Бебе, което не спи само

  • 13 062
  • 173
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 136
И какви причини има едно бебе , за да плаче постоянно

# 31
  • Мнения: 3 234
Синът ми от 3-я ден беше с ужасни колики и почти не спеше, от което се превъзбуждаше и приспиването беше кошмар. Заспеше ли, то беше на гърда или в ръцете ни/слинга и спеше много леко. Та до 2-я месец бяхме като скачени съдове денонощно на дивана в хола Mr. Green

След това се успокои. Започна да спи по цяла нощ и да не ме търси. При, което аз се върнах да спя в спалнята, а той си остана на дивана. Сега пак спим заедно, защото започнаха да го мъчат зъбите.

Вече е голям, много е подвижен и няма как да го оставям да спи на дивана, когато му минат нерапозложенията, за това реших скоро да се преместим в детската, където си има легло. Ще сваля предната решетка и ще допра кошарата до легло. Реално той ще си спи в кошарата, а аз до него на леглото. Когато е готов отново да спи сам, релно трябва само да махна леглото. Той вечер заспива само на гърда и всеки опит да бъде преместен, колкото и дълбоко да спи, води до събуждане и още по-дълго приспиване. Ето защо аз го приспивам на дадено легло и после "дезертирам".

Бащата сам трябва да изгради връзка с детето и да намери начин за приспиване. ММ има много силна връзка с малкия и собствени методи за комуникация и приспиване. Имало е случаи аз да не успея да го успокоя и приспя, но ММ успява.  Mr. Green Сега ходя на курсове два дни седмично и липсвам по 3 часа, през които те двамата се гледат. Винаги, когато се прибера, детето спи  Flutter

# 32
  • Мнения: 8
Много може да са причините-първата е, че бебетата са малки, не разбират света и търсят присъствието на родителя, за да се чувстват сигурни. От друга страна, може да ги боли нещо. Постоянно е относително понятие.

# 33
  • Мнения: 1 136
Колкото и жестоко да съм звучала , аз използвах точно тази техника и имаше успех
Here are the key points to the Ferber method:

Prepare your baby for sleep using night-time routines such as rocking, reading, and singing.
Put your baby in the crib when they are drowsy but not yet asleep.
At bedtime, leave the infant in crib and leave the room.
Return at progressively increasing time intervals to comfort the infant with soft words, but without picking him or her up or turning on the light. For example, on the first night, soothe the baby after three minutes of crying, then after five minutes, and then each ten minutes, until the baby is asleep.
Each subsequent night, return at intervals longer than the night before. For example, the second night you might soothe your baby first after five minutes, then after ten minutes, and then each twelve minutes, until the baby is asleep.

# 34
  • Мнения: 963
axel_chiara2430, четох го и аз метода, радвам се, че при вас е проработил  Peace  При нас, ако оставя малката (сънена, но не заспала), тя се ококорва, разсънва и разревава за отрицателно време. Може би в момента я мъчат и зъби, но правеше същото и след като отминаха коликите/преди да започнат зъбите, т.е. когато обективно погледнато нищо й е нямало.

Pampers, дезертирането работи отчасти и при нас  Mr. Green Но когато малката влезе във фаза на по-лек сън, се завърта да ме потърси и, ако не ме намери... ясно е вече, нали  Laughing

Иначе с таткото са си изградили връзка, той също понякога е по-успешен в успокояването, забавляват се много добре... но с приспиването не става.

# 35
  • Мнения: 1 136
Основното , без да превеждам цялата статия е да се връщате на интервали в детската стая и утешавайте детето , без да го вземате от кеглото, масаж по главичката , говорете тихо , приказка или сд с успокоителна мелодия , аз ползвах сд на Winnie the Pooh ,което траеше около час и постепенно увеличавате интервалите. Далеч съм от мисълта да оставяте детето да се задими от плач и усеща изоставено.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 370
На мен сърце не ми даваше бебката да плаче (а по-късно да протяга ръчички) и да не я гушна. Първоначално и бяхме взели едно кучешко легълце (още с баща й бяхме заедно), колкото да е по-изолирана и си спинкаше между нас. След 3-4 месеца, като й стана малко си я преместихме направо на спалнята, после с баща й приключихме и тя си остана да си спи при мен. Понеже я кърмих до 2 години и 1 месец през цялото време ми беше адски удобно - просто вдигах блузата и готово. Като се замисля почти не съм имала безсънна нощ, заради нея. Пък като беше съвсем мъничко бебенце, и за коликите беше удобно - слагах я на коремчето си, тя се успокояваше, и после само я слагах да си спинка. И най-важното - децата идват от място, където няма материалност и общуват само с енергия. А и 9 месеца усещат главно енергията на мама. И да се заспива и спи, усещайки енергията на майка си за тях е безценно!

# 37
  • Мнения: 8
 axel_chiara2430,

Хубаво е, че си успяла с приспиването по този метод. Както казах и по-горе-всеки намира собствен начин да отглежда децата си. Аз си купих една книга-The contented little baby на Gina Ford-методът е подобен, но не се получи с моето дете. Всяко мъниче е уникално и има своите методи. Sunglasses

# 38
  • Северозапада
  • Мнения: 5 489
Някой пробвал ли е с прожектор, от тези дето имат музика и прожектират картинки на тавана? Мисля да взема един, да пробвам.
Пробвала съм да я оставя в креватчето и да влизам след 2-3 минути, но тя не се успокоява само с погалване, трябва да я взема. Пробвала съм и да стоя до леглото и да и държа ръчичката, пак плаче и се дърпа, докато не я взема. Пробвах и да легнем на спалнята и така не става. Даже не ми дава да я гушна като се разсърди.

# 39
  • Мнения: 371
Джинджи сама си го казала. Ти си си виновна, защото така си научила бебето. С първото си дете и аз бях така. Носех я на ръце, спеше между нас, а отучването и беше истински кошмар.  Tired Детето трябва да си знае кревата. Сега ти е ОК, но като порасне-спалната отеснява. След като си изпатих с първото дете сега съм на съвсем друго мнение. Изцяло съм против разнасянето на детето без причина, против употребата на слинг също Peace Имам бебе на 3 месеца и като изключим краткия период на колики, не съм го носила въобще. Когато се размрънка му сменям мястото, говоря, успокоявам, галя по главата и ръчичките. Не ме разбирайте погрешно-обичам си детето, но сега ми е хиляди пъти по-добре. В резултат детето бързо се научи да си спи в кревата и да си заспива само. Спокоен е за разлика от сестра си, която до такава степен беше свинкала да бъде носена, че на вън от 3 месечна не искаше да стои в количка, а на ръце. ХАйде някой да ме обори, че това е нужда да бъде до мама.

# 40
  • Мнения: 1 278
Не мисля ,че е редно детето постоянно да спи в леглото на мама и тати. И те са хора и имат нужда от лично пространство. Когато бебо е неразположен го вземам при нас за около час, но аз съм категорично ЗА детето да си спи в леглото. Имам 2 колежки на които децата спяха при тях до към 10 годишни. #Cussing out Не казвам ,че детето няма нужда от обич, а че трябва да се научи на някои правила и то не изведнъж . Не е нужно да се травмира, всичко става постепенно.
 Моят син е на 6 месеца. Имаше много тежки колики до 3-тия месец, сега все още не са отшумяли ,но вече е много по-добре. Така че 3 месеца не слезе от ръцете ми, спеше през деня само ако някой го държи на ръце, докоснеше ли леглото до 5 секунди се е събудил и е запищял  неистово. За да има мир аз го носех непрекъснато, и баба му помагаше особено нощем в 4 часа когато пищеше повече от час и то носен на ръце. Спеше си в леглото от 21ч. до 2.30 ч. следваше нощно хранене и носене поне час и половина на ръце после спеше не повече от един час в леглото и отново на ръце.
Постепенно започна да спи през деня в леглото си 2 пъти по 30 минути. Някои дни стигаме и до 1 час. Joy Като излизаме с количката той заспива и почти през цялата разходка си нанка милия.
Та така аз с радост си го приспивам на ръце и го гледам като е заспал, радвам му се защото знам ,че бързо ще порастне и вече няма да го люлея и ще ми липсва.

# 41
  • София
  • Мнения: 295
И аз съм за тази тема. Синът ми беше с ужасни колики от 5-тия си ден. После се оказа, че и с лактозна непоносимост... Първите 3 мес. доста често имаше една пауза от 4-4.30 часа, в които спеше през нощта и беше в леглото си. Но после, след като започна да се буди на около 2ч., предполагам и от зъбите, го преместих на спалнята при мен. Става все по-зле, не знам от колко месеци съм биба през нощта, сънят му е ужасен: заспива за 40-50 мин. и толкова. Понякога се случва час, час и половина да изкара. Баща му отдавна спи на дивана в хола. Аз приличам на нещо средно между призрак и кълбо от нерви... не се понасям, не понасям и бебето... няма да издържа още много, ще го оставя скоро да спи с баща си и явно да реве, а той може доста да пореве, че и доста силно... въпросът е, че докато имам кърма, сигурно ще му давам за успокоение, защото май няма да издържам много плача му. А може би трябва да спра кърмата...

# 42
  • Мнения: 3 234
Dusty_wind, смятам, че е до дете. Синът ми е изключително носен (заради тежки колики и заради мой задачи), но няма тази необходимост - у дома не си го търси, вози се в количката навън (когато сме с нея)..... така, че няма сила, която да ме убеди, че детето свиква да бъде носено  Mr. Green

Аз също съм против спането с родителите до 8-ми клас, но всяко дете минава в развитието си през този етап, така че по-добре да е сега, отколкото като по-голямо  Mr. Green И пак казвам - до дете си е. Моето никакво люшкане, пеене, галене и т.н. не могат да го приспят от 1-я ден, в който е роден. Сънят му все още е ужасно лек и при най-малкото преместване се буди и после ми отнема двойно повече време да го приспя. Не мога да го оставя и да плаче (не че и бих го направила), защото се захласва/спира да диша. Та моля ви, недейте да ни съдите. Търсим варианти за справяне с положението   bouquet

 G-Baby, като спи през деня, спиш ли и ти? Аз така наваксвам.

# 43
  • София
  • Мнения: 295
Опитвах, но вече и през деня не е като да спи - сутрин 40-50 мин. и следобед да речем 90 мин. Ако сме навън и се движим с количката, може да изкара толкова - до час и половина, рядко 2. Проблемът ми е, че освен, че спя много леко, вече не мога и да се отпускам да заспя - отнема ми поне половин час, а тогава той вече почва да се събужда...
Не съм искала така да се получи, Боже... но само това го успокояваше, докато се гърчеше денонощно от коликите и газовете - гушнат, разнасян и посукващ Sad а и растеше дебело бебе и пред варианта отново да си прецакам кръста и гърба с вдигане и слагане в леглото му, предпочетох да спи до мен.

# 44
  • Мнения: 963
Извинявайте, че изчезнах, но тичам по задачи тия дни  Hug

Чета ви и попивам опит, всичко, което споделяте ми е полезно, дори да не работи при нас.

За носенето (със слинг) също не съм съгласна, но дори да има нещо вярно, не смятам да жертвам удобството си и свободното придвижване в името на евентуално подобрение на ситуацията със спането.

Общи условия

Активация на акаунт