КОЗУНАЦИ - сезон 2014 г. - тема 1

  • 59 747
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1
Защо на своя глава? Математика. От доза с 1 кг брашно излизат 3 козунака. за малка питка, дели на 3, за средна на 2, за голяма тъкмо ти е една доза. Peace

Иначе за сладка пита със сирене ти препоръчвам тази рецепта:
Благодаря  bouquet

# 61
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
Виждам, че някои от вас доста усърдно тренират за Великден и резултатите са страхотни.  Simple Smile
Тази година ще се включа с една рецепта за козунак без яйца с кондензирано мляко, която намирам за много сполучлива.

 

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 21 750
Гуинет, на мен козунак без яйца ми звучи фантастично. До неотдавна и... за сега!  Simple Smile
Тъкмо съм тръгнала (както писах по-горе) да експериментирам намалявайки яйцата, (освен други подробности), та натам съм тръгнала де.  Laughing  Като ти гледам произведението, май просто по-бързо ще стигна до варианта "без яйца".  
Поздраления, страхотен е!   bouquet

# 63
  • Мнения: 378
Радвам се, че темичката е стартирала! Ето ги и моите първи козунаци за 2014!
Традиционен козунак

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 1 066
Виждам, че някои от вас доста усърдно тренират за Великден и резултатите са страхотни.  Simple Smile
Тази година ще се включа с една рецепта за козунак без яйца с кондензирано мляко, която намирам за много сполучлива.

 
В рецептата няма захар.

# 65
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Кондензираното мляко е сладко. Peace И в плънката има кафява захар.

# 66
  • Мнения: 1
miriana86, може ли рецептата за козунаците Ви? Страхотни са, потекоха ми лигите просто  Crazy Heart Eyes

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 21 750
ExquisiteS, Традиционен козунак е в 1ви пост на темата, както и още много рецепти.  Simple Smile
 

# 68
  • Мнения: 1
А, извинявам се тогава ooooh!

# 69
  • Мнения: 28
Мириана, страхотни козунаци!

# 70
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Страхотни козунаци сте направили .
Аз съм привърженик на традиционния, без плънка,само със стафиди. Затова този без яйца ми звучи като сладка питка, не е по мой вкус, но изглежда чудесно. За любителите на плънкита сигурно ще е добър вариант. Peace

# 71
  • Мнения: 13
 Направих козунака  от " Вкусно с Мария" - от 4 стр. Стана  сполучлив - само не ми беше сладък, т.е. с корекция за сладко и импровизирах с плънката - само начупих шоколад. За един козунак 500 гр. брашно си стои твърде добре. Аз използвах домашно брашно, но иначе ще си ползвам тип 350. Много съм доволна - бяло и финно. Много ми хареса плетката на козунака без яйца- обезателно ще направя.

# 72
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
Морена, благодаря!  bouquet
 В предишните години доста момичета питаха за козунак без яйца. Джемма, ти си права, че това не е козунак в истинския смисъл на думата, аз също правя традиционни козунаци, но имам близки, които имат непоносимост към яйцата. Когато нося козунаци по празника ми става много криво, особено за едно малко сладурче, което все иска  да си хапне, а не може. Затова предлагам това като алтернатива - още повече и на външен вид и на вкус не се отличава много от козунака. Плънката е богата и компенсира сладостта.
miriana86, разкошни козунаци!  chef

# 73
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Разбира се, за такива хора е чудесен вариант. Hug Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 7 988
Преди време съм правил така наречения „постен козунак“. Някой ми беше поискал и аз тогава реших да заместя яйцата и млякото със соево брашно. Ако някой иска нека опита тази рецепта.

Общи условия

Активация на акаунт