ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО-Тема№15

  • 127 870
  • 764
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 496
maria7787 , благодаря ти за подробната информация  Hug . Сигурно си писала в друг пост , но явно не съм видяла , съжалявам . Хмм , странно , уж антидепресант деанксит-а , а пък се получава сърцебиене  newsm78 . Дано ми се оправи този проблем сега като го спрях и кг си да сваля  Simple Smile .

# 16
  • Мнения: 109
maria7787, аз също мисля,че психотерапията помага много! Въпреки това, ако човек се чувства много зле, има нужда от лекарства, за да дойде малко на себе си и да осъзнае какво се случва на сеансите.Когато си в най-голямата дупка и ти е постоянно лошо и не можеш да излезеш дори, си способен да се хващаш като удавник за сламка на всички варианти, но психотерапията за съжаление не дава моментални резултати.Поради това, трябва търпение, а търпение имаме само когато се чувстваме нормално.. Най-добрият вариант е психотерапия и хапчета паралелно, поне за кратко.. Това е моето мнение  Sunglasses Ако бях почнала с терапията от самото начало, вярвам, че щях да си спестя рецидивите и вече осмата година АД Crossing Arms
Елизабет, между другото аз също получавам сърцебиене след хранене!!! Най-често сутрин, след закуска #Crazy Много ми пречи и ме притеснява, но все съм го отдавала на това, че организмът ми още спи, а аз го тъпча и го карам  ударно да заработи.. Логиката ми обаче май е абсурдна, предвид това, колко хора пък ходят да тичат сутрин на гладно Tired Аз ако си причиня такова нещо, ще припадна моментално. Случвало ми се е и когато съм много гладна и седна да ям, да получавам ПА Thinking Почвам да се храня, и изведнъж ми става много зле, със сърцебиене и прималяване като пред припадък #Crazy Много пъти съм си зарязвала яденето така след първите няколко хапки! ... Някакви ензими викаш? newsm78

# 17
  • Мнения: X
NOA ако не се бъркам, лекаря ми беше казал,че проблема е от жлъчката, липса на някакъв ензим, и като се приема по-тежка храна , стомаха не може да я обработи и  по този начин натоварва сърцето и то реагира, като почва да претупва и се получава сърцебиенето- това което ми беше изписано беше нещо като хранителна добавка-  единия от кардиолозите при който бях ходила ми беше казал, че сърцебиенето ми се дължи на нервен стомах също.  Така и така тази седмица ще ходя при личния, да ми даде направление за ортопед, заради коляното ми и пак ще го питам как се казваше тази хранителна добвка.

А за денксита какво още ми каза, колежката, която и тя го закъса от скоро с ПР ,на нея един невролог и е казал- по-добре да не го споделям,  да не ви ошашкам и тя е отказала да го пие.Въпреки, че става на въпрос ако се приема с години- дет се вика едно оправят, друго развалят тези лекарства- нож с две остриета.

# 18
  • Italia
  • Мнения: 705
НОА аз също имах сърцебиене след храна, главно на обяд. След щателни изследвания на сърцето, мойто доки реши, че е от стомаха, и по точно ако имаш проблеми със стомаха, както в моя случай- гастрит. Посъветва ме да ям  бавно, на малки хапки, като храната трябва да се сдъвква много добре..  newsm78..
Въпреки всичките му препоръки, и до днес продължавам да имам сърцебиене след храна, но като че ли не му обръщам внимание вече.. Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 1 496
Хмм , значи да не се шашкам от това сърцебиене след хранене . На мен наред с това адски ми пада кръвното след като се нахраня , особено днес , пулса ми скочи , кръвното падна на 90/60 , бях като пияна . Доки ме праща на кръвно - захарен профил да видим да не е там проблема . Личната ми обясни също , че няма нищо обезпокоително в това сърцебиене след хранене , защото стомаха се препълвал и измествал върха на сърцето или нещо подобно беше , отделно , че тогава сърцето работело по - бързо , за да се преработи храната . Има логика във всичко това . До колко ви стига пулса , на мен до 90 и няколко 100 , но това след ядене.
maria7787 , ще се радвам да споделиш за този ензим , после и аз ще питам моята лична дали мога да го приемам .

