Как върви захранването-част 5

  • 15 421
  • 309
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 175
И аз давам грах на малката. Само че той е замръзен, а не сушен. Не махам люспите. Нямаме проблеми.
Jenifer, едни мои приятели са махали люспите като за "пресявали" полученото пюре(или направо зърната newsm78) през сито като са го натискали с лъжица. Така люспите остават в ситото, а гладкото пюре минава през дупките на ситото.

# 241
  • Мнения: 524
Здравейте момичета,
моля да ми подскажете , че нещо пак се оплетох. Чета чета и разбирам, че на бебо 80% от яденето следва да е мляко  до 1 година, като млечно ядене не следвало да се измества (разбирай кърмене) с безмлечно. Яденето което не съдържало мляко не било ядене. АМи какво е тогава???Замезване??
 Добре де ами аз като на обед заместих кърменето със зеленчуково пюре без мляко, сега какво ощетих ли го с нещо??Планирах да заместя и яденето в 6 с каша + плодове?? Ами кашите всичките са ми безмлечни.

Сега какво да правя и как да процедирам??
1. От кога мога да давам млечна каша???Така яденето в 18.00 ч. ще е млечно Wink
2. Ами с какво да заместя тогава кърменето в 9 сутринта и в 15.00?? Което хем да е млечно хем да не е кърма?? Тепърва на Ам ли ще минаваме?? Нещо съвсем се обърках.
До сега живеех с разбирането, че като го захранвам и замествам кърмения ги замествам с "човешка" храна ( имам пред вид плодове, зеленчуци , месо и т.н.) , като ми беше ясно, че само последното ядене остава млекце ( сигурно АМ) и "нощното " хранене при нас то е в 6.00 остава млекце.Сега изведнъж ново 20. Нещо се шашнах и опбърках. ПОдскажете ми как да продължа нататък.

Статуквото е кърмим се 5 пъти , заместено е само яденето в 12.00 с зеленчуково пюре (това е 6тото ядене), а в 18:00 след кърмене ядем каша+плодове.

МамаЕли, защо толкова бавно ще въвеждаш имаш ли причини да се притесняваш от алергии?? Лошо няма де ако така ще се чувстваш по-спокойна действай!Според мен дори не е нужно да правиш 2 дни почивка (аз поне не правя). Особено с ориза. Хайде за другите неща ОК ама с ориза поне според мен е достатъчно 3 дни да даваш по твоята схема и после на 4 нещо друго. Аз съм чувала, че е по-добре да започнеш първо със зеленчуци и после плодове,. Не за друго просто бебо прдпочита плодовете (защото са сладки) и после се мръщи на зеленчиците. Аз поне въведох круша  (за да не се запече от ориза)и след това тиква, морков , картов...Иначе схемата ти ми изглежда съвсем добре. ПОне много прилича на това което аз направих до тук.  аз захранвах 3 дни с нещо ново и после на 4 тия ако няма реакция давах нещо друго т.е. не изчаквах още 2 дни само на кърма.

Последна редакция: чт, 16 мар 2006, 17:01 от funny

# 242
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Със риск да ми се скарат-аз вече давам каши с мляко и  замествам хранене Embarassed.И без това през останалото време сучи почти постоянно ooooh!.

# 243
  • Мнения: 1 599
Фъни, според мен ако няма детето някакви проблеми можеш да му даваш каша с мляко, но по този начин вече заместваш хранене. Аз му давам безмлечна каша и след това се кърмим. Като мисля постепенно да заместя обедното и след това, това с кашата. Иначе кърменето сутрин се змаества с попара, но има време  Wink
Ваня, няма кой да ти се кара - споко!  Laughing
Днес имах желание да му дам пюрето с кърма и да не се кърмим, но не стана защото сложох май повечко кърма и стана много водно и Ади не го хареса особенно. Опита днес пащърнак. Много гадно мирише това, бе ей  Sick как го яде не знам...

# 244
  • Варна
  • Мнения: 3 261
Фъни, според мен не трябва да се притесняваш, с нищо не си ощетила бебо, нали се кърмите още няколко пъти на ден? няма проблем на обед да даваш само зеленчуково без мляко, следобед каша /засега безмлечна, а по-нататък и млечна; аз например може би на 6,5-7 месеца ще дам млечна каша/. Мони например суче два пъти през нощта и още 4пъти през деня, така че хич не се притеснявам, че не й стига мляко.

Марис, аз тоя пащърнак май ще го пропусна, даже нямам идея какво представлява, нито пък ние ще го ядем, така че не виждам смисъл да давам и на беба.
Мони втори ден яде спанак, но или я хващам в лошо настроение, или просто не й харесва. Спанака ми е домашен.
Плана ми за следващите няколко храни е следния: сливи, просо, череша, зелен боб, царевица, грах, магданоз. И после вече месо може би.

# 245
  • Мнения: 1 599
Aleks, ами пащърнака е корен и гледам. че го има в някои пюрета - например в заешкото на Гербер, та аз за това реших да го дам. За зеления боб според мен изчакай още, а грахът няма проблеми Simple Smile

# 246
  • Пловдив
  • Мнения: 14 099
Ние ядем вякакви пюрета на Ганчев - замествам обедното хранене - излапва по едно пюре, ако мучи за още давам да си доцока. Два пъти седмично вместо пюре давам каша - ябълково млечна на Слънчо - там мучи от удоволствие още повече.  PartyОт два дена вече сме месоядни - харесва и. Проблема е , че изобщо не харесва домашните - правя ги с кърма, принудих се да слагам и захар, ама най много да изяде 50-60 грама с огромно неудоволствие - направо имам чувството, че я тъпча насила.  Sick
Исках да питам от кога може да се дава и хляб? И супичка Simple Smile Защото в супичката може да се слага всичко , което се слага в пюрето, само да е по рядко, с повече вода де. Направо съм забравила вече  newsm78

# 247
  • София
  • Мнения: 164
Мами я да питам нещо че се зачудих newsm78-кога въвеждати нова каша-значи аз давам на обед12ч нещо зеленчуково, но малко60-70 гр.-така въвеждам нови зеленчуци, а в 18 ч давам няколко лъжички каша(предпочитам елда че не запича).Искам да въведа и просото но се чудя кога-ако дам на обед ,следобед пак елда ли да дам.Вие как процедирате?

# 248
  • Варна
  • Мнения: 3 261
Мами я да питам нещо че се зачудих newsm78-кога въвеждати нова каша-значи аз давам на обед12ч нещо зеленчуково, но малко60-70 гр.-така въвеждам нови зеленчуци, а в 18 ч давам няколко лъжички каша(предпочитам елда че не запича).Искам да въведа и просото но се чудя кога-ако дам на обед ,следобед пак елда ли да дам.Вие как процедирате?
Цвет, аз още не съм дала просо, но мисля да го дам на обяд към зеленчуковото когато е за първи път, и след това да го преместя следобяд. Нищо не ти пречи в деня когато даваш просо, да даваш и елда, все пак това ще е само за въвеждането на просото. После може да си ги редуваш следобед един ден едното другия ден другото.

# 249
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Много се чудих за тази елда newsm78.Харесват ли я бебоците

# 250
  • Мнения: 1 599
Цвети, според мен просто може да замениш кашата, която даваш в 18.00 с каша от просо. и да ги редуваш
Ваня, ами Ади я яде елдата. но аз му взех с банани и ябълка на Хип, та не е чиста елда.
А преди бях писала, че в зешкото на Гербер има пащърнак - е объркала съм се  Mr. Green в едни зеленчуци на Сънвал има Simple Smile а в заешкото имаше сок от грозде

# 251
  • Варна
  • Мнения: 3 261
Много се чудих за тази елда newsm78.Харесват ли я бебоците
Аз си купих на зърна, сварих я и я пасирах, но я дадох с плодово пюре, така че чиста незнам дали ще я яде. Но с плод я яде, няма проблем

# 252
  • Мнения: 1 599
А по колко плодово пюре/сок трябва да яде/пие на ден?
Алекс, просото също върви и със зеленчуци, ти сигурно знаеш, де

# 253
  • Варна
  • Мнения: 3 261
А по колко плодово пюре/сок трябва да яде/пие на ден?
Алекс, просото също върви и със зеленчуци, ти сигурно знаеш, де
Знам  Laughing А иначе аз не давам сок, но давам пюре - по около 50 гр. два пъти на ден сутрин и следобед.

# 254
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Ние май заменихме това хранене с кашата. Яде 3 супени лъжици каша в кърма и плодово пюре на следобедното (ние си вървим финни и кашата ни идва добре). Зеленчуковите пюрета каквото и да й забъркам повече от 50-60гр не иска. Мислех първо с тях да заместя хранене, но като гледам скоро няма да изяде прилично количество ...
За новите храни аз винаги ги давам сутрин или преди обяд по няколко лъжички и после си ги местя когато си трябва.
Въведох сливите и кайсия, да разнообразя малко плодовете. После ще въвеждам манго, царевична каша, елда, карфиол и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт