Бебе, което не спи само

  • 13 063
  • 173
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 963
Maybelline Heart Eyes - за всичко написано, благодаря!

На всички други, които се включват, също благодаря  Hug  Давате ми кураж, че не сме само ние и че не идва края на света... още  Laughing

А за връзката с партньора - за щастие малката спи дълбоко, когато съм до нея  Mr. Green Не е идеално, но се справяме  Crazy

# 61
  • Мнения: 387
Джинджи, и моята дъщеря не искаше да спи без мен до към 1г. Аз я чаках да заспи дълбоко и тогава ставах от спалнята, след което имах време за себе си около 2 часа (това по повод връзката с партньора  Mr. Green). После тя се разсънваше и започваше да ме търси. Когато наближи да се връщам на работа, тя беше на 1г, потърсихме помощта на "детегледачка". Детето не само че заспиваше без проблеми при нея, ами заспиваше и в леглото си  #Crazy Това не се беше случвало, докато я гледах аз, повярвай ми. Леглото-кошара го ползвахме за игра, а не за спане. В нейна стая я отделихме на 3г. Не е имало драми. Така че спокойно, не я насилвай. Ти ще усетиш кога да опиташ да я оставиш сама, тя ще ти покаже.

# 62
  • Мнения: X
Интересна тема.
Аз съм от онези лоши майки, които още от първия ден на изписването бебето в в отделна стая, в отделен креват. С бебефон бяхме само в началото. На ръце не съм разнасяла никога, не съм носила в слинг. Кенгуро ползвах само веднъж като ми се наложи да разходя кучето и детето едновременно.
Никога не сме я оставяли да плаче. Заспива сама, но трябва да има някой в стаята.
Никога не е заспивала на ръце. Когато е гушната си мисли че си играем. За нея нейното легло е място за спане, а спалнята на мама и тати в ползва за игра.

Смея да кажа, че всичко това не ме прави лоша майка! Просто трябваше да улесня живота си, защото нямам помощници

# 63
  • Мнения: 387
Малиш, браво на теб. Обаче, ако ти се налага да ставаш по N на брой пъти нощем, защото трябва да кърмиш бебето, щеше да е трудно да е в съседната стая. Аз опитах, в креватчето й я оставях съвсем в началото, но като се събудя 3-4 пъти нощем и сутринта бях парцал. Вземайки я на спалнята между нас реших най-вече моя проблем - така кърменето (кърмех я в легнало положение) се случваше в полусънно състояние  Blush И така - 1 година  Mr. Green
Иначе - браво на теб за смелостта и за здравите нерви  Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 4 370
Малиш, никой не би казал, че си лоша майка. Всеки сам избиора как да гледа детето/децата си. Аз също нямам помощници, самотна майка съм и всъщност това, че тя спа при мен до 4,6г доста ме улесни. Както казах, почти не съм имала безсънна нощ заради нея, а ърменето (като поотрасна малко беше песен - само си вдигах тениската и пак си заспивахме. И е много удобно - веднага я усещах като се отвие, или е вдигнала Т, понякога съм я гушвала миг, преди да се стресне и да заплаче Simple Smile Интуиция сигурно.

# 65
  • Мнения: 1 136
Mалиш, и аз съм от лошите майки , които си за хвърлиха детето да спи само от раждането им ... Ще трябва да го преживея , как мога да бъда такава да не се вслушвам в потребностите на детето и да съм обсебена от неговите нужди ..... А Кога някой ще помисли за Моите Нужди newsm78

# 66
  • Мнения: 607
Темата и на мен ми е от полза. Моя дреби хич не иска да спи сам. Приспивах го при нас и го премествах в леглото му. И така си спеше по 2 - 3 часа , след което се събуждаше и ставаше мазало. Та решихме да си спестим тези нощни ставания и сега си спи при нас. Ще се опитам след известно време пак да го отделя, че лятото няма само той да ми е на дневен ред.

# 67
  • Мнения: 3 234
На моя приятелка детето беше кошмар за заспиване и тя успяваше да го приспи без носене за мах 5-10 минути като пусне пералнята да върти на бавни обороти или сешоар , т.нар бели шумове

Това действа максимум до навършване на 3 месеца  Mr. Green

denim123, определно децата се държат по-различно с други хора. Много добра идея даваш  Peace

dolce_vita, успокои ме относно возенето/спането в кола  Mr. Green

# 68
  • Мнения: X
Мили мами, с ММ сме ставали по n броя пъти, аз да я накърмя а той да я преоблече.
Кърмих малко, само 5 месеца. Но се гордея че не се отказах. В легнала поза не можах да се науча да кърмя, заради малкия си бюст. В началото ме беше страх да спи в леглото между нас, а после като порасна си мислеше, че може да си играе, докато ние с баща й искаме да се наспим. По тази причина като се разплаче, дори и сега не мисля за разстоянието до другата стая. Като чуеш детето си не мислиш, първата задача е да отидеш са го видиш.
В нейната стая има и друго легло. Когатп е неспокойна някой от нас спи при нея

# 69
  • Мнения: 1 136
Pampers, аз давам съвет/идея , която е помогнала ,имай поне малко възпитание да приемаш мнението на останалите като информация поне , а не да се слагаш тези гадни зелени емотикони- говоря за елементарно възпитание и праг на търпимост.

# 70
  • Мнения: 14
Моят син спи в отделна стая от както стана на 5 месеца, но разбира се имаме видео бебефон. Мисля, че проблема със спането заедно идва по-скоро от майката, защото тя е тази, която не иска да се отдели от детето си. Ако тази " раздяла" се направи рано, преди детето да започне да разбира, не би трябвало да има проблеми. На мои познати дъщеря им е на 6 години и не може да стане дума да спи сама. Честно казано, точно този случай ми даде сили да го отделя по-рано. Кърмих го до 1 година и заспиваше само на гърдата, после стана трудно - отбиване и заспиване без мляко. За щастие драмата продължи 10 дена и сега (на 1 год. и 5 месеца) приспиването протича така - оставяме го в леглото, целувка, милувка, чао чао, лека нощ и той ни изпраща с усмивка и целувки, след 15 мин. е заспал. Не беше лесно, но сега всички сме доволни. Мисълта ми е, че няма как да стане лесно и без плач. Ще е трудно, но все пак всяко чудо за 3 дни.

# 71
  • Мнения: 263
Мили мами, с ММ сме ставали по n броя пъти, аз да я накърмя а той да я преоблече.
..
В легнала поза не можах да се науча да кърмя, заради малкия си бюст. В началото ме беше страх да спи в леглото между нас, а после като порасна си мислеше, че може да си играе, докато ние с баща й искаме да се наспим.
..
В нейната стая има и друго легло. Когатп е неспокойна някой от нас спи при нея

И ние сме точно като вас - легло в неговата стая, също не успявах да кърмя легнала (много късно се получи)...

# 72
  • Мнения: 61
И аз съм от лошите майки, при това на ...3 деца. Всяко от тях е спало от раждането си в собственото си легло. С първите две деца, аз спях в първите месеци при тях, докато продължи нощното кърмене,  с третото опитът да спя в детската стая приключи след първата нощ у дома. След трето секцио болките ми бяха твърде силни, имах нужда от собственото си легло. Ставането за нощното кърмене не ми е било любимо, но точно бях мотивирана по-бързо да го премахна. В общи линии при трите продължи някъде до 3-4 месеца.

Колкото по-рано отделите децата, толкова по-лесно ще е и за вас и за тях. Peace

П.П. Спането в нашето легло е  запазена марка и ритуал за сутрините през почивните дни. Тогава по ред на " излюпването", се примъкват един по един при нас преди закуска.

# 73
  • Мнения: 1 136
И аз съм от лошите майки, при това на ...3 деца. Всяко от тях е спало от раждането си в собственото си легло. С първите две деца, аз спях в първите месеци при тях, докато продължи нощното кърмене,  с третото опитът да спя в детската стая приключи след първата нощ у дома. След трето секцио болките ми бяха твърде силни, имах нужда от собственото си легло. Ставането за нощното кърмене не ми е било любимо, но точно бях мотивирана по-бързо да го премахна. В общи линии при трите продължи някъде до 3-4 месеца.

Колкото по-рано отделите децата, толкова по-лесно ще е и за вас и за тях. Peace

П.П. Спането в нашето легло е  запазена марка и ритуал за сутрините през почивните дни. Тогава по ред на " излюпването", се примъкват един по един при нас преди закуска.

Освен да си основем подфорум "лоши майки , които оставят децата сами да спят и какви са последиците от това " Simple Smile Simple Smile

# 74
  • Мнения: 963
Kremena_Mama, axel_chiara2430, Малиш, никой не казва, че сте лоши майки, моля ви, не си лепвайте и сами този етикет  Hug дори да е иронично, спрямо останалите от нас.

Вашите мнения също са ми много полезни, просто засега или аз съм твърде "мека Мара" или детето ми реве твърде истерично, за да ни се получи самостоятелното спане  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт