Пролет иде вече, да се изправя иска ЮНСКОто човече!

  • 62 015
  • 538
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 1 714
Моите ги слагат да спят и сутрин в яслата-но сега натискам учителките да спрат,за да ги научат на еднодневен съм.до година и 6 мес режимът е с 2 съня,после ги спират. Никога не са сядали на гърне моите-това също ще е работа на лелките 😄 аз нерви нямам и за двете...

# 466
  • РУСЕ/ПЛОВДИВ
  • Мнения: 309
Здравейте  Hug Ивайло от вчера е на ясла, вчера за 4 часа, скъсал се е да яде  Laughing днес спа там, но са му дали бибата понеже е плачел (по принцип е забранено и ги глобявали от общината??!), утре се надявам да откара цял ден там. Пфу засега са 2 дечица в неговата група, като цяло са доволни от него, даже ми викат браво на тебе мамче, научила си го да се храни сам. А пък аз не съм, явно го е хванала някаква муза.
Иначе в момента Ивайло е във фаза, като влезе някой от на с ММ в тоалетната и той застава отпред и започва да реве до посиняване. Откъде му хрумна това, не знам, но преди не беше така. До преди седмица си го оставях сам и се къпех без проблеми, ама сегаааа  Rolling Eyes
За игрите - заиграва се най-вече с колички да си ги тика из къщата, като сме двамата пъха формички в една къщичка, сглобява един конструктор, уча го да отвинтва и завинтва капачки на различни бурканчета, светва/угася лампите, вкарва ключа и отключва, сега го уча да прелива вода от един съд в друг и много се кефи да се залива после с нея (в банята есествено Simple Smile От скоро си "мие" зъбите сам...по половин час се разхожда с четката за зъби из нас и не мога да му я взема. Да и обожава да ми помага с прането - като изсипе цялата кошница с щипки на земята и ми ги подава Mr. Green по 10 пъти на ден събирам щипки от балкона. Това е от нас  Stop

# 467
  • РУСЕ/ПЛОВДИВ
  • Мнения: 309
а щях да пиша за съня - и при нас искаше да спи до 10 месечен само на ръце, но един път го оставих на майка ми и си е заспал само на голямото легло. Оттогава го вземам при мен, угасям светлината и го гушвам и той се върти малко, та заспива накрая. Днес не знам как са го приспали, но на него като му се спи и ако е на легло се гушва на една страна и откъртва.

# 468
  • Мнения: 155
Моите ги слагат да спят и сутрин в яслата.......
Честит имен ден,Канари  Peace   bouquet

Не знаех,че може така.  newsm78

# 469
  • Варна
  • Мнения: 57
Здравейте   bouquet
Аз ходя на работа вече от три месеца, беше на 1г. и 1седм. като започнах. Много ми беше гадно в началото, сега вече посвикнах, но още бързам да си тръгвам от работа, за да съм повече време с него. Струва ми се обаче, че той ми липсва повече, отколкото аз на него - с усмивка се гушка в баба си като го оставям сутрин и ми маха за "чао", а като отида да го взема не се впечатлява много че съм там Simple Smile
Все още спи по два пъти на ден, в много редки случаи по веднъж, но тогава става изключително нервен, което ми говори че явно още не е готов. На ясла няма да го пускам, да е жива и здрава баба му, че има възможност да го гледа Simple Smile
Успешно свикна с гърнето, много рядко сам си показва, но успяваме да избягваме инциденти (и те се случват).
Имаме обаче един проблем - нощно време започна да се буди с тръшкане, не знам как точно да го обясня, все едно нещо много го е изнервило и си тръшка краката и ръцете по леглото и не мога да го успокоя. Последните две  нощи пробвам в тези моменти да го изпишвам на гърнето, а той пишка и след това заспива спокоен  ooooh! Не знам дали е просто съвпадение или наистина се изнервя, защото не иска да си пишка в памперса (преди да го изпишам очевидно пуска по мъничко и в него, но съвсем малко). А може да се успокоява и от факта, че го премествам по някакъв начин или се разбужда и излиза от "транса". Не знам и аз, някой има ли подобен проблем. Не съм имала намерение да го изпишвам през нощта, смятах да махнем нощния памперс, когато започне да остава сух. Защото той все още пишка по три-четири пъти на нощ. Това ставане вече направо ме побърква. Откакто се е родил сме имали общо взето три-четири нощи, в които не се събуждал. През всичкото останало време се буди между три и пет пъти на нощ. Как е при вас?
Щях да пиша и за щипките - и при нас е така, голяма игра пада и винаги простираме заедно Simple Smile

