Празникът на мама наближава,а юлчето в корема сладичко си шава - Тема 11

  • 27 720
  • 731
  •   2
Отговори
# 705
  • Мнения: 182
baby_boom аз бях купила доста дрехи за новородено и стояха чудно на дъщеря ми, която обаче я изписаха 2600кг от болницата. Точно след месец вече не и ставаха. Една приятелка, на която бебето се беше родило 4кг ми даде в началото дрешки, които на нейното бебе изобщо не беше успяла да облече, тъй като са били малки... Изобщо нещата са много относително спрямо размера бебе. А също така марката има значение, H&M например са малко оголемени според мен, next са по-скоро точни, някои американски марки са умалени. Аз по-скоро бих купувала 0-3 месеца, така и правя този път.

# 706
  • Варна
  • Мнения: 913
Притеснявам се да не се случи така, че дрешките в размер 0-3 м. да започнат да стават на бебка едва когато навърши 2 месеца, което ще си е направо есента.. т

Смело купувай 0-3м. и хич не го мисли. Моя син се роди 3180гр. и на 2м. голяма част от дрехите 0-3м. вече не му ставаха. Та така. Още първия месец дръпна с 6см и 1кг.  Wink По-голяма е вероятността да купиш 0-1м. и като се роди да не му стават.  Laughing Мисля съвсем малко дрешки да взема 0-1м. За изписването и още някой друга. Все пак действително зависи на коя марка са.

Lady April много неприятно. На моя близка така и се подуваха краката едва 1ч след като е станала, от ранни зори... Аз пък не разбрах що е то изобщо..  Hug А за това с количките думи нямам. И аз май трябва да се пораздвижа и да видя къде какво има от това, което ми е в списъка, че туко виж никъде нищо. Еее как се предполага, че човек дава 1000лв да кажем за нещо, което е видял само на картинка?  Thinking

За третата ФМ освен, ако не ми препоръчат друго, навярно ще я пропусна. Но аз тепърва в събота на втора ще ходя и да видим какво ще рече доктора.

Пъпчето не ми е изпъкнало, предния път до края не изпъкна, а преносих един ден.

bebe2 честита мома!  Heart Eyes

dona_78 дано всичките ти притеснения са напразни.  fingerscrossed Ама солиден запас от хапчета имаш.. Мале мале, чак да се изгуби човек в графика кое кога да пие.  Hug

# 707
  • Мнения: 168

dona_78 дано всичките ти притеснения са напразни.  fingerscrossed Ама солиден запас от хапчета имаш.. Мале мале, чак да се изгуби човек в графика кое кога да пие.  Hug

Mr. Green и на мен така ми се струва , но ако искам шишко юли ще трябва да стисна зъби още 3 месеца  Laughing

# 708
  • Мнения: 615
Правила съм изследване за гестационен безвкусен диабет ,но ме прати ендокриноложка ,която искаше да се изследва само отн.тегло три сутрини подред ,но разбира се в лабораторията ми казаха че не можело само то и ми взеха по 5 лв .Вече за обременяването с глюкоза ми даде ендокриноложката направление,взимат ти кръв от пръста и пиеш глюкозата и 3 пъти на всеки час ти взимат кръв.Всичките ми изследвания бяха добре !

Последна редакция: чт, 13 мар 2014, 16:51 от Titanka

# 709
  • София
  • Мнения: 285
На моята девойка всички дрехи 56 р-р и стояха огромни в началото, роди се 3190 гр. Имаше само няколко бодита, които и лягаха добре и съжалих, че не съм купувала размер за новородено. Иначе си качваше нормално, но като цяло носеше дрехите с месец-два закъснение.

За обезкосмяването - ходя на кола маска в козметичен салон и така мисля да си карам до края.

# 710
  • Мнения: 5
Привет, моля се за всички мами с проблеми!  newsm17
За новите щъркелчета честито  newsm51
Аз лежа само от кълка на кълка, компа на стола и малко поработвам (аз работя така онлайн).
Мойто свеки беше 2 дни у дома. Повече не издържа и си тръгна, но поне ми изчисти къщата, че аз нищо не пипам сега.
Имам и аз от 2 дни масичка за лаптоп, но не мога да стоя много по гръб, все на една страна ме тегли.
И аз ходя на кола маска за всичко, че не мога да си стигам краката вече. Трябва да си викам вече теляк за банята Laughing Вторник съм на ЖК, дано "шийки-мийки" всичко е наред. Искам навън, но не бива, а така хубаво си пече във Варна  ooooh! ooooh! ooooh!

# 711
  • Мнения: 212
Локосф дано и шийките и мийките да са ти наред Simple Smile стискам палци всички болежки да минават на всички   bouquet   bouquet   bouquet

Ааа да питам за утре пловдивското нали остава???

# 712
  • Мнения: 370
ММ довечера е на мач, а аз скучая в къщи и си правя селфита пред огледалото по бельо- изтрещяването е пълно  Joy Мисля да поръчам пица от Домино и да гледам някой филм. Някой гледал ли е Blue Jasmine много харесвам Кейт Бланшет и май това ще се гледа.

# 713
  • Мнения: 256
ММ довечера е на мач, а аз скучая в къщи и си правя селфита пред огледалото по бельо- изтрещяването е пълно  Joy Мисля да поръчам пица от Домино и да гледам някой филм. Някой гледал ли е Blue Jasmine много харесвам Кейт Бланшет и май това ще се гледа.
Е как филм ще гледаш, гледай мачът ЛУДОГОРЕЦ-ВАЛЕНСИЯ!

# 714
  • Мнения: 370
Милото ще ходи да го гледа, той ще ми разкаже  Simple Smile аз футбол не гледам, единствения път в който се минах беше на Сантяго Бернабео да гледам Реал Мадрид, но стискам палци за нашите момчета, разбира се.

# 715
  • Варна
  • Мнения: 483
Хубаво, че стана въпрос за размерите на дрешките, че съм съвсем боса. Аз не знаех, че дрехите за новородено са различни. Мислех си, че става въпрос за 0-3 месеца.

Иначе и моите глезени се подуват и то още от сутринта, защото стоя седнала (предполагам). Все още не е брутално подуване, но се забелязва. Също ми се появи една болка на последните 3 пръста на левия крак и на възглавничките. Това като походя малко и се получава, изобщо не мога да си стъпя на крака. Четох за някакви меки подложки или възглавнички с гел, които облекчават и мисля да отида утре да си потърся, че то не се търпи. Не смея да изляза навън, защото не знам как ще си докуцукам после до вкъщи  Sad.

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ааа да питам за утре пловдивското нали остава???

Eстествено.Аз съм на линия

Тази вечер ще гледаме мача с моята дъщеря.А половинката е на стадиона с мъжка компания.Ще се върне прегракнал със сигурност  Wink

Мина и моята втора ФМ.Ще имаме втора дъщеричка.Шестото ни чувство не ни е лъгало,че ни е минал отново розовият щъркел  Laughing .Бебка е здрава и добре се развива

За дрехите-аз също ще взимам по-големи.Очаквам отново голямо бебе.Първото ми беше 4 килца

ММ довечера е на мач, а аз скучая в къщи и си правя селфита пред огледалото по бельо- изтрещяването е пълно  Joy ой филм. Някой гледал ли е Blue Jasmine много харесвам Кейт Бланшет и май това ще се гледа.

Пусни едно селфи  Wink

# 717
  • Мнения: 366
Здравейте еййй бясна съм - уших аз чершафите на момата и вчера ги изпрах и прибирам аз прането - ( че днес изглади всички бодита и част от панталонките и ги метнах в пликове в скрина готови за малката госпожица)  и какво да видя целите чаршафи на избеляли черти ужас - това хасе е бил някакъв пълен боклук явно и от едно пране му падна цветя е като ме изби на рев 1 час- иде ми на тая от магазина да ида и.................. #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Иначе днес с малкият се разходихме , после гладих както споменах, пуснах и още една бебешка пералня и утре пак ще се глади Simple Smile Първият път родих рано и не можах да си подготвя нещата и сега се наслаждавам с пълна сила. А дойдоха ми пелените които поръчах от продавалника- уникални са Joy Joy Joy Joy мекички страхотни, дори реших с лилавата да изпиша малката , а не с одеалото

За дрешките аз взимам 0-3 месеца- 56 или 56-62- но то няма гаранция ще стане ли , малко ли ще е или голямо- малкия ми се роди недоносен 45 см и най-малките му стояха като чувал - погачата на 40 дни 56 вече му бяха точни, а някой по-умалени и малки. Така че нищо не се знае.

За обезкосмяването - аз съм с бръснач- кожата ми е нежна и цял живот се мъча- не мога да ползвам кола маска, нито депилатоар кремове- вече обаче като се бръсна взимам на малкия столчето за баня и посядам че иначе мъка.

На трета ФМ няма да ходя - но на 17,03 съм на лекар и вече нямам търпение да видя колко е пораснала мацката.

# 718
  • Мнения: 5
В Next са пуснали новите колекции дрешки,направо ми залепнаха очите в рокличките и туниките,но ще трябва да се задоволя с дънки и бодита за малък мъж.Жив и здрав да е само

# 719
  • Мнения: 58
ММ довечера е на мач, а аз скучая в къщи и си правя селфита пред огледалото по бельо- изтрещяването е пълно  Joy Мисля да поръчам пица от Домино и да гледам някой филм. Някой гледал ли е Blue Jasmine много харесвам Кейт Бланшет и май това ще се гледа.
Е как филм ще гледаш, гледай мачът ЛУДОГОРЕЦ-ВАЛЕНСИЯ!
Леле тая Криси как пя химна  bg Айде Лудогореееец!

Общи условия

Активация на акаунт