Тези нещастници Спиди си мислят, че са куриери!

  • 187 148
  • 1 356
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 2 858
КЗП за тях до дупка, това е несериозно и непрофесионално.

# 796
  • София
  • Мнения: 22 954
Днес поръчвах от Озон и имаха опция за доставка до Еконт, преди мисля, че бяха само със Спиди.

# 797
  • Мнения: 2 858
Голям смях: https://m.offnews.bg/news/Ikonomika_59/Spidi-i-Rapido-kompensira … ratki_693142.html

Дано е вярно, но очевидно само едната страна има права, ние като клиенти само правото на отказ имаме, а нематериалните щети нямат значение.

# 798
  • София
  • Мнения: 8 932
Аз чакам едни лещи. С рапидо са. Стоят в офиса им от 08.12. И нямам никаква вест от тях. За съжаление някои сайтове не искат да доставят с различни доставчици, а не е като да е нещо, което мога да си купя от друго място. Поне не и на същата цена. Добре, че не ми е спешно.

# 799
  • Мнения: 19 027
Голям смях: https://m.offnews.bg/news/Ikonomika_59/Spidi-i-Rapido-kompensira … ratki_693142.html

Дано е вярно, но очевидно само едната страна има права, ние като клиенти само правото на отказ имаме, а нематериалните щети нямат значение.

Защо? Имаш право да подадеш жалба до куриерската служба. Мисля, че обезвъзмездяват с безплатна следваща пратка и Спиди, и Еконт. Разбира се, друг е въпросът дали те устройва да ги ползваш пак.

Иначе има, имаш право да проявиш претенции и към корпоративния клиент, ако говорим за онлайн-магазин и от своя страна също се явяваш негов клиент.

# 800
  • Мнения: 2 858
О, не се тревожи за мен, аз имам в момента възможност да чакам по 20-30 минути по няколко пъти на ден, докато ми вдигнат от кол центъра, да си комуникирам и с магазините, и с куриера. Отказах им една поръчка днес, сега и магазинът ще се занимава да ми връща пари, защото бях предплатила. Поръчка с лекарства от 03.12. е в техен склад и не могат да я намерят и да ми кажат какво се случва, тя е с наложен платеж, магазинът си чака. На КЗП съм писала и за други фирми, пак ще им пиша. Това не ми пречи да помрънкам и тук. Тъкмо гледах и репортажа на Нова по темата. А от Store.bg използват ситуацията, за да се рекламират.

# 801
  • Мнения: 22 867
На плика от днешната пратка, донесена от куриер на Спиди, досега не съм го виждала:



Мен ме усмихна, надявам се да не ядосам някого. Peace

# 802
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 212
поръчано в 12ч. и доставено в 10 ч на следващият ден.
това е.

# 803
  • София
  • Мнения: 22 954
Може ли линк към репортажа?

# 804
  • Мнения: 2 858
Това е репортажът, цитиран в имейла на Store.bg, който според мен е доста грозен, макар и аз в момента да съм потърпевша от ситуацията в Спиди.
https://nova.bg/news/view/2018/12/11/234423/хиляди-забавени-прат … ли-потребителите/

# 805
  • Мнения: 2 998
Линкът не работи, за това го пускам и аз.
https://nova.bg/news/view/2018/12/11/234423/хиляди-забавени-пратки-от-куриер-ще-компенсират-ли-потребителите/

# 806
  • Мнения: 2 858
Не знам, при мен си работи без проблем, а и винаги може да се копира и да се пусне в браузър.

# 807
  • София
  • Мнения: 8 932
Това е репортажът, цитиран в имейла на Store.bg, който според мен е доста грозен, макар и аз в момента да съм потърпевша от ситуацията в Спиди.
https://nova.bg/news/view/2018/12/11/234423/хиляди-забавени-прат … ли-потребителите/
Е, кое му е грозното? Хич нищо грозно не видях. Даже трябваше да го попитат представителя на куриерската фирма, защо приемат пратки, за които нямат капацитет. То хубаво да искаш да печелиш, обаче алчността не е хубава.

# 808
  • Мнения: 2 858
Кофти си формулирах мнението, имах предвид, че е грозен следният мейл от Store.bg, който разпратиха на всичките си регистрирани клиенти:

"Доставките от Store.bg се извършват в срок!"

   
Както може би сте забелязали, в социалните мрежи се споделят много оплаквания, че пратки от електронни магазини, доставяни с куриерска компания Speedy се бавят не с дни, а със седмици.

Вчера темата бе проследена и в репортаж на Нова Телевизия.

Важно е да отбележим, че store.bg доставя пратките си с куриерски компании със значително по-добра логистика и организация от Speedy и в натоварени моменти пратките рядко се забавят, а ако това е така, то още по-рядко е, да е с повече от ден-два.

Затова направените тази седмица поръчки в store.bg, могат да бъдат доставени бе зпроблем но за Коледа.

Въпреки това всеки ден, от каталога ни, се изчерпват десетки хитови продукти, ако сте избрали Коледните си подаръци в store.bg, направете поръчката си възможно по-скоро!

Весели празници от store.bg!"

# 809
  • София
  • Мнения: 5 960
Дрън-дрън та пляс са писаниците на стор. бг! Сърбала съм и на тях попарата. При това не при черен петък, а през септември, когато просто кампанийно се продават учебници за гимназистите. Беше миналата есен. Два дни ги чаках, от куриерската фирма ме убеждаваха, че куриерът ще дойде. Когато не дойде не успях да се свържа с куриерската фирма, се свързах със стор.бг. Вдигнах им чутовен скандал. Беше около 19 ч вечерта. В 21,30 ми доставиха учебниците с техен куриер. Нито е било черен петък, нито празници е имало, нищо!

Общи условия

Активация на акаунт