Как върви захранването-част 5

  • 15 405
  • 309
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 811
Здравейте.
Отдавна чета темата и ми е много интересно. Доста полезни неща научих от вас дотук  Simple Smile
Искам да ви питам ако се цели заместване на хранене и трябва да се прибави АМ или кърма към зеленчуковото пюре, то какво количество ще е необходимо. Към 30 мл ли? Не са ли много малко, сравнени с кърменето след даване на пюре? Т.е. май няма да покрие нуждите от мляко Rolling Eyes  Така ли е?

# 286
  • Мнения: 1 599
Доминика, според моето педи млякото трябва да е 1/3 от пюрето, но се прибавя само към домашно направените пюрета. След всичко изчетено и с майките които съм говорила разбрах едно - едни майки слагат мляко, други не. Аз определено ще слагам. Ако детето яде 180, значи около 130 трябва да е пюре, а останалото мляко. Но може би "на око" ще е по-добре да се преценява Simple Smile всмисъл пък да не става твърде рядко пюрето.
Не знам дали и помогнах много  Embarassed 

# 287
  • Мнения: 811
хи хи  Laughing марис, децата ни са съименници  Grinning Моята се казва Адриана, и аз у дома и казвам Адрианка на мама сладуранка  Joy Добре се римува, нали  Mr. Green
Но аз пак си мисля, че ако пюрето е 130 гр, а млякото само 50мл - това не се равнява на пюре без мляко и цоцане от цицата  newsm78 Млякото при сученето е много повече. Затова се чудя как точно успява да замести храненето  Crazy Не се ли получава по-малко мляко от необходимото за организма на бебето?

# 288
  • Мнения: 1 599
Е как да не се римува хубаво!  Joy
Ами достатъчно му е на бебока, като имаш предвид, че все пак има други хапвания, които са само мляко.

# 289
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Имам въпрос към тези, които са дали царевица - под каква форма беше за първи път? аз купих замразена царевица и мислех да я сваря и пасирам, обаче сега нещо се чудя дали ще стане newsm78

# 290
  • Мнения: 1 599
Алекс, ами защо да не стане. аз правих така с грах и с пасатора стана. Иначе аз съм давала пюре веднъж, ти знаеш де, с картоф и царевица на Семпер.

# 291
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Здравейте момичета.
Искам съвет - как да въведа глутена? Заместила съм обедното и следобедното хранене, през останалото време сме на кърма - минимум около 4 пъти.

# 292
  • Мнения: 1 737
Имам въпрос към тези, които са дали царевица - под каква форма беше за първи път? аз купих замразена царевица и мислех да я сваря и пасирам, обаче сега нещо се чудя дали ще стане newsm78
Пълнозърнесто царевично брашно, сварено, с пасирана печена червена чушка в него и малко кърма - дна от макото любими храни на Дидо.  Grinning

Здравейте момичета.
Искам съвет - как да въведа глутена? Заместила съм обедното и следобедното хранене, през останалото време сме на кърма - минимум около 4 пъти.
С овесени ядки ме посъветваха да го въведа. Техния глутен бил някак си по подходящ от глутена в другите продукти.  Мисля в някоя зърнена каша да му добавя лъжичка овесени ядки, на следващия ден - 2 и т.н.

Зелена салата
някой да е дал някак си? Thinking На свекърва ми и порастнали салатките в градината и много ми се иска да дам от тях на детето, но той яде само добре пасирани неща, малко да е по-едро и повръща. Sad

# 293
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Имам въпрос към тези, които са дали царевица - под каква форма беше за първи път? аз купих замразена царевица и мислех да я сваря и пасирам, обаче сега нещо се чудя дали ще стане newsm78
Пълнозърнесто царевично брашно, сварено, с пасирана печена червена чушка в него и малко кърма - дна от макото любими храни на Дидо.  Grinning


Зелена салата
някой да е дал някак си? Thinking На свекърва ми и порастнали салатките в градината и много ми се иска да дам от тях на детето, но той яде само добре пасирани неща, малко да е по-едро и повръща. Sad
Дали няма да стане както със спанака? в смисъл да я свариш и пасираш newsm78 Май сурова още не може да се дава newsm78
А иначе как го свари това брашно - съотношение брашно:вода, колко време? Мони обича чушка и може да й хареса тази комбинация

# 294
  • Мнения: 1 737
А, салатата ще я дам сурова. Може да я пасирам в сварен ориз или просо. newsm78

Царевичното брашно варя в малко вода, на око, като бъркам след като заври постоянно. Ако има нужда добавям вода. Варя около 5-7 мин. Като изстине се сгъстява доста, така че може с повечко вода, както ориза.

# 295
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Пробвах няколко пъти да дам на Вики попара със сухар, сиренце и шипков чай, но не се прие. Мога ли заменя с нещо сухарите - например с някакви бисквити.  Означава ли че щом дам на беба овесена каша, т.е. вече въведа глутена, мога да давам на беба каши с глутен? А как стои въпроса с дюлева, вишнева и прасковена каши - мисля че такава предлага Слънчо - те "разрешени" ли са за нашата възраст newsm78 Laughing Laughing?

# 296
  • Мнения: 1 737
Можеш да замениш сухара, с каквото му е кеф на детето, бисквитки - обикновени, или друго. Grinning
С овесената каша се въвежда глутена, можеш да му даваш глутенови каши след това. Внимавай със Слънчо - млечните им каши се правят с обикновено, неадаптирано сухо мляко. Другите, пък им са само глутенови, като го въведете взимай само безмлечни и ги разтваряй в кърма или вода, или смесено. Grinning

# 297
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Искам да попитам като въвеждате нова храна как се отразява на бебето тя? Нямам впредвид алергична реакция, ами по-скоро усещате ли някакъв дискомфорт или нещо друго? До сега аз съм въвела оризова каша, круша, ябълка и тиква, и забелязвам че винаги първите 3-4 дни в които има нов елемент Леда има колики - пръцка, промърква докато спи, но след това всичко изчезва. А може би това си е нормално Thinking

# 298
  • Мнения: 1 559
Мами,дали мога да замразя остатъка от пюре в кубчета за лед и да съхранявам така във фризера?  newsm78 Голямо разхищение пада... Досега съм въвела домашна каша от кафяв ориз и круша (сънвалско пюре). Нали готовите пюрета могат да се съхраняват до 3 дни в хладилник ...и после трябва да ги дояждам аз Rolling Eyes ще се промени ли вкусът/ качеството им, ако замразявам остатъка във фризера? А как става размразяването после?

# 299
  • Мнения: 1 559
Искам да попитам като въвеждате нова храна как се отразява на бебето тя? Нямам впредвид алергична реакция, ами по-скоро усещате ли някакъв дискомфорт или нещо друго? До сега аз съм въвела оризова каша, круша, ябълка и тиква, и забелязвам че винаги първите 3-4 дни в които има нов елемент Леда има колики - пръцка, промърква докато спи, но след това всичко изчезва. А може би това си е нормално Thinking

   Не съм забелязала Тоди да усеща дискомфорт, не е неспокоен. Но аз захранвам мнооого бавничко и внимателно - когато стана на 6,5 месеца въведох оризова каша (половин час преди това го кърмя хубавичко, а и кашата е с доста кърма)- първият ден 1 лъж, втория-2, на третия - 3, следва 2 дни пауза само на кърма. После дадох 2 лъж оризова каша, на следващия ден - 3, на по-следващия - 4 (отново разредени с кърма и с кърмене преди кашата), пак следват 2 дни пауза на кърма само.  След почивката на кърма въведох 1 лъж пюре круша към кашата (винаги кърмя предварително и разреждам твърдата храна с много кърма), на 2 рия ден - 2-3 лъж круша към кашата, на третия (т.е. днес) - 3-4 лъж круша към кашата.Сега ни предстоят пак 2 дни пауза само на кърма и после мисля да дам круша+ябълка.
     Хубаво е да правиш поне 1 ден пауза само на кърма между въвеждането на различните храни - да си почине стомахчето, пък и да следиш за евентуална реакция Wink

Общи условия

Активация на акаунт