# 470
  • София
  • Мнения: 1 714
Мерси много!
И аз не знаех,че може,но в програмата пише до 1г6 мес има сутрешен сън.иначе всяка ясла е различна-в яслата на приятелката ми не са им давали да им носят вода,биберони,искали са им пижами и любима играчка. А при нас дават и казаха,че си имат пижами,които перат всеки ден.
Серендипкти-тръшкането е от зъби-имах го по две вкъщи-адско е и мн изнервящо,особ откакто работя... Но това е...

# 471
  • Мнения: 16
Здравейте, момичета!
Къде се изпозагубихте всички? Дайте да я завършим тази пролетна тема, че есента е вече тук, а докато се усетим и зимата ще дойде.
Тъй като напоследък нищо не се случва тук, от време на време влизам в темата на чакащите ноемврийско бебе мами. Сестра ми ще ражда тогава и аз проверявам какво ми спестява от вълненията си. Липсват ми тези моменти на очакване, както и мислите, които споделяхме. Много от вас излязоха от Фейс-групите и тотално игубих представа как сте, как растат дечицата.
Ние с Вяра сме добре. Още си се гледаме у дома, тъй като яслата ми се струва все по-голям мираж. Тя не се спира и за секунда. Все още излизаме по два пъти на ден. Вече не правя дългите разходки, защото тя не спи в количката, а става нетърпима, когато е уморена. Пък и аз се уморявам много, затова предпочитам да сме си у дома за следобедният сън, така и аз мога да си полегна с нея. Виждам как започва да се заиграва с децата по площадките и дори от време на време си дава играчките. Много рядко за сега. Иначе иска да има всичко, което не е нейно. Бърбори много и непрекъснато ме изненадва с нещо- било то нова дума или преодоляване на непостижимо до момента препятствие. Разбира много, но и много ме манипулира. Продължава да си търси нощното мляко + допълнителните проплкаквания, така че аз нощен сън нямам. Нямам особен успех с гърнето. В смисъл, че се изпишква там веднага след сън, но много рядко в ежедневието. А как ми се иска да спра да давам луди пари за памперси. Яденето все още е големият ми кошмар. Зъбчетата и служат като преграда за лъжицата, а не за дъвчене. Стисне ли устата, няма влизане. Не мога да кажа, че съвсем не ЯДЕ. Просто не го прави с охота, но само да види, че някой слага нещо в устата си и веднага КАЗВА "АМ"... И интереса и приключва до първата хапка.
Спирам до тук, че пак се олях. Ваш ред е. Имаме тема да доизписваме.

