разбира се, че ако имаш проблемна бременност, каквато е на въпросната жена с прокървяваня и тнт трябва изключително да внимаваш, но ако се чустваш ок, не е необходимо да се вживяваш на болен човек. А мисля, че при Аn.... няма подобни проблеми и дано никога да ги няма и не само тя а всички мамчета!

# 695
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
Да разбира се,че при някакви по специални обстоятелства трябва повече внимание и пазене,особено при прокървяване. Аз,слава Богу нямам и не се чувствам зле,не ме боли нищо. Днес ме заболя корема сутринта малко,но полежах 1 час и ми размина. Като цяло гледам да се пазя,но и аз си мисля,че някои неща са прекалени. Знаете майките как са,иска много да внимавам,да се пазя. Тя е по притеснена и от мен. Благодаря ви за съветите, върша си за сега нормално работата и така ще продължа. Поне сега не работя,а уча.През седмицата нямам кой знае какви неща за вършене,почти нищо не правя,за да се изморявам.  Надявам се само всичко да е наред,още малко остана- 2 седмици до прегледа и след 5 дни кръвни изследвания.

# 696
  • Мнения: 6
Явно съм останала недоразбрана, разбира се, че ако имаш проблемна бременност, каквато е на въпросната жена с прокървяваня и тнт трябва изключително да внимаваш, но ако се чустваш ок, не е необходимо да се вживяваш на болен човек. А мисля, че при Аn.... няма подобни проблеми и дано никога да ги няма и не само тя а всички мамчета!
Аз те разбрах прекрасно, ако има проблеми и прокървявания повече на легло и никакво напъване и вдигане на тежко, това е ясно. И аз като теб всичко си върша сама и дори като се залежа, се чувствам много по-зле. И все пак не трябва да се прекалява защото прокървяването си има и първи път, а аз онзи ден без да се усетя вдигнах дъщеря ми да я въртя а тя е на почти 6г и тежи 18.5кг. Сетих се няколко секунди след това и я пуснах. #Crazy

# 697
  • Мнения: 37
Dursita права си, че не сме болни и не трябва да се филмираме толкова, но и на мен до преди 1 седмица ми нямаше нищо, а после 3-4 дена не трябваше изобщо да ставам. Сега вече мога да щъкам насам-натам но в никой случай не трябва да се натоварвам - това не е проблемна бременност. Никой не знае от какво се получават прокървяванията и никой не е застрахован от това. Просто трябва да се пазим за да нямаме проблеми - разбира се не да легнем и нищо да не правим, но да си вършим нещата малко по малко - както е писала Аn... например да си носим прането на два пъти

# 698
  • Мнения: 0
Скъпи мами, искам да ви се оплача от отвратителната система в Холандия. На запад само ако си тежко болен ще се грижат добре с теб иначе вниманието е нула. Cry
Вчера късно следобеда ми се появи кафяво течение, не е много, но го има... след като до вечера не изчезна, решихме да идем до спешното и да видим какво ще кажат, надявах се поне да ми предпишат някое хапче за задържане (я Утрогестан, я Дуфастон (май и той беше за това или за гадене...)). И сега най-големия куриоз - нямат гинеколог и ме пращат при същата докторка, която преди година пак ме преглеждаше понеже бях много зле с кръста... ама толкова зле, че неможех да влезна в кола, да годя до тоалетна и т.н. и тая същата тогава ми каза да лежа и да пия парацетамол и диклофенак! След седмица се прибрах, най-накрая ми направиха скенер, за да установят, че съм с дископатия, последваха инджекции, рехабилитация, и т.н.. Та си представете как изненадах като ме пратиха при тая същата с коренно различно оплакване!  #Cussing out

Пита ме боли ли и някакви други уточняващи въпроси и ме накара да легна на леглото и представете си - преслуша ми корема! Много ми е интересно какво толкова чу?!?! Да ме беше прегледала на ехограф поне .... ама не би! И най-стряскащото за мене е като почна да ме натиска по корема на местата на яйчниците и да ме пита дали боли?!?! Не съм специалист, но това не е ли опасно, така да ме натска? Определено болеше от дясно.. И накрая нищо - това е нормално, ако не е нормално то само ще се изчисти  #Crazy
Питах я за тея хапчета и тя - ами това не е практика в холандия, може да е така в България ама тук не! Да чакам.
Ходих днес до аптеката да си купя Утрогестан .... ама неможело без рецепта. Има вариант онлайн да го купя без рецепта, 34 евро е, но ще дойде от 1 до 3 работни дни, дали не е късно? А утре директно звъна на центъра, където ще ме следят. Голям празник имах няма що!
Сори за дългото оплакване, ама никой още незнае и само на вас мога да споделя. От личн опит ви казвам в България е много по-евтино, дори и на частно и винаги можеш да получиш помощ.

