Добре дошли в света на настолните игри!

  • 200 190
  • 724
  •   1
Отговори
# 240
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Концепт я очакваме за семеен коледен подарък, ще дам отзиви после. Аз четох само хубави мнения за нея, рових се главно в Амазон.

# 241
  • Sf
  • Мнения: 978
Концепт се оказа много добро попадение. Лесни и прости правила, в същото време с голямо поле за фантазия и полезна за развитие на асоциативното и аналитичното мислене.

За разлика от Вещиците - зор докато разучим правилата, но е скучна, просто измислена без фантазия, разочарована съм.

# 242
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
диксит играхме днес. Бързо я схванаха децата, не искаха да спираме. 

# 243
  • Мнения: 47 985
И ние харесахме Диксит, но дано се поочупим ,че сме малко скучновати  Катан мореплаватели-напълно излишно разширение, и скъпо при това  Stop Нищо особено.

# 244
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
И от мен мнение за Концепт, страхотна наистина, 3 дена голяма игра падна, така и  не ни омръзна. Лесни правила, 7-годишната ми дъщеря се справяше много добре с по-лесните думи. Препоръчвам с две ръце и се радвам, че ни я донесе Дядо Коледа Simple Smile

# 245
  • софия
  • Мнения: 1 305
Диксит не се одобри от децата Sad, но затова Dobble се оказа много добро попадения играем я за забавление без напрягане.

# 246
  • Мнения: 47 985
Верно ли не се одобри, да не би да са малки или да сте малко хора?
Аз вкарвам малко поговорки, филми в играта и се пораздвижи Wink

# 247
  • софия
  • Мнения: 1 305
 ♥ HAPPY ♥ , беше им за Коледа подарък, оставих ги сами с племенницата ми да я разучват, дали не са разучили правилата не знам, но не бяха впечатлени, мисля си да я разгледам и аз и тогава да я забутам в някой шкаф или подаря на някой.

# 248
  • Мнения: 47 985
Може би са малки, тя е все пак за над 10 годишни и възрастни хора Simple Smile
Аз пък вече се оглеждам за разширения Simple Smile

# 249
  • Мнения: 111
♥ HAPPY ♥ , беше им за Коледа подарък, оставих ги сами с племенницата ми да я разучват, дали не са разучили правилата не знам, но не бяха впечатлени, мисля си да я разгледам и аз и тогава да я забутам в някой шкаф или подаря на някой.

Ако решите да я продавате - може да спазарим нещо Simple Smile, защото търся да си купя такава Simple Smile кой вариант е?

# 250
  • София
  • Мнения: 1 573
tzvetihc, пробвайте я заедно. Добре е да се играе поне с четирима, за да е забавно. Също и това да се разказва цяла история за картата, както пише в правилата, е малко досадно и повечето хора, които познавам, играят просто с асоциации -думи, герои, заглавия, имена...

Днес за пръв път играхме Концепт (избавихте ме от чуденката и в крайна сметка я купих). Много ми хареса и падна голям смях. Директно на дълбокото се метнахме и успяхме още на първи рунд да обясним доста бързо "Luke, I am your father"  Laughing
Уж е на български играта, но това не го бяха превели.  newsm78

Към края и малкият (на 7) се включи, при това много успешно. Утре ще играем пак.

# 251
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Днес за пръв път играхме Концепт (избавихте ме от чуденката и в крайна сметка я купих). Много ми хареса и падна голям смях. Директно на дълбокото се метнахме и успяхме още на първи рунд да обясним доста бързо "Luke, I am your father"  Laughing
Уж е на български играта, но това не го бяха превели.  newsm78

Към края и малкият (на 7) се включи, при това много успешно. Утре ще играем пак.

При нас най-голям смях до сега предизвика "бушониран" и "да минеш на червено".

# 252
  • София
  • Мнения: 2 497
Зарибихте ме с този Концепт!

Аз сега издирвам други игри, които могат да се играят от двама (освен Каркасон), та тази ми е добре дошла!

# 253
  • Бургас
  • Мнения: 29
Честита Новата 2017 година и от мен!  ura Пожелавам Ви да играете, да се забавлявате и да сте щастливи и удовлетворени!

За подаръци получих няколко игри, за които искам да Ви споделя личното си мнение.
1. Кодови имена - Codenames
За последните месеци това ми е играта фаворит. По-рано бях писала за нея. Играта е асоциативна, парти игра, подходяща за големи компании. Предполага съсредоточаване и доза сериозност, ако мога така да се изразя. Препоръчвам я на всички хора, които харесват игри с думи.  blahblah

2. Реликвите на дракона - втора игра - Зловещата пещера.
Трябва да призная, че първоначалния бърз преглед на играта ме обезкуражи, защото е тип приключенска. После обаче видях, че е българска игра и това ми допадна. След като разиграхме играта се оказа, че е заинтригуваща и единствената ми забележка е, че фигурките са несъразмерно големи за борд-а.

3. Каркасон - Carcassonne
Получих базовата игра и без много усилия я разиграхме. Хубавото е, че може да се играе и от двама човека. Играта не изисква особена съсредоточеност, но е нужна съобразителност и мааалко стратегия. Може би бих си взела и някакво разширение, защото на мен лично ми е малко "лека"

4. Диксит - DiXit
Повечето знаете или сте чували за играта. Изисква асоциативно мислене, въображение и доза хумор (може би). Признавам си, че компанията ни явно е малко скучновата, защото не мога да кажа, че ми е приятно да я играя. Ще пробвам и в друга, по-голяма компания, преди окончателно да се произнеса по въпроса  Wink Laughing За сметка на това допадна на другарчетата ми.

5. Кралят на Токио - King of Tokyo
Играхме я за първи път снощи, но според мен играта на пръв поглед е добра. Динамична, с нужда от стратегия за игра, но и доза шанс (благодарение на 6-те зара). Развива се завидно бързо, а множеството карти, които дават екстри на героите, са голям плюс за по-интересно проиграване.

Щастлива съм от празничните придобивки и предвиждам следващите месеци да изкараме студените зимни вечери играейки заедно с приятели! hahaha lalalala

# 254
  • София
  • Мнения: 1 573
Такаа. Да дам и аз отчет Simple Smile

Играхме доста Мистериум. Започна да ни харесва. Дори мъжът ми иска да ирае, а той хич не си пада по такива игри. Изключително ми е досадна подготовката за играта с цялото това вадене на определени карти от тестетата, както и събирането след това, но пък тези, които не трябва да се занимават с тази част, искрено се забавляват.

Играхме и Концепт. Весела ми е много, но на картите има някои откровено малоумни неща, които се обясняват с 2 фигурки или пък не могат да се обяснят изобщо, без да се помага и с "да", "не", "почти" Laughing Като извъртим всички карти, мислим да играем без тях. Да речем - казваме, че ще обясняваме филми/книги/известни личности и всеки казва на другарчето си от противниковия отбор какво да обясни. Също и на дъската ми липсват доста символи, но да кажем, че просто ми липсва въображение  Mr. Green

Взех Кодови имена, но още не сме я играли. Явно кутията не е особено атрактивна, защото отпада още като я покажа на компанията, преди дори да съм обяснила за какво става въпрос  Laughing

Сега чакам Keep Calm, която се очертава да е наистина голям смях, но не е подходяща за деца (има доста пиперливи карти) и е само на английски.

Общи условия

Активация на акаунт