Добре дошли в света на настолните игри!

  • 200 121
  • 724
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 16
Мда, за Nerath разбрах. Изчетох правилата, после я поиграхме. Аз я харесах. Компанията нещо не я хареса обаче. Много се чакало, всичко зависело от заровете и подобни неща. Нетърпелива и сприхава компания може да провали всяка игра.

# 211
  • Мнения: 697
този тип игри не се харесва на много хора, трябва да си геймър за да ти хареса, затова си има и различни игри- логически, стратегически, парти, семейни, даже според мен има и група лесни и глупави  Laughing

# 212
# 213
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Здравейте търся на български правилата на играта Лабиринт . Може ли ако някой ги има да ги снима и да ми ги прати на лс. Благодаря предварително Simple Smile.

# 214
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Мога да снимам на английски, немски и италиански. На български нямам.

# 215
  • Мнения: 16
този тип игри не се харесва на много хора, трябва да си геймър за да ти хареса, затова си има и различни игри- логически, стратегически, парти, семейни, даже според мен има и група лесни и глупави  Laughing

О, ние сме си компания от геймъри Simple Smile. Лошото е, че всички искат да играят и да побеждават, никой не иска да чака и губи. А иначе за семейни игри, сега сме захапали Каркасон, Катан и Краля на Токио. Междувременно, днес конкретно, разучавам Пандемия. Има потенциал за игра от двама, като приспим децата. А иначе съм набелязъл и няколко други, но ... време.

# 216
  • Мнения: 697
Пандемия е много добра кооперативна игра, тя ни учи да мислим и "работим" в колектив. Дано ви хареса.

# 217
  • София
  • Мнения: 10 825
Моля ви за мнение за "Игра на тронове".

# 218
  • Мнения: 16
Игра на Тронове настолната или с картите? Ако ли е настолната, трябва да имаш впредвид, че ще ти трябва особенна компания за нея. Играта е сложна, има много правила и механики. Отдели си половин ден да я разучиш, проиграй я и след това събери хора да я играят. Интересна е, обаче една игра обикновенно отнема по 5-6 часа. Трябват си нерви, търпение и желание. Аз така с я провалих за компанията играта. Мислех, че можем направо да я заиграем, пък то какво се оказа ... Сега никой не ще да я пробва даже, от лошите спомени за проваления следобед.

Моля ви за мнение за "Игра на тронове".

# 219
  • София
  • Мнения: 10 825
Видях че има две игри на тронове. Аз търсех мнение за-тази с картите. Тя в момента е с 40%намаление в ozone.

# 220
  • Мнения: 95
Здравейте,
Решила съм да взема 2 семейни игри от промоцията в www.ozone.bg. Едната да е интересна за едно голямо пораснало момче-вече мъж, а другата за 10 годишно момиче. Бихте ли ме посъветвали кои да избера от тези: Тери Пратчет, Катан - крале и владетели, Игра на тронове - с карти, Каркасон, Мондо, Кралства и CVлизация.

# 221
  • Мнения: 47 981
Мондо е по скоро за деца, Каркасон и Катан са много хубави и универсални, Останалите според мен са за големи и фенове.

# 222
  • Мнения: 16
Здравейте,
Решила съм да взема 2 семейни игри от промоцията в www.ozone.bg. Едната да е интересна за едно голямо пораснало момче-вече мъж, а другата за 10 годишно момиче. Бихте ли ме посъветвали кои да избера от тези: Тери Пратчет, Катан - крале и владетели, Игра на тронове - с карти, Каркасон, Мондо, Кралства и CVлизация.

Ако говориш за Вещиците на Пратчет, тя е по книга, от която едно растящо момиче може доста да научи за живота и осъзнаването. По-скоро поредици от книги на Тери Пратчет. Велик автор, напуснал ни преди около година, но оставил наследство от страхотни книги, разкази, пълни и чиста философия за живота и вселената, вплетена в привидно забавни и лековати историики. Но и да не е чела книгата, препоръчвам я за едно 10 годишно момиче. Играта е сравнително простичка. Играе се кооперативно, със семейство или приятели и целта на играта е да помогнеш на колкото можеш повече хора в играта и да се справяш с проблемни ситуации в света на Пратчет, преди нещата да си ... А ако после поиска да разбере какво е Рояка, кой е Зимоковеца, как и защо трябва да се пие чай със себеподобни и как това помоага срещу побъркване и самозабравяне, защо елфите са толкова опасни и защо пък да са толкова важни вълнените гащи при летенето на метла, толкова по-добре Simple Smile
Катан - крале и владетели е експанжън(прибавка) към оригиналната игра. Ще ти трябва и оригиналната за да я играеш. Страхотна семейна игра, между другото. Но ако говориш за играта с карти, за нея не знам и нищо не съм чувал. Ни добро, ни лошо. Като цяло такива игри се правят просто за да се доизцеди идеята на оригиналната игра и лично аз ги подминавам от далеч.
Каркасон силно я препоръчвам за хора, които не играят игри. Иначе е добра семейна игра, като целта на всички ви е със случайно изтеглени плочки, да подредите като пъзел картата на една местност с градове, пътища, ниви и селца. Всеки път става различна карта и този, който успее да заварди със своите фигурки нещо завършено по картата, печели точки. Играта е доста забавна, но след 4-5 игри ще искате още от многото прибавки към нея, защото ще ви се види вече малко постна.
Кралства вече не съм я играл, но съм чул/чел нелоши неща за нея. А за другите вече нищо не мога да кажа.
Бих могъл обаче да препоръчам някоя игра само ако знам от какво се вълнува човека. Фентъзи неща ли го вълнуват, коли, жени, гигански роботи, технологии ... Така е много на сляпо.

# 223
  • Мнения: 16
Аз, лично, от ozone и bigbag си напазарувах доволно онзи ден. Взех си по още един експанжън към Каркасон и Катан, Descent 2nd edition, Ticket to Ride Europa и Баталия - българската игра, за която ми проглушиха ушите/избодоха очите да рекламират по специализираните сайтове напоследък. Скоро ще мога да дам отзиви Simple Smile

# 224
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз с нетърпение ще чакам отзиви за Баталия

Общи условия

Активация на акаунт