Добре дошли в света на настолните игри!

  • 200 096
  • 724
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 47 981
Озон имат в момента код NaToplo за допълнителни 15 % отстъпка на игри...две разширения диксит са 49 лева промо комплект, с още 15 5 става добра цена, на други игри също, май ще поръчвам отновоооо...много ми е слаб ангела  Embarassed
И Кралят на Токио имам в шкафа, поръчван от предни промоции, сърбят ме ръцете да го пробваме
Хора, а дали да не правим някаква размяна от време на време , ако някой има игра, която му е омръзнала, да я размени за кратко време с друг потребител?

# 256
  • софия
  • Мнения: 1 305
Пробвахме Диксит с децата на 6 и на 11 години хареса им, предвид това, че са толкова малки обясняваме картите с по една дума и то много близка по смисъл и в повечето случаи познаваме, въпреки това ни харесва, но ми се струва че не я играем както трябва, може би ще има по различен начин, ако са големи хората, знам ли малко ми е чудно.

# 257
  • София
  • Мнения: 10 825
Пробвахме Диксит с децата на 6 и на 11 години хареса им, предвид това, че са толкова малки обясняваме картите с по една дума и то много близка по смисъл и в повечето случаи познаваме, въпреки това ни харесва, но ми се струва че не я играем както трябва, може би ще има по различен начин, ако са големи хората, знам ли малко ми е чудно.
Трябва и ние да ѝ дадем шанс с децата.Опитахме се да я играем с големия (на 11 години) но малко ни беше скучновато с трима. Ще включим и малките, пък каквото стане - такова

# 258
  • София
  • Мнения: 1 573
Докога е валиден кодът в Озон? Хвърлила съм око на Love Letter заради много, много добрите ревюта в нета, но малко скъпичка ми се струва  Thinking

# 259
  • Мнения: 240
От скоро се пробуди интереса ми към настолните игри. Изчетох цялата тема, както и странични материали и съм полудяла. Като дете много играех на такива игри, но после други неща ги изместиха. Проблема сега ми е, че децата са малки (на 6,5 г и на 2,5 г) и не можем да играем с тях (поне не с малката). Приятелите ни са трудна работа, но постепенно ще ги излъжем.
Взех няколко игри, които може да играем с децата, но ми е скучно. Набелязала съм Ticket to Ride и мисля, че голямата ще се справи с нея а сега е и на промо в Озон и се чудя дали да я поръчам. Ако можете да ми предложите и други с които може да се справи 6+ годишно или за 2-ма играчи.

Адри тази игра не е сред намалените в Озон.

# 260
  • Мнения: 47 981
Моите като по-малки играеха Хотел, Живот и Монополи милионер (фаворит). Биха се справили с Каркасон и Мондо, дори Убонго и Диксит Laughing , поне моите деца, но ги нямахме. Имаме много от детските игри, но не се харесват много, дори Лего игрите...

# 261
  • Мнения: 16
Благодаря за инфото за отстъпката!! Или пък не ... Така де, изхарчих още стотина лева за игри. Сега чакам Кодови имена и 7 Wonders + Duel. Охх ... Стената на срама събира нови и нови заглавия. 5-6 от другите си заглавия още не съм намерил време да играя, нови купувам. Нейсе. С половинката ще се играе 7 Wonders, а с компанията все някога ще стигнем до Кодовите имена.

# 262
  • Мнения: 47 981
Аз трупам в един шкаф в работата, не давам всичко накуп...при поводи вадя и подарявам  Embarassed Че иначе става страшно
Но пък отстъпките си струват, игрите са скъпички и всеки спестен лев е добре дошъл

# 263
  • София
  • Мнения: 1 573
Адри тази игра не е сред намалените в Озон.

Да, за съжаление. Но пък кодът за намаление я хваща и много се изкуших. Все пак не я купих. Доста се изхвърлих за игри напоследък и май ще се кротна този месец.

Играхме вчера Keep Calm. Супер безсмислена на теория игра. Няма ясно изразен състезателен елемент, нито изисква особена мисъл, но пък толкова не съм се смяла отдавна. Супер е за губене на време, но си е простотия до шия  Laughing

# 264
  • Бургас
  • Мнения: 29
Бях Ви споделила, че в града имаме едно Читалище, което организира "Вечер на настолните игри". Там намирам идеи на нови попълнения в личната си колекция.

Посленият хит на Вечерите е играта Secret Hitler. Не знам как точно е превода на български, но в средите на играещите в Читалището се нарича "Фашисти и либерали".

Играта се играе от минимум 5 и максимум 10 човека. Всеки един от играчите получава роля на "фашист" или "либерал", като един от тях е Хитлер. Целта и на двата отбора е да прокарат толкова закони, че да победят.

Завръзката идва от това, че само фашистите знаят кои са в техния отбор. Либералите на знаят кои други играчи са от отбора на "либералите". Така по време на ходовете/прокарването на законите се започва едно голямо надлъгване, обвиняване и като цяло голям смях. Интересно е, че от една страна трябва да следиш как протичат ходовете, от друга трябва да разчиташ на интуицията си за това дали един човек лъже или не.

Ако трябва да съм честна, аз лично не можах да се почувствам завладяна от играта, но и по принцип игри с блъфиране не са ми любими. Сякаш играта допада повече на момчетата (порасналите Simple Smile ), но истината е че от 50-60 човека на събитието, сигурно 45 играеха само тази игра.

А най-приятното от към финансовата част е, че играта е налична за безплатно принтиране.

Ето тук е линк-а за нужните карти и борд. https://www.dropbox.com/s/4iptu3yureaxfm6/color.pdf?dl=0
Правилата може да немерите в този любим сайт: https://boardgamegeek.com/filepage/125295/pnp-file-autor

# 265
  • Мнения: 16
Аз пък си взех пак нови игри(не, че съм си играл всичките стари). Tiket to Ride + експанжъна 1910 и експанжъна на TtR Europa - 1912, Кодови имена, 7 Wonders и 7 Wonders Duel. И семейно двама заиграхме 7 Wonders Duel. До преди малко. 7 Wonders е игра за повече от двама, до 7 човека, като има и по-особен режим за двама, обаче Duel е правена само за двама. Силно препоръчвам! Жената, че ме наби като маче у дирек в пробните две игри, наби ме. Но забавлението е на ниво! Сега единия ще става в ранно утро за да забавлява наспани бебета, а другия ще го последва малко по-късно за работа. Честит петък 13-ти Simple Smile

# 266
  • Мнения: 2 240
Не съм писала отдавна, но ми е интересно да чуя мнението ви относно новият Ticket to Ride Ships & Trains. Доста е скъпичка, около 15 лв., но изглежда много интересна и ми се искаше да разбера дали някой запален фен на настолните игри си я взел и как ви се стори?

# 267
  • Мнения: 16
Аз и се чудех. Имаме Ticket to Ride, TtR:Europa и наскоро взех експанжъните 1910 и 1912. Играем я редовно с жена ми. Доста добра игра, прости правила, увлекателен геймплей. Погледах правилата на Ships & Trains. Като цяло играта е същата, но се играе вместо само на карта на Америка, Европа или други континенти/държави, на карта на целия свят. Строят се корабни и железопътни маршрути, като от един общ дек с карти, всеки вади до две карти на ход. С изтеглените карти след това се опитва да построй свързани маршрути. Правилата наистина са много прости и се учат за 10-15 мин. А като стане вече малко скучна, поради простата механика, на помощ идват ексанжъните Simple Smile.
И така, в момента е скъпа. Тук се намира за около 110 лв. -http://bigbag.bg/ticket-ride-rails-sails
Ако не бързаш с нея, скоро ще падне цената, все ще има някоя разпродажба. Все пак всяка нова игра първоначално се продава скъпо.
В заключение - много добра семейна игра, прости правила, увлекателна и конкурентна, без да се прекалява с второто.

# 268
  • Мнения: 2 240
Аз и се чудех. Имаме Ticket to Ride, TtR:Europa и наскоро взех експанжъните 1910 и 1912. Играем я редовно с жена ми. Доста добра игра, прости правила, увлекателен геймплей. Погледах правилата на Ships & Trains. Като цяло играта е същата, но се играе вместо само на карта на Америка, Европа или други континенти/държави, на карта на целия свят. Строят се корабни и железопътни маршрути, като от един общ дек с карти, всеки вади до две карти на ход. С изтеглените карти след това се опитва да построй свързани маршрути. Правилата наистина са много прости и се учат за 10-15 мин. А като стане вече малко скучна, поради простата механика, на помощ идват ексанжъните Simple Smile.
И така, в момента е скъпа. Тук се намира за около 110 лв. -http://bigbag.bg/ticket-ride-rails-sails
Ако не бързаш с нея, скоро ще падне цената, все ще има някоя разпродажба. Все пак всяка нова игра първоначално се продава скъпо.
В заключение - много добра семейна игра, прости правила, увлекателна и конкурентна, без да се прекалява с второто.

Благодаря ти за мнението, сега видях, че съм написала 15 вместо 150 лв. Аз имам Nordic-а. Подариха ми я на работа и най-интересна ми е Asia и India. Искаше ни се да купим Ships and Trains, но за съжаление както всеки експенжън има по-малко влакчета, така че щем нещем ще трябва да си вземем Европа. Тя малко ни поумръзна защо я играем често с приятели, затова все пак исках да чуя мнение, ако някой си я е купил. Иначе благодаря за линка, ще го проверявам често, както и ще следя тук ако се промени цената малко Wink

# 269
  • Мнения: 697
цената на играта няма да падне  Laughing , такова нещо не се е случило с нито една игра, даже се увеличават. Това си е отделна настолна игра в която има повече компоненти и затова цената в цяла Европа е 150 лв., понякога може да се намери в някой сайт на промоция.

Общи условия

Активация на акаунт