Добре дошли в света на настолните игри!

  • 199 863
  • 724
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 539
7 wonders и 7 wonders duel са страхотни стратегически игри. Препоръчвам!

# 406
  • София
  • Мнения: 1 675
Катан изобщо ли не става за двама? Simple Smile

# 407
  • София
  • Мнения: 1 569
Sequence е много хубава игра. Става и за двама , и за повече.

# 408
  • София
  • Мнения: 1 888
Катан изобщо ли не става за двама? Simple Smile
Става и за двама, но не е особено интересна.

# 409
  • София
  • Мнения: 1 675
Катан изобщо ли не става за двама? Simple Smile
Става и за двама, но не е особено интересна.

Аааа, добре.  Защото си я подарихме за Коледа и още не сме я отворили, а трябва да се научим да я играем, преди да съберем компания Simple Smile Децата са малки, така че ще започнем двамата с ММ.
Взехме си и Ticket to ride, джиткаме си я двамата и много ни харесва.

# 410
  • Мнения: 74
Sweetvit, може ли малко помощ с  правилата на  ticket to ride? Картите с вагони се раздават в началото по 4, а след това как се теглят, по колко?

# 411
  • София
  • Мнения: 1 888
Теглят се по две карти от тестето (или от обърнатите 5), или по един локомотив (ако ще теглиш от обърнатите). На ход можеш да теглиш карти, да теглиш билети/маршрути (три, като трябва поне един да си оставиш), да строиш линии (само по една на ход)или да поставяш гари (пак само по една на ход)

# 412
  • Мнения: 696
Катан изобщо ли не става за двама? Simple Smile
Става и за двама, но не е особено интересна.
Заселниците на Катан е от 3-4 човека, има отделна игра която е само за двама играчи!
Теглят се по две карти от тестето (или от обърнатите 5), или по един локомотив (ако ще теглиш от обърнатите). На ход можеш да теглиш карти, да теглиш билети/маршрути (три, като трябва поне един да си оставиш), да строиш линии (само по една на ход)или да поставяш гари (пак само по една на ход)
Също така може да се вземе един обърнат вагон и да се изтегли една карта от тестето

Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 16:18 от AnMary

# 413
  • София
  • Мнения: 650
Здравейте,
На мен ми допадат тези настолни игри, които са за едно изиграване само. Например room escape сериите, на последък открих и по-евтин вариант- картите Шерлок (Последно повикване, Смърт на 4 юли и В гробницата на археолога). Картите Шерлок са най-подходящи за 2- ма или най- много 3-ма играчи поред мен.
Та си търся такъв тип игри, ако някой може да препоръча. Набелязала съм играта Detective, ако някой има отзиви за нея.

# 414
  • Мнения: 13
Скрит текст:
Катан изобщо ли не става за двама? Simple Smile
Става и за двама, но не е особено интересна.

Аааа, добре.  Защото си я подарихме за Коледа и още не сме я отворили, а трябва да се научим да я играем, преди да съберем компания Simple Smile Децата са малки, така че ще започнем двамата с ММ.
Взехме си и Ticket to ride, джиткаме си я двамата и много ни харесва.
Катан я има и онлайн, може да я играете и с ботове, може и с други хора онлайн. Лесен вариант за научаване на правилата е. Разбира се, виртуалното преживяване не може да се сравни с реалното, но компютърът ще ви помогне да свикнете по-бързо с правилата Simple Smile

Каркасон може ли да се играе от двама?

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 11:49 от AnMary

# 415
  • София
  • Мнения: 10 825
Каркасон може ли да се играе от двама?
да

# 416
  • Мнения: 3 922
И Каркасон я има онлайн.

# 417
  • Мнения: 11
Аз пък харесвам Активити. С колегите доста често се събираме и пада голям смях с тази игра. Става и за голяма и за малка компания.
Скрит текст:

Също искам да попитам имате ли представа къде има Cards against humanity? В Ориндж доста са надули цената, в Сиела питах, казаха че нямат; онлайн в повечето сайтове е я няма налична...единсвено успях да намеря в някакъв сайт geeky.bg но за пръв път го срещам, някой има ли отзив дали всичко е коректно, ако сте го използвали? Simple Smile

# 418
  • Мнения: 1 305
Здравейте,
На мен ми допадат тези настолни игри, които са за едно изиграване само. Например room escape сериите, на последък открих и по-евтин вариант- картите Шерлок (Последно повикване, Смърт на 4 юли и В гробницата на археолога). Картите Шерлок са най-подходящи за 2- ма или най- много 3-ма играчи поред мен.
Та си търся такъв тип игри, ако някой може да препоръча. Набелязала съм играта Detective, ако някой има отзиви за нея.
Detective е много добра. Особено частта с антарес базата данни, създава усещане за истинска детективска работа. Има доста death ends и трябва решенията да се взимат внимателно. Идеята е, че там разполагаш с определено време, за което да разрешиш случая , и под време игрово се разбира определен брой ходове горе-долу. Или по-точно различните видове действия, които решиш да направиш, ти костват различно време.  На мен лично играта страшно много ми хареса.

# 419
  • Мнения: 2 056
Аз пък харесвам Активити. С колегите доста често се събираме и пада голям смях с тази игра. Става и за голяма и за малка компания.
Скрит текст:

Също искам да попитам имате ли представа къде има Cards against humanity? В Ориндж доста са надули цената, в Сиела питах, казаха че нямат; онлайн в повечето сайтове е я няма налична...единсвено успях да намеря в някакъв сайт geeky.bg но за пръв път го срещам, някой има ли отзив дали всичко е коректно, ако сте го използвали? Simple Smile

Ние с моите приятели също играем активити, наскоро и диксит си взехме.
И аз търся  Cards against humanity ама цената ми се струва много надута...

Общи условия

Активация на акаунт