# 472
  • Мнения: 751
Здравейте, как сте? Не съм писала много отдавна, имам доста работа (върша я от вкъщи), а малката ми ангажира цялото останало време. Добре, че майка ми и баба ми ми помагат, че тая хала няма спирка. Тя расте едра, буйна и шумна. На детските площадки пипа всичко на всекиго, закача и непознатите хора, хвърля и чупи, смее се, тропа и танцува. Направо не знам на кого се е метнало това дете. От вчера е със седем зъба, май растат и други. Още я кърмя. Нямам намерение да я отбивам, докато съм си вкъщи и тя си търси. Кърменето се оказа полезно и приятно и за двете ни. Яде си от нашата храна (старая се да готвя здравословно, за нея и безсолно). Не съм спала без будене, откакто се е родила. Буди се по минимум 4-5 пъти на нощ. Татко й й направи креватче, което е залепено за нашето, та сега поне мога да сменям позата през нощта. През деня обедини сутрешния и следобедния сън в един и сега спи около 2 часа по обяд. Ходи си на гърне, ясно й е какво се прави на него, дава си и сигнали. На ден напишква не повече от 2-3 чифта гащи (гледам я с многократни пеленки) и то - ако нещо не съм й разбрала сигнала или ако сме били навън. Взех едно по-малко гърне от Икея, което да ползвам за походно, ще го сложа в количката, за да не се налага да я издържам (че се сърди) или пък да си пишка в гащите. Засега нямам намерение да я пращам на ясла (лелките само може да са ми благодарни за това Simple Smile). Като се наложи да се върна в офиса, ще я оставя на баба си. Те са големи приятелки - малката й дърпа главата и я целува по темето Simple Smile. Понеже наближава студеното време и ще се налага по-често да си оставаме вкъщи, взех няколко дървени играчки, които се надявам да са й интересни. Ей тия
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00KPEIW3I/ref=ox_sc_sfl_titl … id=A2K41X34GYD6V9
http://www.amazon.co.uk/Viga-Wooden-Jungle-Racetrack-59610/dp/B0 … amp;keywords=viga
http://www.amazon.co.uk/Viga-Wooden-Lacing-Blocks-Set/dp/B00KPD0 … amp;keywords=viga
Вие какво си правите?

# 473
  • София
  • Мнения: 1 714
Бфлмп,те лелките са видяли 2 и 200,не се тревожи 😄 и аз съм от будуващите,понеже или едната или другата все нещо цвъркат.сега като добавим постоянната настинка и стредът от яслата,макар че им харесва много и виждам много положителна промяна,откакто ходят, не съм спала точно от 1 месец,демек откакто работя.свикнах,но крещя повече и не давям да ме тъпчат,както беше преди.
Иначе лелките всеки път ми казват-не сме виждали деца,които да са обърнАли наопаки всяко едно кътче от яслата😄  както и гери,която не спи денем ,но държи да събуди всички😄
Иначе тя сега е с бронхит и е на антибиотик,петя е при нашите от вчера уж да и се размине антибиотика,та се родих с 1 дете.а и той я оспива,та спах цели 2 нощи като пор.нАправо не мога да повярвам.
Алуре,и моите са бяс по градинките,взимат всичко чуждо,което е напълно нормално,но и дават.може би,защото са две. Но тук в сф децата и родителите са доста отвратителни,не всички,разбира се,но ги учат да не си дават играчките,носят скъпи такива,а в същото време взимат чуждите.във варна не беше така,почти всички бяха супер отворени и мили,всичко се даваше накуп и всеки играеше... Оня ден гери паднЛа с някаква чужда тъпа играчка за левче и майката взела от майка ми 5 лв!!!!изришно забраних на майка ми да дава пари на такива хора повече,ако ще гери нарочно да я е хвърлила.не ги е срам! ... Дълго стана,сори Simple Smile поздрави на всички от нас!

# 474
  • Мнения: 16
Добро УТРО! Най-накрая малко раздвижване  Simple Smile.
Канари, не мога да повярвам, че някой ще иска пари за счупена играчка!!! Първият урок, който научих на площадката във Варна е, че децата не играят със своите си играчки там, но аз съм длъжна да нося нещо, за да има за размяна. Вторият урок беше да изтупвам обувките от пясъка още там, иначе рискувам да пущам извънредна прахосмукачка у дома.
Съжалявам за болните дечица, дано минава леко боледуването. Иначе на мен много ми липсва кърменето. Мойто дете не е от най-гушкавите, общо взето това ми се случва само като се удари и тези моменти, в които я държах в ръцете си, свита удобно в скута ми, много ми липсват.

