87th Academy Awards OSCAR'2014–Честито на печелившите! А кои ще са следващите?

  • 30 928
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
# 721
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 507
Мдаа, Birdman спечели PGA и SAG...
Дали пък палачинката не започва да се обръща.  newsm78

# 722
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 761
Един филм само не успях да гледам от номинираните и сега точно той ще се бистри в нета Sad
Няма и няма субтитри  ooooh!
Даже май и филма изтриха от замунда... Добре, че поне го свалих...
Пробвах да го гледам без субс и се разбира, обаче има много тихи разговори, в които нищо на чувам...Ако  имаше поне АНГ субс, щеше да е доволно  Praynig

Снощи - Интерстелар. Хареса ни. Дори доста ни хареса...  Peace

# 723
# 724
# 725
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Изгледай Cake снощи. Вече го позабравих.

# 726
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
готини статистики за Оскарите

http://popwatch.ew.com/2015/01/27/academy-awards-by-the-numbers/

# 727
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 761
Ако не сте видели - има субове за Бърдмен  Peace

# 728
# 729
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Седя и си мисля за Американски снайперист, снощи го гледах...
Освен, че ми хареса филма, играта на Б.Купър също беше на ниво. Дали няма да има изненади за мъжка роля. Чета във форума мнения, че Еди Редмейн щял да взема Оскар, а това сигурно ли вече?
Загледах и Бърдмен, много искам да го гледам, но трябва да е през деня, защото ме заболяха очите. А, той има номинация в доста категории.За мъжка роля Оскар-а, в който и да отиде няма да е несправедливо си мислех Peace

# 730
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 507
В края на миналата седмица раздадоха своите годишни наградии две от гилдиите.


Наградата ЕДИ за монтаж на драма отиде при Sandra Adair за Boyhood - сериозен плюс в полза на неговата победа в голямата надпревара за филм на годината.
Но те дават и отделна награда за монтаж на комедия, която отиде при Barney Pilling за The Grand Budapest Hotel - това може би също дава някакво предимство на филма пред останалите кандидати. Особено пред Birdman, който дори няма номинация за Оскар за монтаж (а тази липса обикновено е лош знак по принцип).


Наградите на гилдията на дизайнерите са следните:

Period Film
"The Grand Budapest Hotel"
Production Designer: Adam Stockhausen
Fantasy Film
"Guardians of the Galaxy"
Production Designer: Charles Wood
Contemporary Film
"Birdman"
Production Designer: Kevin Thompson

Обикновно тези награди не допринасят особено за разрешаване на казуса при Оскарите, защото почти винаги поне два (или всичките три) от техните наградени филми имат номинации от Академията.
Тази година, обаче" Хотелът получава предимство в тази категория, защото останалите два наградени филма не са номинирани изобщо...

Read more at http://www.hitfix.com/in-contention/grand-budapest-hotel-and-bir … RqE0R18QwcLbYw.99

Последна редакция: пн, 02 фев 2015, 12:56 от мячик

# 731
  • София
  • Мнения: 11 752
Здравейте!
Моля ви да ви следя. Хубава тема. Имам си твърдо фаворит за тази година, но все още ми остават два-три филма да гледам и тогава мога и да гласувам.
 Simple Smile

# 732
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 507
Здравей и на теб.  Grinning
Ама защо така плахо - "може ли"... Може, разбира се. И да следиш може, и да пишеш може. Засега само да гласуваш не може, щото няма къде.  Mr. Green
В смисъл, анкета за гласуване няма, но винаги можеш да си дадеш прогнозите за победители.

Което ме подсеща да питам. Анкета искате ли? В новата тема вече, де. Тя тази е на приключване.
Май няма много ентусиасти за идеята на Дявола за прогнозите. И досега не съм правила анкети. Но винаги има първи път...
Може да видим в оставащите две-три седмици, как се движат настроенията във форума поне в категорията за най-добър филм.  Thinking

# 733
  • София
  • Мнения: 11 752
Благодаря!   bouquet
Аз например нямам нищо против и анкета да направим, за да видим ние къде сме и онези къде са т.е. да си сравним вкусовете.  Simple Smile
Бих гласувала за главна роля за Еди Редмейн.  Толкова бях впечатлена от ролята която изгради, че отворих за да видя дали наистина е в пълна кондиция или е болен човек. Силно съм впечатлена от него.

# 734
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 761
И аз съм за Еди  Peace
Както писах преди, подценявала съм го винаги, до момента, до който не го видях как си изигра ролята в този филм  Hug

Да, искаме анкета  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт