Добре дошли в света на настолните игри!

  • 198 700
  • 724
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 16

Аз май малко се поолях с игрите. Сега ако имах и време да ги играя ...

# 286
  • Бургас
  • Мнения: 15 699
Здравейте! Някой може ли да ми даде линк от замунда за майнкрафт?
Опитах се да изтегля две версии на играта,но нищо не стана.
И какви програми трябва да има на компа за да се играят игри?
Нищо не им разбирам и имам нужда от помощ! Моля ви!

# 287
  • Мнения: 47 898
Оле, мислех че у нас има много игри Joy
Между другото пробвали ли сте размяна на игра с някой познат? Аз мислех да навия една колежка да си разменим някоя игра, за да се разнообразим безплатно. Но ми досвидя...ми ако ми загуби някоя карта или пионка, ммм!

# 288
  • Мнения: 16
HAPPY, абе аз трупам ли трупам, щом ми попадне добра сделка. Като цяло гледам да взимам игрите втора ръка. Така получавам добра цена. Примерно Ticket to Raid Rails & Sails (за която ставаше дума на предната страница тук) я купих за 75 вместо за 109 лв. от хора, които са си я купили, но не са я харесали или са решили, че нямат кога или с кого да я играят. Обаче напоследък и аз или нямам с кого да играя, или време за игра. Играехме с компания до скоро, но нещо се разсъхна компанията. Време, различни интереси .... И с жена ми играехме, но сега, с две бебета вкъщи, трудно. Изпадам в абстиненция вече :/. Далечните ми въжделения по въпроса са да накарам дребосъците да харесват настолните игри и да си играем семейно. Обаче ще трябва да ги почакам още няколко години да пораснат. За сега по-големия се заглежда по шарените кутии и посягат с ръчички да ги пипа. И до там. Затова и кутиите са качени високо по стените, да не им видят сметката преди да са открили за какво са. А междувременно обмислям идеята да отворя клуб за игри. Както и да го смятам, малко не ми излизат розови сметките, но пък не е лошо да помечтае човек. Мечти за това как макар и за по-малко пари, работи каквото му е на сърце. Или пък да крои планове, колкото да си оправдае количествените натрупвания Simple Smile
А по отношение на размените на игри, обикновено като ми влезе някоя игра в главата, просто я купувам. Ако не успея да я намеря по специализираните групи из facebook за продажби на игри от хора към хора и не ме свърта, просто я грабвам от някой от сайтовете. Обичам изобилието Simple Smile. И като цяло размените не ми се налагат. Та аз дори от моите игри около 10-15 заглавия още не съм играл.

Последна редакция: вт, 10 окт 2017, 00:55 от Dimitar Delev

# 289
  • Мнения: 47 898
А, аз играя с децата, но те са големи, за съжаление наистина малко време имаме...Моите игри като цяло са купувани главно с 50 или поне 30 % отстъпка покрай черния петък. Тогава се запасявам добре, държа ги в офиса, и после ги подарявам периодично- я нова игра, я някое разширение Wink ( Катан, каркасон, дискит)
Само за Катан мореплаватели се изръсих пълна цена и ме боля сърцето, но просто нямаше никакво намаление никъде, а малкия много я искаше...а тя е много тъпичка, но той я харесва....

# 290
  • Мнения: 16
И аз зареждам разни заглавия за подаръци, като ми попадне добра сделка. Често се случва да са ми повтарящи се заглавия. Те са на отделна лавица в другата стая. А Катан мореплаватели е доста добра gateway игра. В смисъл игра за въвеждане на нови хора в хобито. И за деца е ок, понеже е лесна, бързо се обяснява, няма много стратегия, тактика и размисъл, и на практика е едно ъпгрейдвано Монополи. Но е ценна игрицата, така че малкия добре се е ориентирал Simple Smile

# 291
  • Мнения: 47 898
Да, на него и без това монополи му е любимата игра Wink Останалите са, за да разнообразим малко от омразното монополи милионер, което вече мога да играя и насън:joy:
Но катан и катан мореплаватели се редят бавно и трудно потръгва играта, което е сериозен минус за мен. За децата стават, да, стига да пазят частите и да изтърпят навлизането в играта. В това отношение каркасон е с предимство, много по-лесно започваш да играеш, но по-малко стратегия има там и повече шанс. За малки деца става Мондо, по-детска и лесна е. Много харесвам и убонго, развива мисленето като тетрис и изглежда измамно лесна, но не е Joy.

