Тръшка се на улицата

  • 4 725
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 291
Мами,
дайте съвет, с нашия младеж не можем пет метра да минем по улицата спокойно, или тича с ръце в джобовете, или като го хвана за ръка, увисва на нея и ляга на земята. Съответно и озвучава - не, не , не, рев, сополи.
Уж гледам да не го глезя, според моите си разбирания, но тук вече удрям на камък.
Направо съм в потрес.. като сме в триколката и като му писне и оттам тръгва да слиза..
Не знам как да се справя.

На каква възраст е младежът?  Thinking

# 16
  • Мнения: 15 379
Детето е почти на 2 години и 6 месеца.

# 17
  • Мнения: 77
Да случва се те са на периоди просто се надявай по скоро да премине Simple Smile

# 18
  • Мнения: 13 291
Детето е почти на 2 години и 6 месеца.

Дам!  Thinking Неприятно е, но ще премине. Повече разбиране и търпение.  Peace

# 19
  • Мнения: 7 821
Периода приключва когато детето се научи да ходи за ръка или когато майката се примири то да търчи безконтролно с обяснението, че е свободолюбиво.  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 758
Малко е прекалено, но аз се отдалечавам до най- близкия ъгъл/ вход и зяпам от там "изпълнението".
Колко по- малко внимание обръщам на шоуто, толкова по- бързо то приключва.
И аз така процедирам. Колко размахани пръсти от "загрижени" минувачи съм отнесла. Но така е - колкото по - малко внимание му се отделя в ситуация на заинатяване, толкова по - бързо и леко отминава. Тогава, на вече спокойно дете се обяснява и се прави разбор на ситуацията.

# 21
  • Мнения: 673
Моята и сега като не и изнася ревва по средата на улицата... Опитвам се и аз да не и обръщам внимание. Тръгвам и тя обикновено ме догонва. Трябват повечко нерви обаче.   bouquet

# 22
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Тръшвала съм се и аз с боен вик "уааа"... Със сигурност събрах повече публика Mr. Green, а на девойката й стана неудобно. Не е повторила.
Това с втората, първата беше по- шубелива и като тръгнеш - повлачваше се отзад, макар и с рев.

# 23
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Тръшвала съм се и аз с боен вик "уааа"... Със сигурност събрах повече публика Mr. Green, а на девойката й стана неудобно. Не е повторила.
Това с втората, първата беше по- шубелива и като тръгнеш - повлачваше се отзад, макар и с рев.

Припомни ми каква гледка бях и аз, но с две тръшкащи се едновременно. Валерия на земята а Михаела права до нея и приглася и се опитва да ме влачи в някаква посока  ooooh! Пуснах я и аз се тръшнах  Mr. Green Повече търкаляния по земята не сме имали, Валя се усети като ме чу и аз да викам "уаааа". При Михаела винаги сработваше това да я пусна и да се отдалеча, гони ме и ме дърпа ревяща, но поне сме в движение а сестра и се опитва да и дава "акъл" да спре да плаче  Laughing Обясненията са след като детето само се успокои, това да го гушна и прилаская, никога не ми е сработвало при тръшкащо се дете  Naughty
Да се водим за ръчичка, беше първото на което ги научих когато сами проходиха. Трябваше ми търпение докато се сработим, но се получи Simple Smile Стана като навик и рядко искам ръчичка като сме навън, децата сами ме хващат за ръка когато пресичаме или сме на оживена улица  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 10 698
Леле ,леле,същия пубртет си имам и аз и ...положението е..знаете Crazy
Освен тръшкането сега е и в периода на отрицанието и *амата си джаса Laughing
Пробвала съм да се държа като него- ефект нула, пробвала съм да съм добра,лоша=нула ефект, да не му обръщам внимание - крещи още по-силно- Ла кату мамоооооооооооооооооо/ела тука мамоооооо/. И те така, чакам да мине...събираме погледи, лоши упреци- да направя нещо,че така ще му стане нещо с гласа Laughing ...в тоя ред на мисли с радост, ще чета съвети Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 5 513
Дете за ръка не съм водила.От неговото дърпане и лашкане откачах.На 2.6г. знаеше че не се слиза на шосето.
От доста време се оглежда и пресича сам.Светофара познава.Но вече е на почити 5 и е нормално.По тротоара
си е тичал напред -назад.В триколка абсурд да стои.Но на 2г я караше на равното.Ако я зареже някъде му
казвах,че я оставям и аз и да я вземе друго дете.И той идваше и го карах да си я бута известно време.
Към днешна дата също носи собствения си багаж/раница,торба с играчки/,но го приема за нормално.
Водех го в парк,градинка и там тича на воля.После вършех друга работа,но умората си беше казала думата.
От 2г. е с един сън.От 14-16ч.Ако не заспи в 14ч. после го държах буден.И игрите и разходките вечер бяха
по спокойни.Винаги обяснявах,че като бяга трябва да се обръща да види къде съм.Или аз му казвам бягай
от мама до онази витрина и обратно.Така поне контролирам разтоянието.Изхвърли хартийката в онзи кош.
Водене за ръка правя в тълпа.И то да не го повлекат хората.И като го извеждам на разходка той води аз го
следвам.На детската площадка на вашата възрастго следях от далеко.От доста време сам казва къде иска през
почивните дни.Трябва да намериш твоя начин на контрол.Направи контрола забавен.Като види че не забраняваш
ще се съгласи и с условията ,които поставиш.

# 26
  • Мнения: 956
Благодаря на всички за отговорите, много ми бяха полезни.. Сега се води една идея по-добре, май осъзнава, че така се ходи навън, при нас уличките са малки и колите следват една след друга, та това си е наложително.
  bouquet

# 27
  • Мнения: 34
Здравейте.И моят син ми го правеше този номер,но споко-това е временно.

# 28
  • София
  • Мнения: 38 530
За ръка или подмишница - и право към вкъщи. Въобще не му пука кой какво казва - второ такова дете ми е и имам тренинг.

# 29
  • sofia
  • Мнения: 3 706
 И моят синковец се тръшкаше. Оставях го да се въргаля и врещи. Отдалечавах се на известно разстояние, с цел да не ми проглуши ушите и чаках да отмине. Ако се тръшнеше на опасно за него място, го извличах от там и постъпвах по гореописания начин. Като се поуспокоеше, тръгвах напред, а той ревейки след мен...Много е гадно, знам, но когато изпаднеше в криза, нищо не помагаше.
За съжаление периода продължи дълго...От годинката, та до скоро. Той сега е на 4 Понякога все още се случва да надуе гайдата, защото примерно си тръгваме от някъде, но е значително по- рядко. Пък и колкото по-големи стават, толкова са по-подкупни.  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт