Пролет иде вече, да се изправя иска ЮНСКОто човече!

  • 61 893
  • 538
  •   1
Отговори
# 480
  • Варна
  • Мнения: 57
Вflmp и на мен много ми харесват играчките ви Simple Smile
А това за недаването на играчки на детската площадка не го разбирам. За мен е напълно нормално детето да проявява интерес към чуждата играчка, просто защото е нещо ново, а неговите си ги знае. На площадката на която ние ходим в момента обаче само аз нося играчки (обикновено лопатка, малко камионче с каросерия и т.н.) и съответно другите дечица все ги вземат, защото си нямат нищо. Но когато станат нахални и не се сещат да ги върнат, а малкият си ги поиска обратно, си ги вземам.
Ние във вторник бяхме на ваксина (приорикс) и до днес всичко беше ок, даже температура не вдигна първия ден. Но днес забелязах, че изобщо не се храни добре, малко е топличък и беше доста ревлив (което може да се дължи и на това, че си пропусна едното спане). И сега ми е едно такова притеснено ... Дано утре всичко е ок.
Иначе е доста гушкаво дете, а и аз не го оставям на мира, чак се чудя ММ как не ми прави забележки Simple Smile
Гледат се успешно с баба си, тя си му готви, от ДК отдавна се отказах. Явно предпочита домашните гозби, защото на купешките пюрета (манджените) започна да се мръщи. Много са му любими дуетите.
От няколко месеца не е излизал нов зъб, чак ми е странно, че направи такава голяма пауза.
За думички казва само мама, тата, баба, бау-бау, мау-мау, па-па (и за патенца и за пиленца, вкл. папагали, врабчета и т.н.), бамба (което трябва да е Бамби) и отново папа (за лопата) Simple Smile Странни неща знае засега.
Иначе са му интересни само неща, които не трябва да пипа - пералнята, печката, духалката и т.н. Ако го оставя може сам да пусне пералнята - взема дрехи от панера, отваря отделението за праха и го затваря, върти копчето за програмите и натиска копчето за пускане (ама наистина в такава последователност). Чак се изумих като го видях  #Crazy Аз вярно, че винаги му показвам като го правя и му обяснявам, ама не знаех че го е запомнил.
Забавно е покрай него, няма такова щастие  Heart Eyes

# 481
  • София
  • Мнения: 1 713
На гери и избиха 2 кътника и 2 кучешки в един момент(дълъг момент-около месец)...беше ад!

# 482
  • Варна
  • Мнения: 57
Оказа се силно зачервено гърло и зачервено ухо  Sad И една торба хапчета и спрейчета за награда Sad
Забравих да ви споделя - другия месец ни предстои реимунизация с пентаксим. Още сега обаче ме предупредиха, че ваксината е изчерпана, та ако държа да я правя по график да съм си я закупела (60лв). Само че се оказа, че и по аптеките не можах да я намеря. Някой с подобен проблем?

# 483
  • Мнения: 2 155
Е, ти пък чак я търсиш...Когато я има, тогава.

# 484
  • Мнения: 16
За ваксината- и аз днес звънях на педи да я питам, защото в календара пише, че се слага в 16 месец, но не по малко от 12 месеца от третият прием. Каза че ще ни я бие на следващата консултация, която е на 1.12, но не спомена нищо за закупуване.
Иначе нашият ден днес започна с "трудов" инцидент. Вяра събори една тежка ваза върху крачето си. За отрицателно време се поду, но и много бързо спадна, като остана синка. Уплаших се, че си е счупила пръстчетата, но след като се нарева, започна да тича без да дава вид, че я боли. Реших, че щом ходи нормално, няма сериозно нараняване и не съм я водила на лекар.

# 485
  • Мнения: 35
Яяяя, колко хора имало тук.
Ние все още не се храним, даже вече се притеснявам, че не расте по тази причина. Още нямаме 80 сантиметра и тези само 9.500 . За сметка на това си има 12 зъба, ръфа само ябълки и грозде.
Раздава всичко , играчки, телефони, дрехи, да си призная много се разстройвам когато попаднем на стиснато детенце, защото моето всичко дава и когато не му дават в замяна вади такава тъжна физиономия и ме гледа с един въпросителен поглед...
Вито не ходи на ясла, защото  в края на ноември чакаме да се появи сестра му и ме е страх от болести. За сметка на това се наложи да му взема детегледачка, че сама с корема и с него трудно се справям, пък и се водя на работа, макар че не съм особено продуктивна. 
Не говори особено, предимно очаква от нас да научим неговия език.
Я кажете, правихте ли прощапулник?

# 486
  • София
  • Мнения: 1 713
Удфф,петя мин седмица започна да куца...никой не разбра защо.куца 4 дни и спря...
Иначе и тук няма пентаксим никъде.когато тогава.моите и без др са болни от месец и нещо нааам и ни шарковата ваксина,ни тая ще сложим скоро...

# 487
  • Варна
  • Мнения: 57
Зачервеното гърло прерастна в гнойна ангина  Sad За щастие добре се повлия от антибиотика и останалите хапчета и сиропи и вече е по-добре, почти не вдига температура и през деня е жизнен. Само още отказва да се храни, но това не ме притеснява особено.
Ние правихме прощъпулник около 3 седмици след като проходи. Бяхме си само тримата с таткото, напрахме клипче. След това изнесох питката пред блока, където се събират много дечица и я раздадох, а те по команда на майките си хукнаха да бягат с парчетата, внимавайки да не се спънат Simple Smile (някакъв местен ритуал, с пожелание да бягало и нашето човече бързо и безпрепятствено). Хвана една отверко човечко, след като я погледна я остави и хвана мишката от компютъра, та решихме че ще става компютърен инженер Simple Smile
Kanari, нашият не е чак куцал, ама отвреме навреме прави разни странни работи - или ходи на пръсти с едното краче само (и то се получава нещо като куцукане като пристъпва), или подскача лекичко -  ама на мен ми се струва, че просто се забавлява така ...

# 488
  • София
  • Мнения: 1 713
И петя е с гнойна...

# 489
  • РУСЕ/ПЛОВДИВ
  • Мнения: 309
на Ивайло пък му растат зъби и ни извикаха на пожар да си го вземаме че се дерял Sad е като се прибрахме се успокои детето, през нощта вдигна Т, но за един час някъде я смъкна. Днес съответно е със сополи, а мен ме наболява гърлото.
В понеделник ми предстои пътуване до СФ за 3-4 дни и се чудя дали малкия пак няма да не ме познае като се върна  Thinking?
Абе направи ми впечатление последните 2 дни че през нощта изобщо не беше пишкал в памперса и през деня много малко,а от снощи голямо пикане, сутринта му беше пропуснал памперса за има-няма 5 часа. Да не би нещо на яслата да се е стресирал, де да знам, уж ги слагат на гърне, но да не му се карат?













# 490
  • Мнения: 14
Здравейте !  Hug Hug Здравейте!
Ако знаете колко ви се радвам като видя колко сте изписали. До сега ви четох с голямо внимание  smile3529 .
Да се включва и аз по темите.
За работата не съм се върнала, защото няма да се връщам на старата си работа, че работното време не е подходящо за майка с дете, но и за сега и с търсенето на нова нямам голям успех, за щастие ми се обаждат за интервюта, ама като се стигне до работното време ... а бе направо искат да си взема едно легло и да остана да спя там. ММ настоява да си търся някаква държавна работа, че да нямам проблем с болнични и такива неща и да мога да взимам детето от ясла. Горкия той хич не иска да му висят повече задължения на главата.
Иначе за съня спи по веднъж на ден от както стана на годинка ... заспива до към 12:30, а събуждането е в периода от 14 до 16 (зависи от настроението му Simple Smile ). За играчките по площадките, ами даваме си всичко освен Джъмбо и телефона, ама те не остават свободни вечно са му в ръцете и без рев няма да даде на някой да му ги измъкне Simple Smile , но пък поне не е агресивен не удря децата, а когато някое дете го удари направо умирам от смях, защото го поглежда с поглед все едно казва : "Абе, ти добре ли си?" и си продължава изобщо не му обръща внимание и не му отвръща. Като цяло в Стара Загора рядко има проблем с играчките по площадките нося една голяма торба с играчки и другите майки и те носят доста ( според ММ няма по натоварена количка от нашата, ама като голям багажник .. така е Simple Smile ) и ги изсипваме и магазина е на самообслужване.
За яденето ... продължава да си е доста ящен, а вече като му наближи часът за хранене и идва и ми казва : "Мама, ам .. ам ! ". Мн говори, ама още не сме му намерили преводач Simple Smile ... каквото и да прави междувременно и си говори нещо. Проходи още на 10м. и сега сме на фаза танци ... само да чуе музика или само някой да му каже : "Сами танцувай! " и е почнал. Не знам, от къде му идват, ама има някакъв ритъм .. харесва мн и музикалните инструменти и си пее някакви негови неща, а само да види уличен музикант и сме минимум 15мин. залепени пред него и на паузите му пляска Simple Smile . Абе, от къде извъди такъв музикален .. нямаме никакви музиканти в семейството Simple Smile. Мн див и щур, но искрено не забавлява .. умирам от смях по цял ден с него.
А болестите не ни подминаха ... изкара една настинка с червено гърло, а на следващата седмица и стомашния вирус ... е тогава разбрах какво е да имаш послушно и спящо дете ( както каза и Kanari ) от лекарствата и болестта спеше по цял ден и по цяла нощ  ... и се гушкаше в мен и ММ както никога до сега ... мн се измъчи горкия с тя болест, но с изключение на нервите и притесненията за него ... направо си починах.
А за зъбите, ами вече са 15, като от една седмица не спим заради последния кучешки долу в ляво. Аз мн се зарадвах, че са ни излезли вече всички , но педи каза, че с този бърз растеж на зъби да чакам и последните 4 до втората годинка smile3511 ... не знам дали ще мога да издържа толкова безсъние. За ваксините ... не знам какво да кажа, че сме толкова назад .. вчера сложихме тази, която се слага на годинка, ами той с тези никнещи зъби цяло лято беше или червено гърло ... или с хрема.
Оооо, прекалих. И едва ли някой ще има нерви да ме чете Simple Smile . Лека нощ.

# 491
  • София
  • Мнения: 1 713
Хм,странно,точно от стара загора имам ужасни впечатления също...от централната градина,градината при пожарната и на Аязмото...

# 492
  • Варна
  • Мнения: 57
Леле, Вал, 15 зъба, на моят онзи ден му изби едва осмия Simple Smile
Иначе и според мен държавната работа е най-спокойна откъм болнични, отпуски и всякакви други такива свързани с отсъствието заради малките.
За музика - и Орлин обича да слуша, обаче само определени песни. Само като види баща си да сяда пред компютъра и веднага е отгоре му. Има си пет - шест любими песни и общо взето не иска да слуша друго, ако му се пусне друго започва да хленчи Simple Smile Същото е и с приспивните песни - когато не иска да слуша определена, още с първите ноти и започва да хленчи и така, докато не оцеля правилната Simple Smile
Вашите дечица с какво се занимават сега, т.е. какви игри, играчки са им интересни? Занимават ли се сами? Моето същество хич не стои само, трудно му се събират по около 5 минути сам. Докато се опитвам да свърша нещо в кухнята, обикновено ми виси на крака. Иначе в момента му са интересни разни играчки тип пъзели - има някаква дъскичка с изрязани животни и трябва да им налучква мястото http://www.hippoland.net/catalog/product/view/id/69062/s/fisher- … tegory/123456789/ и едно друго с формички за вкарване в дупки http://www.hippoland.net/fisher-price-formichki-za-sortirane . Но честно казано не ми идва на ума с какво да го занимавам - всеки ден правим едни и същи неща, четем едни и същи книжки - на мен са ми омръзнали, предполагам и на него Simple Smile

# 493
  • Мнения: 4
Привет и от мен Simple Smile Аз пиша веднъж на високосна, но покрай неочакво разбудилата се активност във форума този месец и аз се вдъхнових да драсна някои ред.

Ние с малката сме добре, болестите ни подминават да чукам на дърво, но с храненето е големи мъки, гонитби, нерви... Храни се с часове, харесва и да опитва всичко, но хапва 3-4 хапки и до там... за да се нахрани трябва или да и сготвя няколко различни манджи за всяко хранене (което от към време няма как да стане) или да я гоня с лъжицата докато търчи из вкъщи и ми се смее на акъла). Висока е към 81/2 см предполагам (преди месец и половина я измериха точно 80, но ми се струва порастнала), тейи не повече от 9,5 кг , но странното е че не ми се струва слаба... крачетата и ръцете и са едни такива пухкави, а в същото време, панталончетата които са с подходящата за нея дължина в кръста могат да и станат 2 пъти, добре че имат ластици
Иначе за играчките и аз съм в голяма чуденка вече какво да и купувам, от сега мисля да и взема нещо по-голямо за коледа (при все че има още много време), но не съм измислила какво... Тя към плюшени играчки не проявява никакъв интерес, има едно говорещо куче, обучаващо на Fisher Price, ама тук там го побутва случайно и толкова... Разни мечета и делфинчета има, не ги отразява съвсем... Играе основно с пъзели и с къщичка с дупки където се пускат разни фигурки, ама на мен ми писна, защото тя повече обича да вади фигурките и да ги пръска из къщи, отколкото да ги прибира. Цялата къща вечно е в парченца от играчки и като ме види, че ги събирам и тръгва след мен пак да ги вади :Х
Сега съм решила да и поръчам нещо такова:
http://www.electricgemz.co.uk/detail.asp/sku=5011666720145/Tomy- … le-Classic---Pink
защото освен конструктори, щипки и пъзли, единственото друго което маи и харесва е да рисува, но е много малка още и естествено и рисуването не остава без поразии, при все че все стоя до нея да я пазя да не излиза от листите... то рисуване е силно казано де, драска произволни заврънтулки и криви линии, ама голям кеф и доставя Grinning
За яслата, аз много исках да я пусна още от септември, защото е много общителна, особено с други деца и досега не сме имали някакви сериозни спречквания по градинките, радва се на децата и те на нея, но дори с 8.2 точки в нашия квартал приема се оказа мисията невъзможна, а хубавата частна градина е колкото моята заплата и решихме че няма смисъл... Догодина обаче ще се наложи да я пусна някъде, моля се поне до лотарua да стигне за дърйавната и да извади късмет Simple Smile
А да, зъбите са 14, като последните 2, горен десен кучешки и долен десен кучешки (не знам защо от дясно все и растат по рано и избиват така несиметрично) са буквално от вчера/днес пробили, след близо месец на пристъпи на истеричен рев... Иначе е спокоино дете и когато не я мъчат зъби спи много дълбоко по цяла нощ, ама то вечно някакви зъби растат... Сега докато излязат и другите 2 кучешки сигурно ще доиде ред на кътници. Аман.

Ами толкова от нас, ще гледам да се включвам по-честичко, ако темата продълйи да бъде активна... Време е да я изпишем наистина Simple Smile

# 494
  • Мнения: 338
Хайде и аз да се разпиша. Тео  играе с каквото му падне. С тенджерите, кухненски гъби и кърпи, кремове, шампоани и изобщо всичко, до което се докопа. Има много играчки и от баткото. Сам се занимава. Взема каквото му хареса. Даржа играчките по чекмеджета в различни стаи и той си ги вади, а като му омръзне го карам да ги прибира и после търчи към друго чекмедже и се почва ваденето наново. Много често след като прибере играчките и почва пак да ги вади и го дебна да отиде в друга стая, за да ги прибера аз, защото ми се кара.Играе и с дрехите от гардеробите. Особено много обича чорапи.

Общи условия

Активация на акаунт