# 20
  • Мнения: 0
Ако си търсите обикновени ензими за стомаха, мога да ви препоръчам Ензимил. Аз докато имах проблеми със стомаха го взимах и останах много доволен. На мен ми го изписа (не е с рецепта иначе) гастроентеоролога преди.

# 21
  • Мнения: 270
Здравейте!
Може ли да споделите мнение, тези които сте приемали Антидепресанти как се чувствате, помагат ли ви и ако сега трябва да избирате да приемате или не, какво бихте избрали? Питам, защото на мен ми изписаха антидепресанти и още съм в чуденка да ги започна ли, страхувам се от страничните ефекти и евенуално от спирането им след време! Rolling Eyes newsm78

# 22
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета! От известно време "надничам" в темичката, а сега попаднах на новата и реших, че е дошъл момента да се запиша и аз Simple Smile
Историята ми е дълга, но ще се опитам да я разкажа накратко. По принцип съм си тревожна и притеснителна личност. С раждането на детето сякаш ми се отключи съвсем проблема. Изпадах в депресии, не успявах да се нарадвам на детето от страх да не се случи нещо лошо с него, постоянно му поставях диагнози и се тормозих психически, изолирах се от всички. Постепенно обаче, дори и да бях луда, осъзнах, че започвам да предавам на детето си всички мои страхове. Опитах се и мисля, че успях да преодолея страха да не му се случи нещо и спрях да треперя, когато някой "кихне" отгоре му, но за съжаление всичко се прехвърли върху мен. Непрекъснато си поставям диагнози  ooooh! и най-лошото е, че до такава степен си ги внушавам, че започвам да изпитвам симптомите им.
Посещавала съм дълго време психотерапевт, но не мисля, че успя да вникне в дълбочина на проблема, или не си паснахме...не знам, но ефекта от терапията беше временен. Хапчета не искам да пия, защото знам, че са нож с две остриета и само притъпяват проблема.
Решила съм, да се опитам да се справя сама.  Praynig Имам симптоми, на които се старая да не обръщам внимание - сърцебиене, шум в ушите, замаяност и т.н. Ходила съм къде ли не на лекари за какво ли не. Напоследък сякаш започнах малко да се отвръщавам и да се опитвам да си втълпя, че има далеч по приятни и ползотворни занимания от ровене в нета, поставяне на диагнози и киснене пред разни кабинети...
Спирам, че стана дълго.
Хубава вечер!  Hug

# 23
  • Мнения: 109
Здравейте!
Може ли да споделите мнение, тези които сте приемали Антидепресанти как се чувствате, помагат ли ви и ако сега трябва да избирате да приемате или не, какво бихте избрали? Питам, защото на мен ми изписаха антидепресанти и още съм в чуденка да ги започна ли, страхувам се от страничните ефекти и евенуално от спирането им след време! Rolling Eyes newsm78
Лично на мен ми помагат..И ако сега трябва да избирам, пак бих ги приемала..Но аз бях НАИСТИНА много зле.. Предполагам зависи от начина по който се чувстваш, психиката ти и др.Със сигурност обаче съжалявам, че не започнах и психотерапия още в началото, вероятно щях да съм спряла АД на 8мия месец и нямаше да ми се налага отново да го пия.. Но това е много индивидуално... Пък и няма как да знам какво щеше да е "ако"... Simple Smile

astrea35, добре дошла!На повечето от нас тук, "любимото" ни занимание е да си поставяме диагнози Joy, тъй че-не си сама.Дано намериш своя начин да се почувстваш по-добре!

enyo, къде си?
belladonna, ти си здрава, щом не се вясваш тук hahaha
гала??  Praynig

# 24
  • Мнения: 270

Лично на мен ми помагат..И ако сега трябва да избирам, пак бих ги приемала..Но аз бях НАИСТИНА много зле.. Предполагам зависи от начина по който се чувстваш, психиката ти и др.Със сигурност обаче съжалявам, че не започнах и психотерапия още в началото, вероятно щях да съм спряла АД на 8мия месец и нямаше да ми се налага отново да го пия.. Но това е много индивидуално... Пък и няма как да знам какво щеше да е "ако"... Simple Smile

