Отговори
# 705
  • Мнения: 2 342
Мики, чудех се дали да си кажа мнението за планираното секцио, защото си спомних какво сме си говорили с д-р Сигридов като бях бременна първия път  Blush Моят АГ при който раждах много ме натискаше за секцио, заради многото опити ин витро (не че това е предпоставка, но според него е) а Сигридов ми даваше кураж за нормално раждане, нямах никакви индикации за друго. Тогава си говорихме точно за развитието на мозъка през последните седмици, колко е важно и как насилствено се прекъсва.
За съжаление, в общия случай, планираното секцио се прави рано заради удобството на лекарите, а не в полза на бебето.
За сведение, жената на доктора роди нормално, без упойка, без окситоцин и без всякакви намеси  Laughing

# 706
  • Мнения: 1 820
Аз съм много доволна от педиатъра на моята щерка,сега мисля да говоря с него и за бебка.Но не мога да се реша сега или като родя мъжа ми да отиде да говори с него.Малко е сложно,защото има много пациенти,стана шеф на детско отделение и положението е страшно.Та да си призная малко ме е шубе да не ми откаже  ooooh! И какво да отида да му кажа ,скоро ще раждам ,може ли бебето да е при вас също  Tired
П.П.Какво ще рече абонамент  Blush

# 707
  • Мнения: 369
И аз съм много доволна от личната ни. Всички сме записани при нея и бебето също ще е при нея. Убедена съм, че тя също вече си знае, че юни месец ще има още един пациент в повече Simple Smile
червенокоса вещица щастлива, абонамента го има в някои предимно частни клиники и е както при ЖК с абонамент. Плащаш някаква сума и в нея влизат определени прегледи и процедури. За вашия педиатър смятам, че е добре да отидеш сега и да го попиташ дали ще може да поеме и бебето. Така ще имаш време да търсиш нов ако откаже.

# 708
  • Мнения: 781
Bellisima82 аз първия път си поизпатих с педиатърката ,уж много добра ,ама прехвалена работа .Тъпчеше ми халпето за щяло и не щяло с АБ #Cussing out
Та като мнение за района на София кв. Гоце Делчев мога да кажа не се насочвайте към 29 поликлиника.Супер лудница е ,винаги се чака много... #Crazy .Освен това центъра ,който им поема пациентите извън работно време няма педиатър  #2gunfire .
Сега сме в 14 поликлиника .Децата са в отделен сектор ,никога не съм чакала повече от 15 мин.АБ се изписва трудно ,т.е. опитват се всякакви други варианти преди да се стигне до АБ.Има дежурен педиатър 24 часа/ 7 дни в самта поликлиника  Peace

Мики, много мерси за инфото. Полезно ми е, защото аз съм в Хиподрума. Не съм в час с педиатрите и за това събирам инфо къде и какво. Преди това гледах офертата на педиатричния кабинет в МЦ Щерев и се чудя доколко си заслужава.  newsm78

http://www.ivf-bg.com/index.php?option=com_content&view=arti … d=302&lang=bg

# 709
  • Мнения: 2 587
Здравейте момичета, отдавна не съм писала, но ви чета редовно  Hug
Да се отчета днес бях на ЖК - гледахме бебка, смучеше си палеца  Grinning Heart Eyes риткаше си, много мило ми стана  Crazy водите са ми наред, плацентата също. Вече сме 930 гр. Това обеснява болките в гърба ми като стоя на стола продължително време. Застанала е главично и ме ритка вече горе. Споделих му, че усетих няколко пъти тежест и стягане на корема и той ми прави мануален преглед - мисля че провери шийката или разкритие, беше гадно, но пък каза че всичко е наред щом не са с болка. Вземи пак микробиология. Аз отначало съм с бяло- прозрачно течение, два пъти микробиология чиста. Сега ми изписа Макмирор и пак микробиология, дано е наред Praynig
Вече ще ходя през седмица на преглед  Grinning още по- добре  Laughing
Мики - честито, блазе ти за започналата почивка. Аз чак на 4ти май трябва да излизам, но мисля по-рано да е- вече не мога да си намеря място на стола в офиса Sad
На мамите с болежки- да се оправят по-бързо Hug
За педиатър мисля в началото да си плащам всеки месец на частна педиатрия като Вела например. Абонамента е 38лв. на месец - денонощно може да им звъня и неограничен брой посещения, мисля че поне в началото ще съм шаш и паника за щяло и нещяло и не ми се ще да вися пред някой кабинет пълен с болни хора. Но май все пак трябва да имам педиатър по ЗК - как мислите?  newsm78

Последна редакция: ср, 12 мар 2014, 11:49 от Elsi86

# 710
  • София
  • Мнения: 213
Мики, благодаря за полезната информация за 29та поликлиника. Други мои познати също казаха, че не са доволни от там. Засега съм чула от няколко различни източника добри отзиви за една детска клиника срещу зоологическата градина (но не си спомням името). Една приятелка е доволна много от педиатъра си, но е чак в Люлин и не е никак удобно.  Много ми се иска скоро да вземем решение при кой да сме. Чудя се дали има смисъл и предварително да се търси хомеопат -  вие как мислите?

# 711
  • Мнения: 1 175
Мики и аз да благодаря  Flutter явно сме доста от този район  Laughing
Моят личен лекар е в 29-та и кабинетът му е до детското, всеки път ми прави впечатление лудницата там...
Къде се намира 14-та? Трябва да ми е близичко, че ще сме без автомобил с малчо.

Това за развитието на мозъка в деветия месец, честно, много ме озадачи - а седмачетата с неразвит ли се раждат? Не съм с такива наблюдения  Whistling

Снощи се събудих от болка в долната дясна част на гърба, мисля, че бъбрека би трябвало да е там - сега също го усещам, пулсираща болка, секунди боли, секунди не. Не е силна, но забележима определено. Сега при какъв лекар да хуквам, да хуквам ли вобще  ooooh! Писна ми вече с тези болежки, всеки ден ново 20, то аз само по лекари трябва да обикалям  Sick

По повод на течението - лекувам гъбички за трети пореден път, с различни медикаменти и пак се появяват в изследването. Къде е грешката не знам. Сега в петък си чакам новите резултати, но като си гледам имам пак течение и ми е ясно какво ще е.

Браво на всички мами с добри новини и без болежки   bouquet дано да сте така до термин!
Мики - супер е, че хем почиваш, хем имаш сили за разходка  Grinning аз почивам, ама на дивана  ooooh!

# 712
  • Мнения: 2 587
Gaggi мен също ме боли гърба отдясно, но смятам че е от тежестта и неправилната стойка. Само като лежа ми минава, сутрин съм 6 и вече към края на деня - много ме боли. Временно минава като се изправя за минута. Ти сигурна ли си че е бъбрек? Не трябва ли болката да е по-надолу?

# 713
  • София
  • Мнения: 384
Gaggi 14-та поликлиника е в кв. Иван Вазов. Нашата джипи е там, но за бебето още не съм разучила. Тези дни ще поразпитам за там и ще кажа отзиви

# 714
  • Мнения: 1 175
Elsi86, не съм сигурна но мисля, че това е - не е ставна болка и не минава при смяна на позицията. Боли вътре някакси, долу точно на нивото на кръста, вътре, от дясно и отзад... започна през нощта и сега се усеща  Sad На прегледа преди два месеца при нефролога ми бяха поувеличени, но в норма бъбреците. Знам ли, до сега никога не съм имала проблем с тях...

мария, благодаря, ще проверя къде точно. Аз тепърва се ориентирам в процедурата изобщо какво се прави след като се роди бебчето, за сега ми е абсолютно тъмна индия  Rolling Eyes

# 715
  • Мнения: 50
Мисля че част от болежките се дължат на притискането и разместването на органите.Бъбреците ме сръчваха преди 2-3 дена,секундна но рязка болка,при това бях и на инжекции но-шпа.Сега пък си усещам жлъчка ли е,стомах ли е,но след хапване ми е дискомфортно,че и от малко имам чувството че ще прелея.Стова лежане пък и гърба се схваща,макар че не се застоявам дълго в една и съща поза.Ноооо каузата си струва всички неудобства и болежки Simple Smile

# 716
  • Мнения: 22
Bellisima82 аз първия път си поизпатих с педиатърката ,уж много добра ,ама прехвалена работа .Тъпчеше ми халпето за щяло и не щяло с АБ #Cussing out
Та като мнение за района на София кв. Гоце Делчев мога да кажа не се насочвайте към 29 поликлиника.Супер лудница е ,винаги се чака много... #Crazy .Освен това центъра ,който им поема пациентите извън работно време няма педиатър  #2gunfire .
Сега сме в 14 поликлиника .Децата са в отделен сектор ,никога не съм чакала повече от 15 мин.АБ се изписва трудно ,т.е. опитват се всякакви други варианти преди да се стигне до АБ.Има дежурен педиатър 24 часа/ 7 дни в самта поликлиника  Peace

Мики, много мерси за инфото. Полезно ми е, защото аз съм в Хиподрума. Не съм в час с педиатрите и за това събирам инфо къде и какво. Преди това гледах офертата на педиатричния кабинет в МЦ Щерев и се чудя доколко си заслужава.  newsm78

http://www.ivf-bg.com/index.php?option=com_content&view=arti … d=302&lang=bg
И аз се бях насочила към педиатричния кабинет на клиника Щерев,но като попитах моята лекарка да ми препоръча педиатър там тяказа най-добре да си намеря някой по здравната каса защото те са частна клиника и немогат да поставят ваксини.Ако искам мога да си взема пакет и там естествено,но трябва и лекар по здравната каса да имам.

# 717
  • Мнения: 58
Болките при мен са най-вече в таза - при ставане след излежаване си е направо ужас. Гърба и кръста, които винаги са ме боляли, ги удържам само с йогата - невероятно много ми помогна да се чувствам човек, доста гъвкава и подвижна се усещам. Но ако няма ежедневни упражнения, нещата загрубяват яко.
В 29-та седмица тежим 1,100, много се изненадах.  Party

# 718
  • Мнения: 1 067
Гаги 14-а е в началото на Витошка ,малко преди НДК
На мен да ти кажа не ми е близо ,но съм доволна !В 29-та когато ми се налагаше да водя малкия за преглед ,дебнех педи да е 1-ва смяна и аз отивах да вися от 7:30  #Crazy пък мъжът ми водеше детето към 8:30 и забележете педаитърката се довличаше не по-рано от 9:15.
до-ре-Ми и аз се чуех дали да  споделя четеното да не вземе да избухне някой спор  Blush
Но в крайна сметка реших ,че може да е от полза за някой .М/у другото кръстницата ми преди 3 г. роди секцио по мед. причини ,но аг-то и беше със същото мнение и се бяха разбрали като тръгнат нещата да и звънне .Така и направи и роди 3 дни преди термина ,бях я приели и оставили около час с контракции ,чак след това я бяха свалили за секцио.Докторката просто и беше обяснила ,че така бебката ще се адаптира по -лесно и тя се съгласи.

# 719
  • Мнения: 101
katrin какви са ѝ размерите на тая възглавница? Изглежда супер, но тогава вече наистина за мъжа няма да има място  Joy

Пускам линка, по който се водихме при ушиването на възглавницата,може да се направи с различна дължина-моята е 160.Широка е 35см,но може и по тясна да се направи,тъй като я сложа на спалнята,заема почти половината част.От друга страна ме пази добре,тъй като мъжа ми много рита вечер в съня си, и ме е страх да не ме удари в корема. Grinning
http://ezine.bg/n14-39117-%D0%94%D0%B0_%D1%81%D0%B8_%D0%BD%D0%B0 … D0%BD%D0%BD%D0%B8

Gagi това за развитието на мозъка и аз съм го чела.Но пък аз съм родена в 7 месец,недоносена-990гр/32см-майка ми е приета в средата на седми месец за задържане,но аз напук съм се родила.Била съм 2 месеца в кувиоз,надала съм до 2.500 и тогава са ме изписали.Все още имам белези по ръцете,бедрата и зад ушите от системите.Само майка ми си ,знае какво и е било,като са и казали,че ако до 10-я ден не оцелея,го водят спонтанен аборт.Но явно ми е било писано да живея.С брат ми е нямала проблеми,но е лежала повече от самото начало.
Малко ми е притеснено,да не се унаследява това с недоносването.Но аз си почивам повече и се пазя,докато тя май изобщо не го е правила.

Момичета ето ме отпреди 2 дни http://prikachi.com/images/153/7152153T.jpg

Последна редакция: ср, 12 мар 2014, 14:29 от katrin77

Общи условия

Активация на акаунт