# 475
  • София
  • Мнения: 1 714
Те и моите не са гушкави,но мен ме урежда,че с 2 ми е трудно,често се налага да нося и двете,ако нещо се наранят. А в яслата пък петя се е научила да гушка гери и само ходи след нея,а тя пък се дразни и почва да реве и настава драма. Гери пък от яслата насам иска само с мен и да е в тоалетната не мога да вляза... В яслата пък групата им е на 2 ет.,а шкафовете на 3 и хубаво,че петя е мн умела по стълбите,та нося само гери.
Иначе във варна и ние носехме и беше весело,защото децата се разнообразяваха.
Жалко,че с вас се видяхме само веднъж,мен някак така ме завъртяха там децата,че за тоя месец с почти никой не се видях втори път.даже до центъра съм слизала веднъж...
На децата Тогава им беше сефтето по площадките,сега повече са по катерушките и по люлките,и най-вече по тия еднолевовите машинки,дето се клатят.аз ест,още не пускам пари,и смятам така да продължим максимално 😄 хайде вярно да изпишем тази тема,то ще стане следващата пролет....

# 476
  • Мнения: 2 475
Май си зависи от градинките, имаме няколко малки из квартала и там родителите не делят играчките на децата си, което е доста глупаво и досадно според мен, при положение , че всеки ден се виждаме, даже здрасти си казваме ама нейсе....  Мила много обича просто да погледне чуждите, да ги пипне и това е, ама тя докато посяга и като кресне някоя майка от другия край на Иванчо да ходи да си вземе камиончето и аз я дърпам и тя се разстройва.. и си тръгваме   Close  Но пък има една голяма хубава детска площадка зад Софарма кулите, малко ми е далеч пеш, понеже вече не излизаме с количка, но като се доберем до там е рай, всичко е общо, децата са много и е чудесно. Иначе не мога да кажа, че във Варна съм срещнала много по-позитивни родители от София, просто е до късмет на какви ще попаднеш Grinning

# 477
  • Мнения: 2 475
Иначе за темата - аз викам просто да пуснем нова (който може) , че тея 20 коментара до 50 има да ги влачим до пролетта баш Grinning Дълго изправяне направи това юнско човече  Joy

# 478
  • Мнения: 155
Чуждите играчки са по-хубави!  Whistling  И аз нося играчки на площадката до нас и разменяме с другите деца.Като цяло си ги дават и няма сърдити,но винаги има изключения.Има деца ,които започват да крещят,че не си ги дават.Има деца ,които се сърдят,че им се пипат техните играчки,но пък родителите се намесват и казват:"тя е малка още,нека я види после ще ти я върне" и ги отстъпват. Flutter
Не мога да повярвам,че някой ще поиска пари за счупена играчка .  ooooh! Като е толкова скъпа да не я взимат навън .
И ние излизаме без количката.Повечето пъти сме пеша,но понякога й взимам триколката.Даже и на нея други деца се качват,че им е интересна.Алекс пък като види от тези бутащите колички и много се радва и всички са доволни.

Аз все още кърмя и за сега няма изгледи скоро да се приключи с този процес.Най-лошото е,че е много трудна с яденето на друга храна.Много малко неща харесва.Сега е на тема спагети и гледам всеки ден по различен начин да ги приготвям.Поне плодове и зеленчуци не отказва.

bflmp играчките са супер.Дано се забавлява детето много.Аз за зимата съм решила да й купим масичка със столчета и да си играе на нея.Умира да сяда на столчетата.Рисува с голямо удоволствие.

# 479
  • София
  • Мнения: 1 714
Що бе?аз ся мога да избутам 20 коментара😄 да бе,всичко в
Зависи,ама тука ми се струва в повече. А тези пък, дето казват да си ги прибират децата играчките,аз само седя и ги гледам,чакам те да ги изтръгнат от ръцете на детето ми.и тогава става скандала.или им ги бутам в ръцете и им казвам:приберете я някъде,защото пак ще я вземе. Ако щат в гъза да си я заврат... Направо откачам значи...

Общи условия

Активация на акаунт