Добре дошли в света на настолните игри!

  • 198 692
  • 724
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 47 889
Аз много се изкушавах за Баталия, но имаме доста игри , а и моите са още малки уж за нея. Взех само една игра- Кралят на Токио, да си имаме...
Аз пък исках голямо намаление за Катан мореплаватели, че малкият я иска, но никъде няма хубаво намаление,  Crossing Arms
Интересно, че имаме и Катан, и Каркасон, но дали защото първо получихме Катан, не знам, но се харесва повече у дома от децата, а на мен Каркасон повече ми допада. Иначе са доста сходни като игри.
Много е хубава Убонго, но пък ми се струва скъпичка за такъв тип игра.

# 226
  • Мнения: 16
Все не ми остава време за игра тия дни. Половината ми нови игри чакат на рафта, а с половинката остава по половин вечер време за игра в общи линии вечер, след вечеря, 1-2 вечери в седмицата. Макс. И понеже сме твърде уморени за да учим по-сложни игри, играем Ticket to Ride Europe и Каркасон. Съответно Баталия, Пандемия, Descent и пр. стоят на рафта и си чакат реда. Живот от време на време, покрай работата :/
Ще драсна някой ред, комай успея да сбера сили, нерви и ентусиазъм да поиграем нещо.
Е междувременно, понеже явно време нямам да играя, обаче ресурс и желание за нови игри се намира Simple Smile ... Търся си Discworld Ankh-Morpork играта. Нийде не мога да я открия, докато се блъсках в нея миналата година по магазините, преди да се запаля по игрите. Някой няма ли я нейде заседяла? Купувам я като нова и малко отгоре, понеже разбрах, че май спрели да я произвеждат, и надеждата ми да я поиграя някой ден е някой да се е наиграл и да предаде нанатък.

# 227
  • Бургас
  • Мнения: 29
Искам да Ви споделя какво удоволствие изпитах снощи при игрането на настолни игри.  smile3521 dance  lalalala
В града ни има ендо ново и бих казала много модерно Читалище, което всяка седмица прави "Вечери на настолните игри". Събират се много хора от 14 до 44 години и се играят игри като Каркасон, Диксит, Кууп, Катан и т.н.
За първи път отидох и аз и беше невероятно забавно. Играхме на новата за мен игра Кодови имена (Codenames). Целта на играта е чрез асоцииращи думи да насочваш екипа си да познае кои са 8-те думи от 25-те на полето. Лесно се влиза в играта и нямам търпение отново да поиграем.

Толкова много ми хареса, че започнах да търся начин сама да си я направя/принтирам. И за щастие се оказва, че има темплейти на почти всичко, което е нужно. Единствено се затруднявам в намиране на списък на български на 400-те думи, които трябва да се обяснят.  newsm78

Дали някой от Вас има играта и е склонен да ми ги каже/напише/продиктува?

# 228
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте  искам да ви попитам дали сте купували игри от Amazon,където са доста по евтини.
За тази игра какво ще кажетеhttps://www.amazon.co.uk/Asmodee-ASMDOBB01EN-Dobble-Card-Game/dp … 0DE7KS9YCX1D5V6MN

# 229
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 286
Здравейте  искам да ви попитам дали сте купували игри от Amazon,където са доста по евтини.
За тази игра какво ще кажетеhttps://www.amazon.co.uk/Asmodee-ASMDOBB01EN-Dobble-Card-Game/dp … 0DE7KS9YCX1D5V6MN

Имаме я, хубава е. Играем често, в бг е на сходна цена в момента мисля.

# 230
  • софия
  • Мнения: 1 305
scrye Благодаря, ще я взема
Трудно ми е при избора на игра защото трябва да е подходяща за сина ми на 11 и дъщеря ми на 6, другото което мисля да взема е Лабиринт. Явно на мога да пазарувам от Амазон, защото трябва да преведена на Български newsm78

# 231
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 286
Тази специално няма нужда да е преведена, тя е само с картинки. Дъщеря ми я получи за подарък, точно миналата година, когато стана на 6.

От амазон имаме тази: https://www.amazon.co.uk/Hasbro-HAS40202-Pictureka-Game/dp/B000Z … eywords=pictureka

Страхотна игра, вече дори и малката се справя с единия сегмент на играта, търсене по картинка.

# 232
  • Мнения: 696
Здравейте  искам да ви попитам дали сте купували игри от Amazon,където са доста по евтини.
За тази игра какво ще кажетеhttps://www.amazon.co.uk/Asmodee-ASMDOBB01EN-Dobble-Card-Game/dp … 0DE7KS9YCX1D5V6MN
Здравей, само да попитам защо ти е да я купуваш от Амазон, тук струва 23.90 във всяка верига книжарници?!
там излиза 22- 23 лева без доставка
относно игра за момче на 11 и момиче на 6, стават почти всички игри дори и уникалната за мен Сплендор, но май е по- добре Селестия.

# 233
  • София
  • Мнения: 1 580
Записвам се и аз в темата. От няколко дни чета и гледам къде ли не ревюта и само още повече се обърках  Laughing
Класическите скрабъл, монопол и румикуб имаме.
Луди фенове сме на Dixit откакто излезе. Вече имаме всички разширения, включително и най-новото 7. Обаче... иска ми се да поразнообразя. Рових, четох и купих Mysterium заедно с разширението (май е само едно за момента). Всичко хубаво, забавно ми изглежда и ще си я играем при удобни случаи, но ние такива игри играем обикновено когато правя купон с приятели и половината са вече доволно почерпени, та докато им обясня правилата на Мистериума и наредя картите, играчите ще са изпозаспали Laughing
Та сега издирвам някаква игра със сравнително прости за обясняване условия, без нужда от 30 минути за нареждане на игралното поле и дълги ситни текстове за четене по картите (по обясними причини Crazy )

На Пандемия се чудя (не знам доколко са прости правилата), Консепт също не изглежда зле, макар че имаше не особено ласкави ревюта за него. Кодови имена също заглеждам, но не знам дали не се изчерпват асоциациите бързо след няколко тура.
Вещиците много ме привличат само заради Тери Пратчет, но май не е с особено прости правила.

Не обичам стратегически игри, в които трябва да мислиш много ходове напред. Не обичам и инвестиционни игри като Монопол. И на заровете не съм фен... Искам и да е нещо, което не омръзва след 4-5 преигравания... абе, сложна работа  Laughing
Ще съм много благодарна, ако дадете идеи  Hug

# 234
  • Мнения: 47 889
Каркасон и Убонго много детски ли ти се виждат?
Сега излезе Кодови имена, не съм я виждал аи играла, но ми се вижда подходяща за парти Simple Smile

# 235
  • София
  • Мнения: 1 580
Каркасон съм играла, но никога не успя да ме плени особено. Пак ми попада в графата досадно стратегически.
Тук може би е моментът да кажа, че аз настолни игри всъщност никога не съм понасяла Laughing с изключение на Диксит и донякъде Скрабъл. Дикситът ме пречупи тотално и сега ми е супер любимо да я играя, затова си мисля, че може би някъде сред морето от нови и интересни игри, все ще намеря още някоя, която да ме забавлява искрено.

# 236
  • Мнения: 47 889
Ох, приготвила съм Диксит за коледен подарък, дано ни допадне и на нас
Какво й е стратегическото на Каркасон, играя я с децата  Laughing

# 237
  • София
  • Мнения: 1 580
Тук селянин, там селянин, къде полянка да сложиш, къде замък... досадна работа. Нещо по-весело искам - с много смях и повече въображение. Да бъде разнообразно и различно всеки път. При Диксит точно това ми харесва - всичко зависи само от фантазията, от това кои са играчите, в какво състояние на духа (и тялото Laughing) са. Няма градежи и мислене ходове напред. Същият смях е като играта на асоциации, на филми или на "листчета" (които не са в графа настолни, но много забавни).

# 238
  • Бургас
  • Мнения: 29
Та сега издирвам някаква игра със сравнително прости за обясняване условия, без нужда от 30 минути за нареждане на игралното поле и дълги ситни текстове за четене по картите (по обясними причини Crazy )

Кодови имена също заглеждам, но не знам дали не се изчерпват асоциациите бързо след няколко тура.
От известно време играем на тази игра и мога да Ви уверя, че не става скучна или да се изчерпват асоциациите при неколкократно играене. Причините за това са, че при един тур на играта се играе само с 25 карти. След това ги сменяш с нови, а общо са 400 карти. Ние примерно за 3-4 часа минаваме 400-те карти, което си е бая дълго игране. Да не говорим, че след като картите се разрешат се получават милион нови комбинации от 25 игрови карти. А и най-готиното (за мен) на играта е, че по-голямата част от думите са омоними или омофони. Давам пример: Аз бях разказвач и се опитвам с думата "абонамент" да подскажа 2 думи: преса и месец. Моят отбор обаче четеше "преса" като машина, която оказва натиск и от там нещата се объркаха грандиозно. Просто е много забавно как човек прочита една дума, после я свързва с друга и накрая няма нищо общо с това, което си мислил ти.  Laughing

Искам да Ви споделя, че почти приключих със заготовката на печатна версия на Кодови имена. Ще се опитам да Ви я кача тук, щом всичко е готово. Истината е, че не ми се дават 40лв за нещо, което с малко труд мога да направя.(играта, с която играем не е моя, а много искам да имам една вкъщи)
Щом файловете за принтиране (на 400-те карти и на картите - агенти) са готови ще ги споделя, а после за Вас остава да ги дадете за принтиране на твърд картон и рязане в някой дигитален център. И хоп - готово! - ще си имате нова настолна игра!  newsm74

Много искам да Ви се похваля, че днес моят мил мъж ми показа какво ще получа за Коледа  Simple Smile И явно много много съм слушала (или по-скоро той е слушал какво говоря постоянно Embarassed), защото ще получа Dixit и един красив вертикален пъзел.  Heart Eyes

# 239
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Ние също сме приготвили Диксит за семеен подарък. Скрабъл също ще получат децата от баба им. Играем каркасон и румикуб тази година. Катан имаме, но така и не сме я разучили.    

Общи условия

Активация на акаунт