# 292
  • София
  • Мнения: 546
Здравейте, включвам се в момента с игрите за по-малки деца с молба за съвет Simple Smile
С мъжа ми с нетърпение чакахме детето да стане достатъчно голямо, за да започнем със семейните настолни игри и вече това е реалност Simple Smile  Започнахме като стана на около 5 г. Сега се вихрим основно с Монополи и Каркасон и все още са му интересни и двете Simple Smile
И сега идва трудното. Трябва да купувам подаръци за 2 рождени дни на девойки. И двете ще стават на 5 г. Иска ми се да им взема настолни игри и на тях, за да е по-смислен и използваем подарък от поредните кукли и т.н....
Може ли да ми препоръчате игри, които да са подходящи за тази възраст Hug Моят син като видя кутията на Каркасон със замък и рицар беше спечелен за каузата моментално Simple Smile С девойките обаче не знам как ще е...Едната например си е принцеса - вечно с рокли, сложни прически, чантички и т.н. Grinning И двете момиченца са доста умни, контактни, творчески настроени, та си мисля, че ще са им интересни игрите, но нямаме достатъчно опит, за да изберем подходящи.

# 293
  • София
  • Мнения: 10 825
Малкият ми син, който е на 5, много харесва "Лов на таласъми". Играта е лесна и приятна за деца, могат да си я играят и сами.
Друга, която много му допада е Доббъл и тези дни ще я купим

# 294
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 286
Друга, която много му допада е Доббъл и тези дни ще я купим

Това е страхотна игра, имаме от няколко години и дори малката, която е на 3 години и половина, успява да играе с нас.

Имаме и тази, но мисля, че я няма на български, нашата е поръчвана от чужбина и е на английски. Може да се играе само с картинки и децата се забавляват много.

# 295
  • София
  • Мнения: 10 825
Сетих се, че той много харесва и Лабиринт, имаме детската  и много се забавляваме всички с нея. Предполагам, че и по-големият вариант също е подходящ и за деца

# 296
  • София
  • Мнения: 546
Благодаря ви много Hug
Сайтът също не го знаех, а е чуден и с много бърза доставка Simple Smile Поръчвам Доббъл и Таласъмите за девойките, дано да им харесат Hug
Хайде сега препоръчайте нещо и за нас Simple Smile Каркасон и Монополи харесваме всички и ги играем. Взимаме постепенно и разширенията на Каркасон. Синът ми се справя много добре, мисли вече стратегии напред, така че смятам ще се справя и с по-сложни игри. Предстои Коледа и рождения му ден през февруари, та събирам идеи вече Simple Smile И важно уточнение - едно ни е детенцето, така че игрите трябва да са подходящи за 3-ма човека Blush
И още едно уточнение - няма проблем да не е на български, пазарувам навред Simple Smile

Последна редакция: ср, 11 окт 2017, 15:32 от Felis

# 297
  • Мнения: 83
Доббъл я взех след като прочетох тук добри отзиви за нея. Беше за подарък и по-късно разбрах, че сме уцелили десетката с нея. В списъка ми е и за нас.
Друга игра, която много се харесва вкъщи е IQ пъзела http://www.smartgames.eu/en/smartgames/iq-puzzler
Загубихме обаче бързо единия елемент, но успяхме да пригодим с подръчни материали и продължава да се реди. Да уточня, че е за един играч. В моментите когато й се играе, а ние сме заети играта е спасението

# 298
  • sofia
  • Мнения: 409
Доббъл я взех след като прочетох тук добри отзиви за нея. Беше за подарък и по-късно разбрах, че сме уцелили десетката с нея. В списъка ми е и за нас.
Друга игра, която много се харесва вкъщи е IQ пъзела http://www.smartgames.eu/en/smartgames/iq-puzzler
Загубихме обаче бързо единия елемент, но успяхме да пригодим с подръчни материали и продължава да се реди. Да уточня, че е за един играч. В моментите когато й се играе, а ние сме заети играта е спасението

Може ли разяснение как се играе и за каква възраст е подходяща ? Ако не тук моля на лични за да не спамим темата

# 299
  • Мнения: 696
Здравейте! Някой може ли да ми даде линк от замунда за майнкрафт?
Опитах се да изтегля две версии на играта,но нищо не стана.
И какви програми трябва да има на компа за да се играят игри?
Нищо не им разбирам и имам нужда от помощ! Моля ви!
Здравей, това е тема за НАСТОЛНИ, а не компютърни игри, съжалявам, но няма как да ти помогнем тук.

Общи условия

Активация на акаунт