# 699
  • Мнения: 6
Тц Тц, много тъпо. Как е възможно, и ние тук се оплакваме а навън какво става. Cry
Дано като идеш при тези, които те следят да получиш необходимото внимание. Ще стискам палци!

# 700
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
Аничка, ужас! При мен е горе долу същото. При мен не се е стигало до спешни ситуации,но и аз понякога се изумявам на тукашната им система. На мен например първия преглед ми е след 2 седмици,когато ще съм в 12та седмица. Всъщност вече уж се състоя един преглед,но там беше само мерене на кг,кръвно и хемоглобин,нищо друго. Вече бях готова да попитам кога ще ме прегледат,не попитах,но по късно ми обясниха ,че нямали ехограф или ултразвук там,защото нищо нямало да чуели,видели  Shocked  така и не разбрах защо. Иначе това е не точно клиника,а нещо като кабинет,но по голям с повече стаи и сестри,където ходят бременни жени на консултации и малки бебета. За изследвания и следене на бебето ме пращат в една друга клиника.
Разбирам те,но май друго освен да лежиш и да си чакаш Утрогестана няма много какво да направиш. Или настоявай да те пратят при друг лекар или клиника,знам ли и аз. Тук една приятелка ми каза,че едва когато била много настоятелна и досадна вече я пратили на ехограф.

# 701
  • Мнения: 0
An.. , и тук май е така с кабинетите, защото като за прегледа с ехограф на 1ви Април ми казаха да ида да друг адрес, тогава ще съм (живот и здраве) в 10гс. Интересно ми е как в България чуват сърца в 6-7 седмица, тука в 10-12? Недай си боже да не се развива плода като хората и тея да го разберат чак в 10 седмица, като е можело и по-рано да стане. Нямат ли жал към нас, които над 2 месеца сме тръпнали, за да се разочароваме накрая. Един ранен видеозон може много неща да ти каже и много притеснения да ти спести, но тия на северозапад са студени хора, никаква емоция няма в тях.
Аз утре така или иначе ще им се обадя, но определено не очаквам някакво особено отношение.
Я кажете как приемате Утрогестана, някъде бях чела 3 пъти дневно?

# 702
  • Мнения: 1
Аз пия 2х2 утрогестан без да имам проблеми, но се налага заради предните два миседа, но не бих ти дала съвет как да го приемаш, трябва да се консултираш с лекар, но пък и с тази здравна системи при вас е много сложно. Успех и не си мисли лоши неща.

# 703
  • София
  • Мнения: 1 735
За проблемната бременност явно и аз не съм го написала ясно.Исках да кажа,че трябва да сме по-внимателни ,защото нищо не се знае и аз не мислех,че така може да ми се случи и си живеех на нормални обороти.
Утрогестана на мен ми го предписаха 2Х2 през 12часа и но шпа 3Х2,но имаше случаи в болницата  и 3Х2 Утрогестан.След като ми премина кървенето и още 10 дни го пих по тази схема,сега е само 2 Утрогестан вечер.
В повечето държави явно бременността я имат за реалност чак след 12 седмица и много много внимание не обръщат.Моята приятелка ражда в Испания /Барселона/ миналата година и пак по същия начин.Ходеше на частно,ако нещо много я притесняваше,а иначе има престижна работа и добра осигуровка/ако това там има значение/.

# 704
  • Мнения: 592
Здраейте мами 4етох доста днес..
Приклу4и риболова ни защотщо заваля хахах и по добре,4е само дремех във колата Joy Joy Joy Joy
Ани4ка много е лошо това което ти се е слу4ило но не само във холандия е така във всяка държава на ЕС май е така при нас е още по зле във спешното за това и го избягвам ние ли4но сме 4акали във спешното за преглед 8-9 4аса  преди  1 година за съвсем разли4ни неща!
Лошото е 4е си здравно осигорен а не можеш да ползваш това което ти се полага....Иамьме слу4аи ве4е здравно осигорен си от 6 години и изведнъж ти се налага да взеш във болница за 10 Дена без никъква операця само за наблудаване и уш някакво ле4енйе платхме 1500Евро. newsm78.И това е във държавната болница..
За това и аз сега съм решила да рода на 4асно което е солено 2000 Евро  докато ти водят бременоста на всяко посещение на доктора по 50Евро онйя ден ми взеха кръв и орина 120Евро....По добре да си плащаме за да сме добре във крайна сметка   Praynig Praynig Grinning


Аз бих носила такава тениска със вдигната глава Simple Smile тъка се приемат такива неща така или ина4е тея тъка ако ги видете как се обли4ат ще се смете много  Joy Joy Joy
Пък и не изглежда 4ак толкова зле newsm78 какво и има даже мисля да си поръ4ам ! Стига да прават доставка до тука  Wink

Общи условия

Активация на акаунт