А когато ги пиеш съвсем добре ли си...в смисъл имаш ли пак симптоми, прилошаване, напрежение....? Питам защото мен основните ми проблеми са прилошаване, пари ми на главата и напрежение вътрешно, без да мога да контролирам??? Какво бихт ме посъветвали, тези които пиете АД...да започвам ли? Flutter

# 25
  • Мнения: 1 831
При мен ако не беше това напрежение нямаше да почна да пия антидепресанти.ама с него не мога да се псравя по никакъв начин.Много е гадно,не можеш да стоиш на едно място,все едно стоиш и чакаш нещо да се случи и това те побърква..неописуемо е просто Cry Cry
Хубаво е да проведеш лечение.Иначе може да се задълбочи проблема.Според мен колкото по-рано толкова по-добре.
Всеки преживява някакви кризи,ама някак си другите се справят сами,минават леко и не усещат дори че са ги преживяли.Ние като сме по-чувствителни ще си пием АД.

# 26
  • Мнения: 270
А с АД минава ли ти това напрежение 6u6ulina? Аз не съм изобщо в началото от 4-5 години съм така...но на приливи и отливи, сега 3 месеца след раждането на второто ми детенце пак започнах да получавам често разни кризи и неразположения ей сега дори докато си лежа и получавам някакво вътрешно гадене и прилошаване на няколко пъти и ми става едно усилно за кратко...незнам хич кво е...

# 27
  • Мнения: 2 860
Във военна болница съм в София. Днес пак ми правиха някакви специфични изследвания, хемостаза се казва, но едва ли ще излезе нещо и от там. И това казаха, повече нищо не могат да направят.

# 28
  • Мнения: 109
гала, може би е време да се насочиш към друг тип диагностика и лечение... Има много алтернативни варианти! newsm10
maiamiii, определено съм по-добре!През последните 2 месеца имах 2-3 краткотрайни кризи, но аз сама си се разбъзиках психически от мислене.. За последната цяла година, съм имала най-много 3 осезаеми моменти на неразположение, когато умишлено съм избягвала ситуации, в които съм усещала че мога да получа криза. Иначе ежедневно неразположение- определено не! Имало е седмици, в които се чувствам отлично и такива, в които през ден все ми става нещо...Но като се замислиш, кой не е така вече? Просто ние обръщаме огромно внимание и на най-малкото нещо. Ето сега например,точно преди 5 мин получих страшен световъртеж пред компа  #Cussing out Легнах малко, после се освежих в банята, и ето ме сега пак пред екрана-пиша. Ако това се беше случило в състоянието, в което бях преди, щях да ревна и да ми се разтупка сърцето питайки се " какво пак ми става сега?!?!" Шушулина е права, че ако не се вземат мерки(каквито и да са), може да се задълбочи проблема.А нали знаеш, че колкото по-надълбоко затънеш, толкова по-трудно ще излезеш на повърхността.. Ти си решаваш, ако искаш консултирай се с още един лекар, но в крайна сметка послушай вътрешния си глас..тои не би трябвало да те подведе. Аз ритах и крещях, че искам нещо, което да ме върне на крака във възможно най-кратък срок, и го получих..под формата на АД.. Сега разбирам, че проблемът ми е бил( и все още е) много дълбок и хапчетата наистина само замазват положението, но без тях нямаше да мога да живея пълноценно..

# 29
  • София
  • Мнения: 477
Здравейте на всички.
NOA, enyo е тук, ама къде е това "тук" и аз не знам Simple Smile
Нямам какво да се похваля, а не искам да се оплаквам, затова не пиша, иначе хвърлям по едно око редовно.

maiamii, тези кризи ще отшумят с приемането на АД. Но после за спирането на АД... нищо не мога да кажа. За себе си разбрах, че нбе мога да ги спра и сигурно ще си ги пия доживот. Въпроса е да действат, че без тях е много зле положението.

гала, не знам какво да кажа, освен да ти пожелая искрено да оздравееш!
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт